• maçta mustafa kamil abitoğlu düdük çalacakmış. deli mi ne..
  • barış özbek'in oynaması halinde orucu 15 dakika erken açtıracak maç.
  • bitmedeyebilir,allah muhafaza.
  • hala transfer icin vaktimiz var diyen yonetime en icten dileklerimi sundugum mactir.

--- babam ---
    enistem- amcam

3'lusunun olusturdugu orta sahanin bile ayhan, baris ve turevlerinden daha iyi olacagini ispatlanmistir.

kaleye de ben gecerim, nasilsa gol yedikten sonra defansa bagirinca suc muc kalmiyor.
  • ceyhun'un şu maçta ikinci gol öncesi verdiği pası guti verse futbol tanrısı, arda verse arsenal yolcusu, dia verse yeni okocha ilan edilirdi.

ceyhun mu ?

küçük takımın büyük adamı işte.
  • yine öyle bir kaos ortami, öyle bir gerginlik ve ayni zamanda öyle bir bosvermislik vardi ki galatasaray'da, sanki gecen sezon bitmemis de 35. haftadan 2009-2010 sezonuna devam ediyormusuz hissi verdi bu mac.

özet olarak,
    - begensek de begenmesek de 4-3-3 (4-1-2-3 ya da 4-2-1-3 olarak da yorumlanabilir) olarak sahaya cikmamiza ragmen hala kaos futbolumuzun surdugunu,
    - hala ust uste, cok degil, sadece 5-6 pas bile yapamadigimizi,
    - aykudunt'tan galatasaray kalecisi olamayacagini,
    - bir baska rezil rusva mac sonrasi futbolcularin milli takimda 90 dakika oynamasindan sikayet eden prens rijkaard'in sene sonu yuksek ihtimal italya yolu tutacak gamsiz baykus oldugunu,
    - mustafa sarp'in zaman zaman acaba? dedirtmesine ragmen macin son yarim saatinde refakatcilik görevine devam ederek bu takimda en en fazla yedek olabilecegini,
    - baris özbek'in lan ben neyse bi sey demiyorum oldugunu,
    - sag ve sol beklerde ileriye uzanan iki tren rayi olmasi yerine iki tren istasyonumuzun oldugunu,
    - kocca kulubu iki adnan'in yönettigini ve ne yapmaya calistigi belli olmayan ucuncu bir adnan disinda guclu bir alternatifin olmadigini
    bize hatirlatan mac olmustur.

teknik-taktik acidan birkac önemli pozisyona bakmak gerekirse,

- sarp'in golu ve kewell'in ilk yarinin sonunda yakaladigi pozisyon gecen senenin teee en basindan beri suregelen "geride iki garanti pas yap sonra topu ilerideki yetenekli oyuncuya sisir, o da pozisyon yaratsin" futbol felsefemizin urunleri idi.
    (sarp) http://i33.tinypic.com/2mx1kjc.jpg
    (kewell) http://i38.tinypic.com/mwupld.jpg

- mehmet yildiz'a yapilan faul sonrasi takimin dengesini bozacak derecede onca itiraza anlam veremedim. yandan daha net görunen bir formadan cekme oldugunu dusunuyorum.
    (yildiz) http://i36.tinypic.com/2myrwjd.jpg

- yedigimiz ilk gol tam bir aykut-defans pozisyon alma faciasi. kim atmis, nereden nasil atmis önemli degil, daha foul dudugu caldigi an gol yiyecegimizi söyledim. demek rijkaard'in o kadar itiraz etme nedeni onun da aykut'a yan top atilacak bu posizyonu yari penalti olarak goruyor olmasiymis.
    (aykut) http://i36.tinypic.com/i6mg01.jpg

- sivas'in ikinci golu de evlere senlik. iki oyuncumuz yerlerde, balta yalandan kosuyor-kosmuyor, servet'le ali turan statik kalmis ve neill ters hamle yapmak durumunda. top golu atan oyuncuya gidebilecegi gibi balta tarafindan bos birakilan sag kanada ve turan'in bosalttigi sola da gider yine gol olabilirdi.
    (balta) http://i36.tinypic.com/2q3ye87.jpg

- keza bundan birkac dakika sonra yanilmiyorsam ayhan'in son anda yildiz'dan caldigi topta yine balta'nin kanadi bombos, neill terste kalmis ve servet muhtemelen yildiz'in önunu acacak.
    (yildiz) http://i34.tinypic.com/biuow5.jpg
  • gergin bir ilk yarıya sahip olmuştur. itiraf edeyim, benim takımımın maçı olmayınca böyle gergnliklerden sapıkça bir zevk alıyorum. futbolcuların hakeme yoğun itiraz ettiği, karşı takımla kavga ettiği anlardan sonra topa koşarkenki hırsları, mücadelelerin sertliği mutlu ediyor beni.

tabi böyle bir hakemi görmek de üzüyor. şu tarafı yaktı, bu tarafı kayırdı diye bir şey yok. kendini kurtarmaya çalışan bir hakem var. sivasspor'un penaltı diye itiraz ettiği ikinci pozisyondan sonra kewell'a yapılan öyle bir faulü vermedi ki.. "madem çok kızdınız, hadi vermeyeyim bu faulü" der gibiydi. iki dakikalık baskıda nasıl kaybeder bir hakem kendini, inanılır gibi değil. iki tartışmalı penaltı pozisyonu (ilkini görmedim), olmayan faulden gelen gol, kontrolünü kaybetmiş bir hakem..

bu gerginlikten doğan mücadeleyi izlemek güzel de hakemleri görünce içi sıkılıyor insanın. daha ilk hafta be birader, biraz toparlasanız?
  • anti futbol uzmanı mesut bakkal adlı yetersizin, sedat adlı kasaptan bozma futbolcu müsvettesini kewell'ı sakatlamak için sahaya sürdüğü maç.
    tiksiniyorum bu anlayışa sahip olanlardan da, bu anlayışı övenlerden de...
  • perşembenin gelişi, çarşambadan bellidir. (bkz: #19790284)

şu yazıyı 21 gün önce yazmışım. geçtim 3 transferi tek transfer bile yapmadı takım. gerçekten büyük bir yöneticilik başarısızlığıdır bu. aslında 21 gün falan değil. biz geçen seneden beridir buraya mustafa sarp- barış özbek- ayhan akman'ı aşağılayıcı şeyler yazıyoruz bu sözlüğe. sadece sözlük yazarları aşağılamıyor bu adamları dışarıdaki her galatasaraylı bunları söylüyor. ehh be güzel kardeşim geçen sezon biteli 3 ay oldu. hala neden şu takımda şu adamları görüyoruz. pazarlama dehasıyız diyorsunuz. mor forma ile pembe forma cesaretini gösteriyorsunuz. ama yaptığınız işlerle planladıklarınız arasında dağlar kadar fark var. ilk önce başarılı ol da ondan sonra giydir takıma pembeyi, moru. herkesi morarttınız be.

geçen seneden falan çok daha kötü durumdayız. bir takım düşünün mustafa sarp 4-3-3'ün pek değerli noktasında forvet ile orta saha arasındaki köprüyü kuruyor. o üçlünün en ilerisindeki adam görünümünde. ayhan akman sahada pirlo stayla oynamaya yani geriden top çıkartmaya çalışan ön libero gibi oynamaya çalışıyor. tabii ki oynamaya çalışıyor. ama o usta adam tabii ki paslarını ileriye yerine geriye atmayı tercih ediyor. barış özbek de son dakikalarda arda turan yerine kurtarıcı rolünde oyuna giriyor.

elbette sadece orta sahada değil bütün mevkilerde sorunu var takımın. ali turan sağ bek olmuyor, olmayacak(bu arada yıllardır sabri'nin yerine geçtim, sabri'ye alternatif bir adam bile almayan yönetime buradan kucak dolusu sevgiler). servet ve neill dünyanın en uyumsuz stoper ikilisi. neill ne kadar yürekten oynamaya çalışsa da, ne kadar ayağına hakim olsa da servet'ten bile yavaş dönüyor beli. bu takımdaki tek hızlı stoper emre güngör niye sudan ucuza satıldı? o da ayrı bir sorudur. bu stoper ikilisiyle de iş yapamayız. emre çolak'tan bir kanat oyuncusu olmayacağını da anladık. sağ forvet için kendini daha fazla güçlendirmesi, daha seri oynayabilmesi gerekiyor. kewell da vatandaşı neill gibi hızlanma sorunu var. onun da bacağı eskisi gibi rahat dönmüyor.

aslında futbolcuları çok fazla eleştiremiyorum. çünkü kapasiteleri bu. ama rijkaard'ın bu 3 ön libero özellikli orta saha oynatma takıntısını çözemedim. arkadaş sen değil misin xavi-iniesta orta sahasını yaratan? niyedir bu inat? oynamıyor işte takım. oyun falan kuramıyor. koy emre'yi orta sahaya. çek sağa kewell'ı. forvete de batdal. yahu dünya kupasında brezilya çok defansif diye eleştiriyorduk. o takımda 4 tane hücumcu vardı yine de. peki ya galatasaray; 3 tane hücumcu ile saldırmaya çalışıyor. nasıl bir hastalıklı bir düşüncedir bu?

yok yok olmaz. şu kafa değişmedikçe, bu korkaklık devam ettikçe, bu kadar saçma sapan insanlarla oynadıkça bursa maçından da, eskişehir deplasmanından da maksimum 1 puan ile ayrılacağız. sivas şu iki takıma göre daha mütevazi bir takım sayılır ki, zaten bu maçın da hakkı 4-1 falandı. iyi futbol iyi futbolcularla oynanılır prensbinden uzaklaştıkça daha çok çekeceğiz. haldun üstünel gibi daha taraftar ağzını açmadan gizlice transfer yapan bir adam yerine grella ve polak gibi sarp-ayhan ayarında adamlarla görüşüp de bir tanesini bile alamayan adnan sezgin'i tercih eden yönetimin de, süper korkaklık inadıyla rijkaard'ın da kredisi bitmek üzere.
  • yedek gökhan zan'ın sarı kart gördüğü maç. baktı ki sahada olabilme şansı yok bu sene (malum cam adam) bari kart göreyim de sezonda tuzum bulunsun diye düşündü heralde.
hesabın var mı? giriş yap