• - %60'a hakaret ediyorum ve halen neden seçimleri kazanamadığımı anlayamıyorum
    - bir daha düşün.
    - halkın %60'ına salak diyeceğim göz göre göre ve yine de seçim kazanamayacağım, çok saçma.
    - ok ok.

yenilmeye hiç doymayacak pehlivanlara kapak olan sonuçlardır. halen daha aziz nesin falan yaz sen.
  • 1982 anayasasının oylanmasıyla mukayese edilmemelidir.
    1982'deki oylamada "hayır" çıksaydı askeri yönetim sürecekti. "evet" çıkınca ise genel seçime gidilecek ve askeri yönetim sadece cumhurbaşkanlığı sandalyesinde kalacaktı. 1982'de insanlar ona evet dedi yani aslında onlar da "yetmez ama evet" dedi ve ilk seçimde turgut özal'ı başbakan yaparak gerçek niyetlerini gösterdi.
  • bir türk olarak yine azınlık olduğumu hissettiğim sonuçlardır. %10 oluyorum, temsil edilmiyorum, %40 oluyorum temsil edilmiyorum. nesi demokrasi bunun? çoğunluğun tercihine göre yaşamak mı demokrasi? haklarımı istiyorum zira bıktım artık bu ülkenin kuruluş değerlerini sahiplendiğim halde bu ülkede azınlık olmaktan. ne zaman bu ülkede temsil edileceğim ben? 30 senedir bu ülke vatandaşıyım ve bir kere temsil edilmedim. haklarımı savunan bir adet siyasi parti olmadı bu memlekette. benim haklarımı savunan sadece aydınlar vardı, hepsini de yaktılar, yıktılar. benim gibi ezilenlerden hiç bahsetmez bu ülke. ne de olsa %99'u müslüman ülke ya. tutturmuşlar bi yalan, gidiyor. kürt, alevi gibi grupların hakları her zaman söz konusu (en azından tartışmaya açılabiliyor ve kesinlikle karşı değilim buna) fakat sürekli gözardı edilen bir grup var bu ülkede. şu ekşi sözlüğün temel ruhunu da oluşturan bu grup. o yüzden burada en çok savunulanın tam tersi çıkıyor sürekli seçimlerde.

sonuç olarak bu ülkede demokrasi falan yok. daha acısı "demokrasi"yi ağzına sakız yapanların demokrasiyle yakından uzaktan alakası yok. sadece en çok bağıran en haklı sanılıyor. durum budur.
  • bu seçim sonucunu mutlulukla karşılayan insanlar umuyorum ki bundan 5 yıl 10 yıl sonra olabileceklere sebep oldukları için pişmanlık duymazlar ve bu ülkede yaşayacak çocuklarına yapacakları açıklamalar için makul nedenler bulabilirler.
  • bu sonuçlar itibari ile, diğer değişikliklerle birlikte geçici 15. maddenin de kalkmış olmasıyla, yarın sabah, hiç zaman kaybetmeden, kenan evren ve darbeci arkadaşları için suç duyurusunda bulunuyoruz. saat 9'da, beşiktaş adliyesinde.

biz darbeci faşist değiliz, ama akp'nin yapacağı değişikliğe evet diyerek imajımızı da bozamayız diyen "solcu" arkadaşları da bekliyoruz. nasılsa birileri evet dedi.

siz imajınızı bozmadınız, boykot ettiniz hayır dediniz.

"yandaş, liboş, fetocu" sıfatlarını bize bıraktınız.

solculuğumuza laf attınız, yumurta attınız. boyalı su attınız.

bazılarınız daha geçen kış bizimle birlikte darbelere hayır yürüyüşlerine katıldınız. darbeciler yargılansın dediniz. ama hadi gelin kaldırılıyor denince "ama" dediniz, "hayır" dediniz.

bazılarınız "şimdi memleketin aydınlarını hapislere tıkacağınıza darbeyi yapmış olanlara baksanıza, onlar dışarıda geziyor" dediniz. kapı gibi 15. maddeyi görmezden geldiniz. şimdi kaldırıyoruz hadi bi el atın denince de kimlerle iş tuttuğunuzu açıkça ortaya serdiniz. "ama" dediniz, "hayır" dediniz.

zaman aşımı dediniz. bi işe yaramaz, boş laf dediniz. sivil darbe dediniz.

herşeye rağmen yarın beşiktaş adliyesine sizi de bekliyoruz. bir fırsat daha size gerçekten darbecilerle derdiniz var mı yok mu göstermek için. zaman aşımının falan işlemediğini ispatlamak için. hiç ama hiçbirşey olmasa bile, yağacak suç duyurularının bunların şerefini beş paralık etmesi için, yenilerine ibret olması için.

hala bir "ama"nız yoksa tabi.
  • kayisi sorununun cozumu bir baska bahara kaldi dedirten sonuclardir.
  • uzun uzadıya yazıldı, çizildi, anlatılmaya çalışıldı. herşey bir tarafa, tek düşüncenin karşısında kalan tek fren olan yargının bağımsız kalması gerektiğinden bahsedildi... hepsi boşmuş, bu sonuçlarla görüldü, bugün bu sonucu ortaya çıkaranlar artık herşeyi zor yoldan, yani yaşayarak öğrenecekler. zaman herşeyi gösterecek, ama bu süreçte yaşanacaklardan sonra bu ne kadar özgürce dile getirilebilir o konuda ciddi şüpheler var...
  • referandumda "evet" diyen partilerin 2009 yerel seçimlerinde aldıkları oyların toplamı 18 milyon küsur, 12 eylül referandumunda çıkan "evet" oylarının sayısı yaklaşık 22 milyon...

referandumda "hayır" diyen partilerin 2009 yerel seçimlerinde aldıkları oyların toplamı 18 milyon küsur, referandumda çıkan "hayır" oylarının sayısı yaklaşık 16 milyon...

2009 yerel seçimleri ile 2010 referandumunun karşılaştırmalı tablosu:

http://www.haberveriyorum.net/…referandum-sonuclari
hesabın var mı? giriş yap