• telefonu kullanan kişinin bir adet anneanne ya da teknofobik bir kişi olması durumunda oldukça doğal karşılanabilecek vaziyet. insanın telefonu ile akrobatik hareketler yapmayı henüz özümseyememesi gelip geçici olabileceği gibi kronik de olabilir der ahmet mete ışıkara.
  • silinemeyen o cok degerli mesajlar git gide cogalacak sonunda 150 adete ulasacak ve yeni mesaj kaydedecek yer yok gibi bir duruma sebebiyet vererek, insani, acaba hangi mesaji silsem gibi abuk bir dusunme surecine yoneltecektir. hatta daha da abartisi arama kaydini aynen korumaya calismaktir.*
  • cok sakat bi durumdur. genellikle madde***** bagimlilarinda* görülür... ileride bir gun çöpten evinizde ölü bulunup 3.sayfa haberi olma ihtimaliniz vardir*...
  • (bkz: hatıraların esareti)ne takılıp kalmış insan davranışı; bir tür obsesif kompulsif bozukluk.
  • cep telefonunun kapasitesinin en fazla kaç tane mesajı kaldırabileceğini ölçebilmek için yapılan olaydır.
    ayrıca bazı kişilere özel klasörler de oluşturulabilir. bazı "şeyler"i unutmamak, unutturmamak için.. telefonu iyice yavaşlatır bu gibi aktiviteler ama yine de geyik olsun diye devam ettirilebilir.

ayrıca, baak ne kadar popülerim diye arkadaşlarına hava atabilmek için de yapılabilen aktivitedir.

mesajı yollayan kişinin ilerde aleyhinde ya da lehinde kullanılmak üzere saklanan kanıt olma özelliği de taşır bu hareket.
  • biri 2 senelik, diğer ikisi 3 senelik 3 adet mesajımı silmem ile son bulmuş, insana derin sızılar çektirmiş işkenceye verilen isim. onaylıyor musunuz sorularına verdiğim evet yanıtları ile bir an nirvana'ya ulaştığımı hissettim. "oh my god i'm free" çığlıkları attım. bir daha onları telefonumda görmeyecektim. üstüne birkaç kişiye mesaj attım, eski mesajların yerinde başka 01010101110'lerin yer almasını sağladım ve kuş oldum kuş.

paranoya hamişi: yoksa, yoksa yeni silinmeyecek mesajlar bu yeni gelenler mi...
  • mesajlar telefondan gidince, mesajları gönderen kişinin de hayatınızdan tamamen çıkıp gideceği korkusu yatar.. bu yüzden silemezsiniz mesajları..
    silinen her mesajda o kişi daha bi uzaklaşır,* sonunda hepsi silindiğinde mutlak yanlızlık vardır.. **
  • anı bağımlısı insanlarda sıkça görülen, tedavisi olan bir bozukluk.
  • merhaba bu benim.

mesaj istifçisiyim ben.
    asla ve kat'a silmem.

ama ne olduysa son beş yıldır duran her şeyi uçurasım geldi bugün.

wp, instagram, telegram.
    alayını sildim.

boktan tarafı şu kadar teknolojik çağdayız, tek butonla silemiyorsun her şeyi.
    yaklaşık bir saatimi ayırarak temiz birer sayfa araladım.

sapıkça bir rahatlama geldi (bkz: swh).
    arada yapmak gerekliymiş.
hesabın var mı? giriş yap