• i never promised you a rose garden adlı kitabın yazarı..
    sana gül bahçesi vadetmedim ve ich hab dir nie einen rosengarten versprochen
    olarak geçen kitabın yazarı takma isim olarak hannah greeni kullanmıştır
  • yazar akıl hastalığının gölgesinde toplum bilimcilik yapmıs biraz sana gül bahcesi vadetmedim adlı romanında. kitabı yazarken kendi hayatındanm yola cıktıgını da not duselim.
  • ağır bir şizofreniyi yenebilmiş ender insanlardan biri. kitapları şizofrenlik halini anlamamız için birebir bi de okudukça kendi küçük yrlerimizden çıkabilmek için cesaret topluyoruz.
  • sana gül bahçesi vadetmedim adlı kitabın metis yayınlarından çıkmış olanını okuyorum bakalım neler olucak.... ;)
  • "sana hiçbir zaman gül bahçesi vadetmedim. hiçbir zaman kusursuz bir adalet vadetmedim. ve hiçbir zaman huzur ya da mutluluk da vadetmedim. sana ancak bütün bunlarla savaşma özgürlüğüne kavuşmanda yardımcı olabilirim. sana sunduğum tek gerçeklik savaşım. ve sağlıklı olmak, gücünün yettiği kadarıyla, bu savaşımı kabul edip etmemekte özgür olmak demektir. kusursuz, güllük gülistanlık bir dünya masalı koca bir yalandır. üstelik böyle bir dünya çok can sıkıcı bir yer olur."

(terapistin şizofreni hastası danışanına söylediği bir cümle)

sana gül bahçesi vadetmedim
  • 'sana gül bahçesi vadetmedim' romanının yazarı.

elime geçen o kitabın kapağındaki yazının hikayesini merak eder dururum...

edit: imla
  • hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursam tezimin de o kadar iyi olacağını düşündüğüm yazarlardan biri.

kaynak araştırması yapıyorum, kendisi hakkında pek bir şey bulamadım... bilgisi olan belki benim gözümden kaçmış bir kaynak söyleyebilir diye düşünerek bu entryi giriyorum.

sana gül bahçesi vadetmedim özellikle ilgi alanım. konuda bilgisi olanları mesaj kutuma bekliyorum (=
  • hakkında detaylı bilgi öğrenebileceğim, diğer kitaplarını bulabileceğim bir site bileniniz varsa iletişime geçerseniz sevineceğim yazar.

tezimin asıl konularından olan kitabın yazarı aynı zamanda.

kendisiyle iletişime geçtim ama ingilizcem güvendiğim kadar iyi olmadığı için maalesef yanlış anlaşılmalara neden olabilecek ve uzun bir mesaj yazmışım.

yardımcı olabilecek yazarları mesaj kutuma beklerim.
hesabın var mı? giriş yap