• "fifa azerbaycan bayrağı açmayı yasakladı" söylentisine konu olmuş maçtır, görünen o ki iktidar sözkonusu yasağı uygulamak istiyor ama bir yandan oluşacak milliyetçi tepkiden, bilhassa iç anadolu ve karadeniz'de mhp'ye oy kaptırmaktan korkuyor, bu noktada "ya biz izin verirdik aslında ama fifa engel oluyor, emir büyük yerden diyerek" durumu kurtarma derdindeler, başarılı da oldular gibi

fifa, kendi üyesi bir ülkenin bayrağına neden yasak getirsin ki, neden bunu kimse sormaz, sözkonusu söylentinin yumurtlama olduğu besbelli...
  • dünya kupasi elemelerinin son, yikama yaglama sezonunun ilk maci.
  • daha başlamadan yeterince gerilim yüklenmiş bir maçtır. bir benzerini 3 ağustos 2005 trabzonspor famagusta maçında yaşamıştık. o maçın farkı, stadyuma kktc bayrağı ile gelinmesi hususunda tartışmalar olmamasından ibaret idi.

insanları aptal yerine koymanın âlemi yok. tribünlerde azerbaycan bayrağı açılması ile iki ülkenin ilişkilerinin zedelenmeyeceğini çocuk olsa anlar. yapılan "açılım" devletler arası bir meseledir. halkların hükümetlerin projelerine imaj desteği vermek gibi bir yükümlülükleri de yoktur. ha şiddet içeren olaylar çıkacak diye endişe ediliyorsa, bunun için zaten bayrak şart değil.

bu kadar polisle, bayrak yasakları ile, ıvır zıvırla amaçlanan şey "iki ülkenin gelişmekte olan ilişkilerine zarar verilmesini önlemek" falan değildir. hükümet "bir şey" yaptı ve protestodan korkuyor. olay bundan ibarettir.
  • halil altıntop'un golüyle skor 1-0.
  • halil'in adı çekinmeden "altıntoop haliiil" şeklinde anons edilmiştir (bkz: fenerbahçeli mehmet) yalnız hafızam beni yamultmuyorsa, bu halil 2008'de sayıp sövdüydü terime niye beni kadrodan çıkardı diye amma golden sonra tüm takım koştular öptüler falan. takımca anlaşmışlar herhal...
  • gol sonrası el ele sıkışıp öpüşme ne onu çözemedim. 5-10 tane sallasak müstehcen görüntüler çıkabilir ortaya.
  • servet fena koydu.
  • kanımca bu maçta servetin attığı gol bütün politik açılımlardan öte bir açılım yaratmıştır. adam forvet açılımı yapıyor aşama aşama.
  • servet ceza sahası içinde kendini topla bulunca uzaklaştırmak istedi ve 29. dakikada golü attı.
  • servet'in önce önünü açıp ardından sol ayakla yaptığı vuruşun gol olduğu bir garip maç. hadi bakalım hayırlısı.
hesabın var mı? giriş yap