• 22 temmuz 2011 tarihinde gösterime girecektir.

film hakkında bilgi için, beyaz perde sayfası.
  • son zamanlardaki tüm klişe, sıradan ve iz bırakmayan filmlerin inadına, kesinlikle tom tykwer bu yılın en izlenesi filmine imza atmış. mekanların arkasına saklanmadan en derin sulara, insan ilişkilerine ve insan doğasına balıklama dalmış. kesinlikle birden fazla izlenebilirliği olan filmlerden. ana karakterlere hayat veren oyuncuları da es geçmemek lazım. filmi izledikçe karakterleri anladım, tanıdım ve çıkmazlarını çözdüm.
  • (bkz: #24641502)
  • homofobiklerin uzak durması gereken filmdir.
  • ne bekleyerek gittigimi bilmiyorum ama hicbir sey bulamadan ciktigim kesin.

--- spoiler ---

basroldeki kadin tam bir erkek fatma. asik olmasi bile soguk, o bile duygusuz. kocasinin adama aski daha ictendi valla. ayrica keske film, kadinin kocasini ve onu aldattigi adami ayni evde yakalamasinin ardindan kocasini terk etmesiyle bitseydi. ucunun (hatta bebeklerin) tekrar bir araya gelip mutlu mesut yasamasi da ne oluyor?!

--- spoiler ---
  • son zamanlarda izlediğim en güzel, en çarpıcı film. ayrıntı, mizah duygusu, süpriz karşılaşmalar...hepsini öyle güzel biraraya getirmiş ki tykwer, insan "bir sonraki filmi ne zaman acaba?" diye sormadan edemiyor. "eyyyy insanlık biolojik belirleyiciliğin getirdiği, geliştirdiği ilişki biçimlerinden sıyrıl artık" filmin sloganı olabilir. filmden çıkınca bir mutlu oldum, bir mutlu oldum....sıcak filan vız gelip, tırıs gitti...
  • çok enteresan bir film. oldukça etkileyici sahneler ile dinginlik, heyecan, iyi müzik, hepsi bir arada.

tek cümleyle özetlemek gerekirse

--- spoiler ---

biyoloji hakkındaki deterministik düşüncelere elveda..

--- spoiler ---

ancak bence filmdeki en yanlış şey kadın karakterdi. kadın ya çok iyi oyuncuydu ve o itici ötesi karakteri başarıyla canlandırdı ya da zaten olduğu gibiydi. sayesinde, neredeyse filmin tadını çıkaramadım, o derece..
  • sinemasal anlamda çok başarılı olmasa da, konusu itibariyle kendini izlettiren romantik komedi kıvamında tom tykver filmi..

20 yıllık bir ilişkinin getirisi olarak birbirlerine karşı heyecanlarını yitirmiş ilişkileri rutinde seyreden hanna simon ve ikisinin hayatına ayrı ayrı ansızın ve tesadüflerle giren adam'ın hikayesi üç.. ilk başlarda kahramanlarımız birbirlerinden habersiz yürütüyorlar ilişkilerini sonra aniden öğrenilen gerçekler ve yönetmenin de filminde özenle vurguladığı gibi özgür tabusuz karşılıklı kabullenmeye dayanan ve biseksüelliğe bir çeşit övgü niteliğinde üçlü bir aşk.

bu minvalde bir çok film izledim ama drei kadar cesurunu hiç seyretmemiştim. aslında film için çok iyi denilemez ama konusu oyuncuların performansı ve fimin işleniş tarzı özellikle de sonu çok hoşuma gitti..
    farklı ve aykırı filmlerden hoşlananlara tavsiyemdir..
  • "the international"la yüreklere korku salan, yoksa hollywood'cu mu oluyor dedirten tom tykwer'ın geri dönüşünün müjdesi.
hesabın var mı? giriş yap