• bizim fabrikada asgari ücretle çalışan bekar bir arkadaşa(annesi ve babası ile beraber yaşıyor) köyde 10 senedir mahkemelik olan bir ev satışından 1 milyon tl para gelmiş.

çocuk bana geldi; “abi ben paramı biriktirebilirsem eğer 4-5 yıl sonra ev almayı düşünüyorum. ?imdi bu paraya hisse senedi mi alayım yoksa şehre yakın(18 km mesafede) tarla mı alayım?” dedi. ben de yarısına tarla yarısına sepet yap dedim ama 500 bin liraya tarla yok abi vermiyorlar dedi.

şimdi bu çocuk bu paraya ne alsın yatırımcı arkadaşlardan yorum bekliyoruz ..
  • hedef 4-5 yıl sonrası ise düşünmeden tarla cevabı verilir.
  • bi 100.000 tl kadar pazarlık yapsın 900'e el sıkışsın, 100 lirayı da harçlık yapsın, ihtiyacı vs olan şeyleri alır. alsın tarlayı koysun köşeye..

hisse senedi, bono tahvil, borsa falan bunlar uzmanlık ve sürekli takibat isteyen işler, öyle dışarıdan gözüktüğü gibi değil..
  • tabiki arsa. borsa zahmet ister
  • hedef 4-5 yıl sonrası ise düşünmeden hisse senedi yatırım fonu yahut bes cevabı verilir. zira arsa piyangodur, şanstır, talihtir. tarlanın kaderi, belediyedeki üç beş kan emici müteahhit ve çıkarcı belediye başkanlarının uçkurlarının keyfine çıkardıkları şehir planlarına göre değişir. oysa ki, iyi yönetilen hisse senedi fonlarında parası enflasyona karşı değer kaybetmediği gibi artık değer de üretir.

eğer tarla, arsa, kadastro bilginiz sıfıra yakın ve arsanın olduğu belediyede bir şekilde tanıdıklarınız yoksa sizin paranız pul da olabilir.
  • tabiki borsa sonrada arsa.
  • o değilde bu neme coinler kudurdu. ay noluyo noluyo diye geziyorum evde.
  • doğru yerde ve doğru fiyattan arsa yatırımı iyidir. arsa tarla piyasası da durgun sanırım. bu durgunlukta elde nakit varsa sıkı pazarlık yapılabilir.
  • parayı bölmek gibi bir imkan yoksa ben olsam uzun vadeli yatırımcı olarak, al-sat yapmadan borsaya girerdim.

zira 2020’de aldığım hisseler şu an 10-20 kat arası kazandırdı.
hesabın var mı? giriş yap