• alfred hitchcock'un rope ve strangers on a train filmlerinde oynamış aktör.
    rope'taki tedirgin, ajite suç ortağı phillip: nefis.
  • 27 mart 2011 tarihinde 85 yaşında vefat etmiş. hollywood'un başarı öykülerinden birisine imza atmış 1950'lilerin idol isimlerindendir.

16 yaşında north hollywood high school'a başlar. 1943 yılında küçük bir tiyatro grubuna katılır ve aynı yıl samuel goldwyn tarafından keşfedilir. bu arada goldwyn; genç ve yakışıklı oyuncu bulmak konusunda uzman olarak kabul edilir.

ilk filmi 1943'te anne baxter ve dana andrews'le birlikte rol aldığı ikinci dünya savaşını anlatan "the north star"'tır. bir anda mucize sayılabilecelk bir kariyer elde eder. 10 yıl sonra yıldızının en çok parladığı dönemde mesleğiyle ilgili eğitim almak için sektörden uzaklaşır.

kariyeri boyunca ismi birçok ünlü kadınla yazılsa da -ava gardner da bu isimler arasındadır- aynı zamanda eşcinsel olduğu da yazılır durur. bu konuda sessizliğini koruyan granger; 2007 yılında biseksüel olduğunu açıklar.

1948'de "rope" ve 1951'de "strangers on a train" en bilinen filmleri arasındadır. diğer filmleri: "they live by night," "roseanna mccoy," "side street," "the story of three loves," "edge of doom" ve "hans christian andersen"

oyunculuk hakkında hiçbir şey bilmeyen yıldızlardan birisi olduğunu itiraf ederek sonradan eğitim alır. 1960'larda jane austen'in aşk ve gurur'unun müzikal versiyonunda rol alarak büyük başarı kazanır. "as the world turns," "edge of night" ve "one life to live" isimli dizilerle emmy'e aday gösterilir.
  • filmde izledigimde gay mi diye suphelenmistim ve adam gay cikti. vucut diline nasil yansimis, cok ilginc.
hesabın var mı? giriş yap