• final yapan dizi. himym bitti, benim çocukluğum da bitti. bir devir kapandı resmen...
  • finaliyle uzmustur. ulan erkek halimle gozlerim dolacakti nerdeyse, izleyip de aglamayan kiz siktirsin gitsin. hayir acikli oldugundan da degil, 9 sezon sonra bitisi uzuyor ya. son kez gorecek olmamiz...

-s!-
    barney'nin eline bebegi aldigi sahne... legen...wait for it...dary.

ya bir de finalden beklentiniz neydi ki, bu kadar tepki gösteriyorsunuz anlamıyorum. ben finali izlemeden önce arkadaş whatsapp'tan anlattı bana*, inanmadım uzun süre. dalga geçiyo sandım. hani o kadar beklenmedik, o kadar şaşırtıcıydı benim için. benim bir finalden beklentim de budur arkadaş. öyle dümdüz bitirseydiler sinirlenirdim asıl.
    -s!-
  • 9 sezonluk romantik komidik dizimiz how i met your mother 31 mart gecesi finalini yaptı. ama o final bölümü özellikle de en sonu olmuş muydu? 9 sezonluk izleyiciye (sizi bilmem ama ben 9 sezon günü gününe takip ettim manyak gibi) yapılır mıydı bu "final" tartışılır. bence ve tanıdığım bir kaç arkadaşımca öyle final olmaz olsundu! neyse, bizim gibi ;"böyle son mu olur yaa" diye çok kızmış bir himym fanatiği kendi alternatif sonunu yapmış dizi için, hiçbir şey ekleyip saçmalamadan olması gerektiği gibi bitirmiş bence. buradan ricardo insanına kendimce tebriklerimi gönderiyor ve zihnimde dizinin sonunu bu versiyonu baz alarak getiriyorum... afiyet olsun.

how i met your mother alternative ending
  • şeytanın avukatlığını yapmadan önce final bölümünde oyuncuların gözlerinden hüzünlü olduklarını çıkardığımı söyleyeyim. komik sahnelerde bile gözlerdeki nemlilik gözlerden kaçmadı. 9 senelik bir işin oluşturacağı dostluğu bir düşünün.

--- spoiler ---
    dizinin finali birkaç sezon öncesinden belliydi bence. yüzyıllar sonrası gösterildiğinde barney'nin ve robin'in bu "yaşlılık" zamanlarında hiç yer almamasını ben bir küslüğe ya da ölüme yormuştum ama o dönemler ted'in eşi öldükten sonraki zamanlar olabilir. "her şey çok hızlı oldu." eleştirisini makul bulmuyorum. hızlı anlatılınca tabii ki hızlı olur ve hayattır bu. bir şey için neden böyle oldu diyemeyiz. barney robin'le evlenirken tabii ki de öyle şeyler söyleyecekti. ama biz ne kadar bazı şeylerin öyle olmasını istesek de olması gereken öylece oluverir. final sürpriz mi oldu? evet. "tüm hikaye çocuklardan izin almak için miymiş?" şaşırdık mı? evet. bir finalden ne bekleniyor ki zaten. ve robin düğün günündeki tereddütleri çok gerçekti; ama buna rağmen ikna olması geçiştirilmişti.

dizi yüzyıllar boyunca devam edebilseydi, rating alsaydı ve senaristler tıkanmadan yazmaya devam edebilseydi. bu olayların detayına girerlerdi. ama dizi bitmesi gerektiği için, sonradan olanlar bu "kaba" haliyle verilmeliydi. sonradan olanları şaşırılıyor ama peki barney ve robin birlikteliği? hey hadi adamım hadi ama...

dizinin vermek istediği mesaj bence "değişim."

diziden unutamayacağım birkaç sahneyle olayı bitirelim: tabii ki tracy'nin şarkı söylemesi: la vie en rose. sonra barney'nin babasına atarlanıp potayı söktüğü o an ve yine barney'nin çocuğunu kucağına aldığındaki o tavrı (benzerini ben de oğlumu kucağıma aldığımda yaşamıştım. bildiğim kadarıyla karakter gerçek hayatta eşcinsel ama o sahneyi güzel oynamış bence, hissettim ben.).

son son son: beyler dizinin finali diyorsunuz sonra da her şeyin beklendiği gibi bitmesini istiyorsunuz. öyle yapsalardı da bu sefer "bu ne amk, hep bildiğimiz şeyler işte, bunların olacağı zaten belliydi." derdiniz.
    --- spoiler ---

ohh! izledim, bitirdim ve yazdım. ben eylül ayında başladım ve her boş anımda parça parça izleyerek bitirdim. bir bölümü 8 kere de izlediğim olmuştur misal.

edit: eşcinsellikle ile ilgili sözlerim dolayısıyla mesajlar alıyorum. bence konu çok tartışmalı; ama nihayetinde eşcinsel bir kişiyle hetero biri -bu konuda- birbirlerinin hislerini tam olarak anlayamayacağı için çözüme kavuşamayacak bir tartışma gibi geliyor bana. ama bir eşcinsel "bir heteronun çocuk sahibi olmasından farkı yok." derse benim için mesele kapanmıştır. ben ona tutup da "hayır öyle değildir." demem. kendi bilir. kendi hayatı, kendi seçimi.
  • bomba gibi bitmiştir, kim ne derse desin.

--- spoiler ---

sağ gösterip sol vurmuştur.
    neden dizi boyunca aynı şeylerin dönüp durduğunu, tedin neden durup durup aynı şeyleri yaptığını anlatmıştır. sarsmıştır, beklenmedik olmuştur, hızlıca geçmiştir çoğu yeri ve artık ted tracy ile öyle mutluluk pozları verirken amaann kim takar artık robin'i dedirtmiştir, ama işte sağ gösterip sol vurmuştur. hele o aynı pencerenin önünde aynı adam ve kadını görmek yetmiyor gibi bir de mavi fransız enstrümanını görmek de tuzu biberi olmuştur olayın.

bir bölüm içinde hem evlenip hem ayrılacak birilerini koymak cesaret ister diziye. adamlar yapmış. tedi de anneyle tanıştırıp evlenmeden çocuklar yaptırmış, sonra evlendirmiş sonra anneyi öldürmüş sonra da tedi yılların gerçek aşkına kavuşturmuştur. helal olsun.
    --- spoiler ---
  • 9 yıldır , bazen hafta hafta bazen biriktirip 3-4 bölüm arka arkaya izlediğim dizi. finalinde ne yapsalar yavan kaçacaktı zaten. bitmesini istemiyordum zira. bok var bitti. sıkıcı sezonları oldu belki de, ama o pubda oturup yaptıkları geyik yeterdi. pazartesi günleri artık dahada çekilmez dahada sendromlu olacak orası kesin. canım sıkkın amk...

şimdiden özledim lan.. ağlıycam resmen...

izlenmeli...

izlemeye değer...
  • son sezonunda beni birkaç kere ağlatmış dizi..
    komedi dizisi olarak başlayan ancak karakterlerin yaşlanmasıyla hayatın gerçeklerinin daha çok irdelenmek zorunda kalınması sonucu içinde sadece küçük gülücüklerin olduğu drama bağlanmış bir son sezon izledik..
    başından beri hep ted'e benzediğimi düşünürdüm.. hiç bir ilişkisini doğru düzgün yürütememiş, bazen tuhaf insanlara denk gelmiş, bazen kendi tuhaflıklarını yaratmış ama sürekli gerçek aşkı arayan, iflah olmaz bir romantik..

--- spoiler ---

en sonunda aha dedim ted için mutlu bir son olacak.. hiç aklıma gelmediki ted'in sonunun bana benzeyeceği.. tek fark onun mutluluğu yanlış görmediysem 11-12 sene sürmüş benimki ise 1,5-2 senesi hastanede geçen 5 sene.. acaba 6 sene sonra ben nerede ne yapıyor olacağım.. en önemlisi 6 sene sonrayı görebilecek kadar şanslı insanlardanmıyım.. sözün özü senaristlere lafım şudur; life is sucks and you keep reminding me...

--- spoiler ---
  • o değil de "en düzensiz yayınlanan dizi" diye bir emmy ödülü olsa 3-4 sezon boyunca ödülü banko kapacak bir diziydi. hatta tarihteki gelmiş geçmiş en düzensiz yayın programına sahip dizi de olabilir.
  • üniversite hayatının çoğunu ev arkadaşı ve onun sevgilisiyle birlikte geçiren bir sap olarak, baş rol oyuncusunu kendime çok yakın bulduğum dizi.
    ama çıktığı kızların sayısını düşündüğümde de kendime bir o kadar uzak bulurum ayrı.
  • sonunda "la bi siktirgit kim yazdıysa bunu olmamış, yazarı tekrar yapın" dediğim bir finalle sona eren dizi.
hesabın var mı? giriş yap