• hergün televizyonda halka açıklama yapan ukrayna başkanı bugünkü konuşmasında çarpıcı açıklamalar yaptı.
    satır başları:
    ben dahil herhangi bir politikacı, eski politikacı, iş adamı ya da üst düzey devlet adamı vip işlemi görmeyecek. herhangi bir özel hastanenin vip işlemi yaparak birisini kabul ettiğini öğrenirsek hastaneyi kapatacağız. sizler de sıradan insanlarla aynı hizmeti alacaksınız. aynı hastanelere gideceksiniz. ayrıca tedavi için isviçre'ye, israil'e gidemeyeceksiniz. belki sonunda bu ülkeyi 28 yılda (sovyetlerden ayrıldıkları zamandan bahsediyor) nasıl bu hale getirdiğinizi anlarsınız.
    çin ile çok sıkı işbirliği yapıyoruz. bize test ve korunma malzemesi konusunda çok yardımları oluyor.
    taksi şoförlerine ayrıca teşekkür ediyorum. bu dönemde sağlık personelini hastanelere ve evlerine ücretsiz taşıyorlar.
    sıkıyönetim kurallarını bozanlar hapisle cezalandırılacaktır.
    yemek ve ilaçları yüksek fiyatla satanlar hapisle cezalandırılacak.
    üniversite öğrencilerini dışarı atanlara hapis cezası verilecek.
    vergiler salgın geçene kadar kaldırıldı.
    elektrik ve su fiyatları yarıdan fazla düşüldü.
    yaşlılara yiyecek yardımı. (bu zengin bir işadamının yardımı)
    tüm hastane hizmetleri ücretsiz verilecek.
    instagram linki
  • gorunde utanin. burada yapilanlari biz neden yapmiyoruz utanmazlar.
  • bu adami komedi dizisi yaptigi gunlerden beri tanirim. gayet basarili buluyorum ve aldigi kararlar helal olsun dedirtecek cinsten.
    tanim:halkin adami oldugunu gosteren konusma.
  • zelenskiy'i ilk günlerden beri destekliyorum.

ukrayna'lı arkadaşlarımın bazılarını da kendisine oy vermeye ikna ettim.

bu adamın ülkesini güzelleştirmekten başka bir gayesi olduğuna gerçekten inanmıyorum çünkü çok parası ve çok eğlenceli bir hayatı varken ukrayna'nın kapkaranlık politik dünyasına dalması için memleket aşkından başka birşey olabileceğine inanmıyorum.

umarım ukrayna'daki karteli ve kodaman düzenini bitirirsin dostum.

bitiremesen de ayaklarını kaydır bu o. çocuklarının bir kısmının.

edit: ben pembegötlü değilim ama sen o. evladısın aşağıdaki. ukrayna halkı %72 ile oligarşiye soktu çıkardı seçimlerde. oligarşinin adamı poroshenko babayı aldı.
  • sözlükte ukrayna başbakanı öven pembe götlüleri de gördüm ya ölsem de gam yemem artık. oligarşiyle yönetilen bir ülke başbakanının herhangi bir yetkisi olduğunu düşünecek kadar gafiller.
  • bu adam ukrayna icin bir efsane, bir kahraman olacak.
    sevmeyeni cok, rus kuklasi aslinda diyeni cok, ama esasen yaptiklarini bugune kadar hic kime hatta ukrayna milliyetcileri bile yapamadi.
    bunlari ukraynada yasayan birisi olarak soyluyorum.

edit : ulan arkadas, bir ustteki entry de pembe gotlu diye baslayip hic bi sikimden haberi olmayan adamlar bile gelip entry yazmak icin yorum yapiyor. zelensky ye ukrayna basbakani diyor, ukrayna basbakani denys shmyhal dir, volodymyr zelensky ukrayna baskanidir.
    ukrayna'nin halen oligarsi ile yonetildigini soyluyor, nereden okumus belli degil, oysa ki daha gecen hafta zelensky tum kalbur ustu zenginleri toplayip herkes elini cebine atsin, 400 milyon dolar virus icin yardimda bulunacaksiniz yoksa herseyinizi kamulastiririm dedi, onlar da kabul etti. bu tasak slavlarda bi putin'de vardi simdi bide zelensky de var.
  • bir allahın kulu çevirisini yapmaz mı ya? ingilizcesi bile yok. youtube un otomatik çevirmesine bile razıydım halbuki..
  • benim de esas taksi kısmına takıldığım açıklama. nası ya? uber sürücüleri falan değil, bildiğin düz taksiler mi?
  • insanca yönetilmek için demek komedyenleri başa getirmemiz gerekiyormuş...

şaka değil. bu memlekette mesela cem yılmaz cumhurbaşkanı olsa, gerçekten güzel bir ülke olurdu.

hatta dur lan, daha iyisi var. umut sarıkaya! adını değiştirip semih cumhuriyeti yapsak, yaşlıların olmadığı cesur yeni türkiye falan... miss...
  • konut kredisinde peşinatı azaltma ve konaklama vergisinde indirme gitmediği için virüse karşı işe yaramayacak uygulamalardır.
hesabın var mı? giriş yap