• tamemiyle illegaldir, türkçesiyle yasa dışıdır. aldıkları reklama bakılınca lagal bir görüntü çiziyor olabilir ama online dizi portallarının videoyu facebook'a yükleyerek, basit bir arayüzle kullanıcıya sunduklarından oluşacak bir sorunda en fazla siteleri kapanır. portal sahipleri, o videoları kendi sunucularında barındırmadıklarından ki zaten barındıramazlar, bu yüzden fazla sorun yaşamazlar.

yalnız gariptir, bu yasa dışı online dizi-film izleme siteleri, reklamz gibi internet reklamcılığında zirveye oynayan firmanın, piyasaya yeni sunduğu reklam formatının(vidyoda) bu tür illegal sitelerde yerini almaya başlaması ne kadar etik orası da ayrı bir konu.
  • http://ch131.com/ adresinden reklam sıkıntısı olmadan, üstelik tek parça video halinde keyifle gerçekleştirilebilecek olan eylem. görüntü kalitesi de fena değil...
  • sayesinde cnbc-e ya da e2'de parça parça bir başından bir kıçından yakaladığımız dizilerin tamamını izleyebiliyoruz. anlıyorum insanlar yaptıkların işin takdir edilmesini istiyor ve bunun için altında yorum bölümü oluşturulmuş ama orada dizi ile ilgili bilgi verilince insan büyük hayal kırıklığına uğruyor. ne kadar bakmayın kardeşim deseler de insanız gözümüz kayıyor. bu ara artan izlenen videoların donma, bekleme ve yarıda kesilme olayının yaşanması acayip derece yaratıcı yapmıştır beni. tam böyle aksiyonlu bir sahne bekliyorsunuz, heyecan dorukta ama tak diye video kapanıyor. ekranın gözüne gözüne vurasım geliyor. telekom yapma bunu, ailende işe dahil oluyor.
  • son 2-3 gündür yapamadığım aktivite. facebook bu sitelere verdiği video hizmetini mi kesmiş ne olmuş anlayamadım ama hemen hemen hiç birinden dizi izleyemiyorum.
    mesela diziporttaki uyarı şu şekilde: değerli dostlar; video altyapısını kullandığımız facebook'da yaşanan değişimler üzerine sitemizde 2 gündür izleme problemleri yaşamaktayız. sorunun çözümü için çalışmalarımız devam etmektedir, sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.
  • iyidir hoştur da envai çeşit dizi var, ismi ile karşılaşınca "aa evet" diye hatırlanan diziler var; gel gelelim cheers ve frasier'dan eser yok.
    bir türk sitesi de şunları koyup, fark yaratsın.

*dizimag.com sitesinde mevcut frasier.
  • yalvarıyorum, bunu yaparken imdb veya benzeri bir siteden bölüm ve sezon isimlerini doğrulayın, öyle yapın.
    ondan sonra benim gibi gecenin bu saatinde günlerdir deli gibi izlediğiniz dizinin 2 sezon gerisinde izlemediğiniz "özel" ve site sahibi tarafından gözden kaçırılmış veya "önemsiz" addedilmiş bölümleri olduğunu öğrenmeyin.
    arada bir "ne alaka?" ya da "bunu hatırlamıyorum..." diye söyleniyorsanız gözardı etmeyin!
    ya dvd alın ya da bölüm isimlerini doğrulayın!
    sinirden ağlayabilirim...
  • sebebini çözemediğim davranış.

iki kere re-rip görmüş videodan ne hayır beklersiniz? şöyle ki; bu tür siteler bilinen rip gruplarının riplerini herhangi bir yerden indirirler ve altyazıyı beklemeye başlarlar. altyazı geldikten sonra ripin kalitesini bozmak pahasına altyazıyı videoya gömmek için re-rip yaparlar. daha sonra video paylaşım sitelerine yüklerler. video paylaşım sitesi kendi standartlarında flv çevrimi için o videoyu tekrar re-rip yapar. yani videoda ciddi anlamda kayıp olur.

aklıma 2 şey geliyor.

1- dizi indirip altyazıyı bulup uygun playerda izlemeyi bilmiyorlar ve/veya üşeniyorlar. (valla billa çok basit)
    2- indirmeyince kotalarını kullanmadıklarını düşünüyorlar. (kota dostu diye bir kavram var emin olun daha avantajlıdır)

sorarım sana online dizi izleyen arkadaş; jdownloader ya da utorrent gibi güzide programlar varken bunca reklam eziyetini çekmek neden?

(bkz: indivx.org) (bkz: zamunda)
  • çok ama çok güzel bir durumdur. özellikle birbölüm için birden fazla alternatifin olduğu siteler rahat ettirir.
  • torrent indirmeyi beklerken, diziyi izleyip bitirebileceğim için her zaman kullandığım yoldur.
hesabın var mı? giriş yap