• 2010 dünya kupası'nın rutin sıkıcılığında devam eden mücadele.
  • neyi ifade eder bilmiyorum; ama italya ve paraguay'ın yaklaşık 29 yaş ortalamasıyla oynadığı maç. paraguay beraberlik için çıkmış gibi görünüyor, buna kanıt olarak ileride çok hızlı kontracı valdes'le başlayıp cardozo ve cruz'u kenarda tutmasını gösterebiliriz. ilk yarı italya'yı kontrollü çıkmak zorunda bırakıp ateşini söndürmeyi, ikinci yarıda da cardozo ve santa cruz'u kullanarak zaten yaşlı olan italya'dan puan almayı garantilemiştir neredeyse. hatta belki daha önce bir gol bile bulabilirler.
    edit: oha gol oldu!
    edit: s7evin uyardı cardozo sakatmış. bu arada aslında bu golle işler biraz değişti. çünkü ikinci yarıda kaybedecek pek bir şeyi kalmayan italya için koskoca bir 45 dakika ve yapılacak değişiklikler var.
    editson: dakika 74 skor 1-1. paraguay golü erken bularak italya'yı uyandırmıştır. italya buradan 3-1 yaparsa kimse şaşırmasın.
    not: cardozo oyuna giriyor şu an, nasıl yorum yapacağımı şaşırdım; ama olsun italya en kötü bir gol daha bulacaktır.
    maç sonucu: 1-1
    dipnot: ulan demişsin işte, cardozo demişsin, cruz demişsin beraberlik garanti demişsin ne macera arıyosun; hep bu iddiacı arkadaşlar yüzünden! oynamışlar italya'ya kırılmasın istiyosun kalpleri.*
  • orta sahada oynanan maç. vakit geçirmek için birbirlerine pas atıyor diye tam yazacaktım ki;
    dk. 39 paraguay 1-0 öne geçti.
    maçın tek heyecanlı anı değildir umarım bu serbest vuruş.
  • devre arasında marchisio, gilardino ve iaquinta çıkar, totti, pirlo ve borriello girerse italya biraz hareketlenebilir...
  • tamam italya da bi bok oynamıyor ama paraguay'ın da kaleyi bulan ilk şutu gol olmuştur. yıllardır italya ile beşiktaş birleşip ömrümü yediler ulan, gençliğim gitti...

edit: sevgili italyacığım 2006'da sonunda bi kupa aldı, yüzümüzü güldürdü tabi, hakkını yemeyelim çocukların. ama 1990'dan beri destekliyoruz, üst üste 3 dünya kupasında penaltılarla elendiler, üzerine sos olarak fransa'ya abudik bir şekilde avrupa şampiyonluğu kaptırıp, daha sonra hakemin de desteğiyle güney kore rezilliğine imza attılar. artık bi kupa alsınlar yani.
  • ilk yarisi itibariyle italya'nin yanlis lastik secimi nedeniyle geride oldugu mactir, garip garip kayiyorlar, guluyorum surda ayiptir soylemesi.

yalniz paraguay feci pres yapiyor, hava toplarinda ezici ustunlukleri var.

ikinci yari italya'dan daha bi agresif cirkeflik bekliyorum efendim, cok cilizlar.
  • ikinci yarıda daha ofensif ve zevkli bir maç izleneceğin resmini çizmiştir paraguay
    1-0..
  • italya'nın henüz bir tane bile gol pozisyonu bulamadığı maç. kaleye herhangi bir yerden şutları da yok. bence güzel olan tek şey formaları. kaleci buffon şimdiye kadar gördüğüm en güzel kaleci formalarından birini giymiş. merak edip okuyamayanlar için de, italyan futbolcuların formalarının ensesinde gli azzurri yani maviler yazdığını belirtip ikinci yarıya dönelim. ama italya bu maçı zor çevirir.
  • buffon çıktı ikinci yarının başında. müsebbib nedir merak ettim.
  • italyan tv'si rai'nin canlı yayında altyazılı yayınladığı maçtır... (işitme engelliler için yorumları)
    zaten 4 kişi anlatıyor 3'ü yorumcu....
hesabın var mı? giriş yap