2074 entry daha
  • son yıllarda gerek ebeveynlerim, gerekse dış mihraklar tarafından “ulan evet yaa” deyip ders alacağım düşünülüyor olacak ki sıkça duyduğum cümle-tembih ya da.

artık beni evlendirme uğraşları boşa gitmeye başladığı için bununla iteklenmeye başladım. istisnasız 60+ herkes “bak evlenmezsen bi bardak su verenin olmaz, falanca gibi olur sonun” diyerek de perçinliyorlar argümanlarını. tabii şeyi de eklemem lazım; ısrarla kısmet bulmaya çalışanlar da ben kabul etmeyince ardından bunu söylüyorlar. onlara göre ben bi gün seksen yaşına geleceğim, bi sabah uyanınca kalbim sıkışacak ve ambulans çağırmak için uzandığım telefon yanlışlıkla yere düşecek ve ben uzanıp almaya çalışırken orada nalları dikeceğim, evde bana yarenlik eden kedi ve köpeklerim de günlerce duran cesedimi bir süre sonra yemeye başlayacak.

bu iyimserlikten uzak senaryo belki başıma gelecek. ama bu kadar da klişe olacağını sanmıyorum ya. neyse.

işin garip yanı, bunu yazan insanları gelecekte neyin beklediğinin de tamamen muamma olması.

ben spor yapıyorum, 80 yaşımda da dipçik gibi olacağım diyorum, kahvaltıda böreği eksik olmayan, vücut kitle indeksi 33 olan arkadaşım “ama spor da erken öldürüyormuş” diyor. vallahi bunlarla baş olmaz.

başlık altında bolca “zaten yalnız gömülcez ki eheheh” esprisi yapılmış zaten, +1'imi bıraktım gidiyorum.
  • sanırım durumlar onu gösteriyor...
  • yalnız ölmüycem di mi? öyle sessiz sessiz yitip gitmiycem di mi?
  • ben buna okeyim arkadaş, yalnızlığı seviyorum, yalnızken mutluyum. tek sıkıntı boğazıma bir şey takılırsa etrafta heimlich yapacak kimse olmaması.
  • olacak olan son, yapacak bir şey yok.
    mühim olan kalan günleri güzel geçirmek.
  • ölüm zaten yalnız olacak. 2 seçenek var ya erkenden ani bir şekilde göçüp gidecez ya da hastalanıp yaslanıp yavaş yavaş.
    sonuçta ikinci seçenek pekte iyi değil bence. başkaları görecek zor durumda olduğunu, belki eşin, çocukların, arkadaşların.
    bir noktadan sonra yalnızlık pekte fena bir fikir değil sanki.
  • hayırlısı, kader mi denir ne denir bilmiyorum
  • insan sevip sevilmek ister tabii. kimse robot değil ama bence çok da kafaya takılacak bir şey değil. saplantı yapılmamalı. önemli olan dostlarla güzel vakit geçirip, güzel hatıralar biriktirmek. gerisi teferruat.
  • kaderim olduğundan artık neredeyse eminim.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap