• besiktas'in kume dusmeyi garantilediginden formalite icabi cikacagi mac! uefa'ymis, te allahim ya. ulan madem futboldan anlamiyorsun bari belli etme..
  • ibrahim üzülmez mi, messi mi sorularına ibrahim üzülmez sahada cevap veriyor bu dakikalarda...
  • bazı arkadaşların futbol kurallarını yeniden öğrenmesi gerektiğini gösteren maçtır. adamın ayağı dışarda ama eli ceza sahasının içinde ve top ceza sahasının içindeki eline çarpıyor. eğer hakem düdüğü çalmış olsa penaltı olması gerekiyor. penaltı var mı yok mu tartışılır,o ayrı konu.
  • hakkında hiç bir şey yazmayacaktım ama burak yılmaz'ın pozisyonuna penaltı diyen futbol cahillerinin adalet, dürüstlük naraları atmasına sebebiyet vermiştir.
  • hala son dakikadaki el pozisyonunun tartışıldığı maç.

ilginç olan şey ise, aşağıdaki maddelerin tartışılamayacak maddeler olması:

egemen elini yanından geçen topu engellemek amacıyla uzatıyor.
    egemen topa eliyle müdahale ediyor.
    egemen'in eli müdahale esnasında ceza sahası çizgisi hizasında.

"pozisyon penaltı, beşiktaş'ın yine hakkı gasp edildi, sizin lobiniz yok işte" deyin susalım. illa konuşacaklar - bilmem ne zamanki maçta daha pozisyonu izlemeden "vassel düşürülmüştü işte" diye ağlayan mı ararsın; "trabzon daha iyi oynadı o yüzden hakem beşiktaş'ı katletse de farketmez" diyeni mi ararsın; yoksa topun hız ve yön değiştirmediğini kuantum fizik teoremleri kullanarak ispat etme çabasında olanları mı...

hakem bakmaz kardeşim topun yönü kaç derecelik açıyla değişmiş, tanjantı neymiş ne olmuş, hızı saatte kaç km. azalmış diye. giden topa elini uzatmış, müdahaleyi etmiş. nokta. hakem düşünmez 3 maç önce vassel kendini yere atmıştı ama, çok iyi atmıştı ondan ben vermiyim bu penaltıyı diye.

onu da geçelim, "beşiktaş böyle pozisyonlara sığınmamalıcı" mentaliteye gelelim. frikik esnasında baraj topa eliyle smaç çakar şampiyonluk gider, hakem götüyle gol atar şampiyonluk gider, golden sonra yoktan faul icat edilir şampiyonluk gider, bu zaten daha böyle gider. hala beşiktaş sığınmamalı bu pozisyonlara. ulan bu takım her sene de yenemiyor be kardeşim 11 + 4 kişiyi 17 x 2 maçta.

tut ki trabzon muhteşem oynamış, 6 topu direkten dönmüş, beşiktaş yarı alanından çıkamamış. son dakika penaltı kazanınca verilmeyecek mi? o zaman siktir edin skor tabelasını, maç sonu oylama yapalım kim daha iyi oynadı diye - atalım cepten mesajları, acun açıklasın maçı kazananı. sanki lig tarihinde şampiyon olan tüm takımlar son maçlarında güzel futbol oynamışlar gibi; bırakın bu "koca beşiktaş buna mı sığınıyor" ayaklarını.
  • ben yazmaktan bıktım, o kurtarmaktan bıkmadı. helal olsun sana rüştü.
  • maçın sonlarında umut ile hakanın birbirlerinin üzerine yürüdükleri anda maçın hakemi bünyamin gezerin araya girmesine ligtv spikerinin araya polis girdi demesi maçta en ilgi çekici andı...
  • ernst'in sakatlığının düzelmesiyle birlikte ilk 11 de yer alması kuvvetle muhtemel olan turkcell süper lig müsabakası. bu maç adına tek sevindirici haber bu olsa gerek.
    çıldırt bizi delirt bizi kartalım.
  • ibrahim üzülmez, çalım atmaktan ruhunu teslim etmek üzereyken imdadına giray yetişmiştir.
  • umut bulut henüz "maç başına hava topu alamama" ortalamasına ulaşamadı.
hesabın var mı? giriş yap