• küçükken lebron james'in meşhur the decision programına katılmış.
  • rookie of the year seçiminde bu çocuğun hakkını yiyecekler gibi duruyor.

ben simmons'ın da çok iyi bir oyuncu olduğu, hatta mitchell'dan daha efektif olduğu rahatlıkla söylenebilir, ancak buradaki sorun hangisinin daha iyi olduğu değil, ben simmons'ın 2016 nba draft'ından gelmiş olması. tamam, geçen sene süre alamadı ama sonuç olarak bir nba takımının sözleşmeli oyuncusuydu, sezon başlamadan önce maçlara çıktı, sakatlığında da 76'ers takımının tüm imkanlarından faydalandı, en iyi doktorlar tarafından tedavisi yapıldı, 17-18 sezonuna profesyonel trainer'lar tarafından hazırlandı. diğer taraftan donovan ise üniversite eğitimine devam ediyordu...

bir diğer mevzu da, donovan mitchell şu anda utah jazz'ı sırtlayan oyuncu, çaylak yılında takımın lideri rolünde. şu an konferansta 10'uncu sıradalar ama son 10-15 maçlık performanslarını devam ettirirlerse playoff'lara kalabilirler. bunda mitchell'in müthiş bir payı olacak (şunu da hemen eklemek gerekiyor ki, utah, doğu'ya göre daha zorlu takımların yer aldığı batı konferansında bulunuyor). diğer tarafta, bilindiği üzere 76ers'ın has adamı ise simmons değil joel embiid. yani takım içindeki rollerine baktığımızda da bence donovan mitchell, ben simmons'a üstünlük sağlıyor.

sözün kısası, donovan mitchell benim roty adayım. ayrıca çok sempatik oğlan, umarım o seçilir.
  • nba tarihinde 150 üçlük isabetine en çabuk ulaşan (63 maç) çaylak olmuştur.
  • ben simmons'ın triple-double civarı ortalaması olmasa bu sene yılın çaylağı ödülünü çok rahat alabileceğini düşündüğüm utah jazz oyuncusu.
    ödül ikisinden birinin olacaktır, kesindir.
  • her maç 20 sayı üstü atıyor ama herkes çaylak olarak ben simmons dan bahsediyor , böyle oynamaya devam ederse büyük oyuncu olacak
  • dışarıdan umursamaz kontrolsüz gibi duruyor ama ne isterse yapabiliyor. müthiş bir yetenek. öyle zamanlarda devreye girip sorumluluk alıyor ki verdiği kararlar için 30 kilo taşak lazım diyorsunuz.
  • spurs maçında öyle bir son çeyrek oynadı ki; sanki çaylak değil de süperstar. kesinlikle yılın çaylağı ödülünü almalı.
  • ben simmons varken ne yazık ki en iyi çaylak ödülünü alamayacaktır. ancak sakatlık yaşamadığı sürece döneminin en iyi oyuncularından biri olacağı şüphesiz.
  • izlemek lazım.
  • adı "savunma öncelikli gard"a çıktığı için 2017 draftında seçilen anca yedinci gard olduğu halde, binlerce kilometre ötede hakkında "yalnızca skorer, o kadar" şeklinde bahsedilen yürüyedur çocuk.
hesabın var mı? giriş yap