• bu adamın arkasındaki marketing ekibi, danışmanlar vesaire dünyada sayılı. adam her allahın günü çıkıyor farklı bir açıklama yapıyor ve gündem. haber siteleri boy boy, burda başlığı açılıyor 300-400 entry. kısır dongü gibi aynı şey oluyor. tek bir günü boş geçirmiyor adam ve türkiye'de konuşulan tek konu rte. burdakiler de aklı sıra adamı yeriyor hergün 400 entry. istenilen şey tam olarak bu aslında ama kimse farkında değil.
  • komşum mu recep tayyip erdoğan'a,recep tayyip erdoğan mı komşuma benziyor yoksa herkes mi onlara benziyor
  • yakın bir zamanda ölüm döşeğindeyken "benim vefat etmem milli iradeye darbe girişimidir" diyerek bu ve öteki dünyayı zan altında bırakacağına emin olduğum kişi.
  • reklamın en başarılısını yapabilen lider.olayı psikolojik açıdan incelediğimizde bu adamın bu kadar tepki çekmesine rağmen halen toplumun belli kesimleri tarafından üstün lider,haşmetbeab,mükemmel bir yapı olarak kabul görmesinin nedeni insan beynine ulaşmasını son derece iyi bilmesidir.çok çekici olmayan ama çok da iğrenç görünmeyen bir bayanın fotoğrafını daha önce gördüğünüzü düşünün.bir süre sonra fotoğrafı tekrar gördünüz ve tekrar,belli bir süre sonra tekrar,ve artık o fotoğraf size ilk gördüğünüzden daha çekici daha albenili bir yapı haline bürünecektir.ve bu da zajonc'un ünlü mere exposure effect yani salt maruz kalma etkisinden başka bir şey değildir.belli bir isme yada cisme yada bir kişiye sürekli maruz kaldığımızda,ona giderek daha fazla yakınlaşırız ve bunu bilinçli bir şekilde değil bilinçdışı yani örtülü belleğe yerleşmesiyle kurgularız.bunu bilen yada bildiğini varsaydığım cumhurbaşkanında unutulmak en son isteyeceği şey olduğundan bir siyasi figür olarak reklamını yapması için her gün her an her saniye bir yerlerde çıkıp bir şeyler söylemesi gayet mantıklı ve tutarlı bir yaklaşımdır.ne söylediğinin yada hangi noktalara parmak bastığının bir önemi yok yeter ki görünürlerde bir yerde olsun sesini kıssanız bile sorun yok.görünmek kafi.onun için gündemin ilk sırasını oyalayan sarayın yada yolsuzluk iddalarının konuşulması,kendisi hakkında hiç bir şey konuşulmamasından daha iyi.bu sebeple cumhurbaşkanın insan beynine ulaşma konusundaki başarısı takdire şayandır.

edit:imla.
  • (bkz: distopya)
  • gerçekliklerden tümüyle kopmuştur, hukuken hacir altına alınması gerekir.

tüm dünyaya karşı "müslüman kaşiflerin kolomb'dan önce amerika'yı keşfettiğini" iddia edebilmekte, ülkedeki saray tartışmaları için "ingiltere buckingham'ın sırf tadilatı için 5 milyar pound harcadı. itibardan tasarruf olmaz" diye sıkabilmekte.

royaliteye bağlı tüm saraylar ve binaların onarım ve yenilenmesi için britanya'da 50 milyon pound bütçe belli olunca ortalık birbirine girmişti. bu bilgisizliğinin farkında olmadan inanan yahut yalan söyleyen adam ise tuttu elin ingilizinin saray bütçesini 5 milyar pound diye olduğunun 100 katı ilan etti, örnek gösterdi. ingiliz ekonomisiyle aramızdaki farklara değinmeden elbette.

kendi kontrolünde toplanan ve hoşuna gidecek kararların alındığı 19. eğitim şurası; turizm liselerinde son sınıf öğrencilerinin alkollü kokteyl öğrenmesinin yasaklanması, sünnilik eğitiminin ilkokul birden başlatılıp genel olarak din derslerinin arttırılması kararlarını aldı.

din konusunda bu kadar hassas görünüp de "haram/helal" algısı bu denli körelmiş biri de aynı şekilde rahatsızlık ölçüsünde duyargalarını yitirmiş ya da yalan söyleme makinesine dönmüştür.

hem kendisine hem ülkeme şifa diliyorum.
  • dayım olsa severdim.
  • debe listesine neredeyse her gün en az bir sözü giren usta. bugün sayamadım valla 10 civarı sözü girmiş sanırım. bir de hala addama ne özelliği var da bunca zamandır başımızda diyyorlar.
  • gezi surecini nasil yonettigi ile ilgili hakkinda soyle bir sey olan tc cumhurbaskani.
hesabın var mı? giriş yap