• mehmet tezkan'dan boşalan, atv genel yayın yönetmenliği koltuğuna getirilmiş kişi.
  • yerli dizi avcısı. ilk özel tv kanallarının kurulduğu zamandan beri televizyoncu. ama esas çıkışını atv'deyken “çocuklar duymasın” dizisini tgrt'den transfer edip, akabinde “asmalı konak” dizisini yayına sokarak yaptı. batmak üzere olan kanalı kurtarıp, bu dizilerin reklam gelirleriyle maaşları bile ödenmeyen çalışanları kurtaran kahraman olarak ünlendi ve genel müdür yardımcısı oldu, kısa bir süre sonra genel yayın yönetmenliği’ne yükseldi. doğan medya’ya transfer olarak murat saygı’nın yardımcısı oldu. önceleri kanal d ve star tv’nin her ikisinde de joker müdürlük yaparken, 2008 ortasında star tv’nin genel müdürü oldu. diğer hit dizileri “binbir gece” ve “asi” dir.
  • star tv nin kötü gidişatının sebebi görülmüş ve star tvdeki görevine son verilmiştir.
  • temmuzdan beri show tv'nin genel müdürü
  • yasak elma dizisinin senaryosunu zeynep soyata ile birlikte yazan kişi. senaryo gerçekten akıcı ve sürükleyici. diğer diziler gibi 5 bölümde bir olay olup karakterler birbirine mal mal saatlerce bakmıyor. ne olacaksa çat çat oluyor, bu nedenle her bölüm çok heyecanlı. aynen böyle devam ederler umarım.
  • entrikanın hakkını veren dramalar kraliçesi. melis civelek'in yazdığı dizilerde olaylar uzamaz, zaman geçirmek için insanlar bakışmaz, olaylar olacaksa hemen olur.
  • sol yanım denen çakma dizinin utanmaz senaristi. dizi resmen adını feriha koydum'un kopyala yapıştır versiyonu.
    bunun gibi yeteneksiz, hırsız, intihalci senaristler olmaz olsun diyorum.
  • muhteşem işler çıkaran, son zamanların en iyi dizi yazarı.

uzun süre türk dizilerine burun kıvıran biri olarak tek tük ne zaman sevdiğim bir iş olsa bu kadın çıkıyor karşıma. yasak elma ile keşfettim, ardından kızılcık şerbeti ve en son adını feriha koydum'u sırf o yazdığı için izledim , pişman olmadım, watchlistime en son güllerin savaşını ekledim. vakit bulduğumda izleyeceğim.

kusursuz bir kalemi var melis'in, muazzam bir hayal gücü, sade, baymayan, akıp giden diyaloglar.. z'ler bilmez eskiden kara melek adlı bir kült vardı, senaristi nuran devres türk dizi tarihinde çağ atlatan bir isimdi, melis de onu hatırlatıyor bana hep. güçlü ve yenilikçi.

son zamanların en başarılı işi kızılcık şerbetini öyle güzel kurguluyor ki bu durum dizinin eksiklerini (misal beceriksiz yönetmen ketche'nin tüm sekans hataları vs.) görmemizi engelliyor.

başarılı işlerinin devam etmesi dileğiyle ..
  • madem bu kadar iyi bir yöneticilik ve senaristlik kariyerine sahipsiniz, bu teklifimi gönül rahatlığı ile size yapabilirim:

bu ülkenin senaristleri ile bir araya gelip sizi anlayacak yapımcı ve yönetmenlerle iyi bir üniversiteyle anlaşıp, üniversite sınavlarında ilk 1000'e giren öğrencilerden oluşacak en az 50 öğrenciye yüksek burslar vererek senaristlik eğitimini almalarını sağlamak.

bu kanıya nasıl vardım bir örnek vereyim;
    28 şubat sürecinde generaller imam-hatip'lilerin önünü kesince, imam-hatipler'de okuyan çok zeki öğrenciler ilahiyat okumak zorunda kalmış ve o öğrenciler şu an da bu ülkede dinde reform hareketinin öncüleri olmuşlar ve bütün engellemelere, bağnazlıklara rağmen mücadelelerinden bir adım geri atmamışlardır.

aynı durum senaristlik gibi çok önemli bir konuda da neden olmasın. herkes melis civelek zekasına ve şartlarına sahip olamayabiliyor bu ülkede.
  • yazdığı dizilere hep şans verir hiç de pişman olmam.
    kalemi çok kuvvetli ve bence itici oyuncularından asla vazgeçmeyen sürekli dilinde süre çok uzun yeaa olan gülse birsel’den fersah fersah daha iyi mizah yazabilen bir senaryo yazarı.
hesabın var mı? giriş yap