• canımın son noktasına kadar savaşıcam ve merveyi ezeceğim demeçleri vermiş olan ihsanın oyunu kaybettikten sonra boynu büküldü, kafasını kaldırıp bakamadı falan bi hoş oldu içim, izlemeye harcadığım, boşa gitti sayılabilecek, saatlerin helali hoş olsun, o sahne günü net bi şekilde kurtardı, şimdi sırada temiz bi uyku.
  • ya biliyorum, "mükemmel kurgu, harika bir post-prodüksiyon, çok para vs" filan da; arkadaş merve yendikçe ben en ilkel hislerimle keyifleniyorum, oğuzhan gibi "oh, huh, fihuu" çekiyorum.

acuncum, kamera arkasında elemana ihtiyacın varsa haberleşelim be. hadi be abim be.
  • merve'nin ödül oyunundaki rahatlığı, elini bırakması, ayaklarını sallaması, bir el belde sağa sola bakınıp gülücükler saçması, "bitse de gitsek" der gibi sıkılmış bakışları, oflayıp puflaması ve yüzünden eksik olmayan o "bitiricem hepinizi" gülüşü ile ihsan'ı tepelediği ve ev ahalisiyle çak yapmamıza* sebep olmuş yarışmadır.
  • hayatta kalma mantığıyıla kurulan yarışmayı, türk kültürüne uygun bir hale getiren yarışma. öyleki birine yaltaklanarak birinci olacağına inanan bir gruptan oluşmaktadır.
  • (bkz: the imam)
  • panama güzeline yapılan bakımın yarısı merveciğime yapılsa o bodur kadından daha güzel olduğu apaçık ortada, o survive halinle bile daha güzelsin canım....
    merveciğim yine oyunu aldı ve yine ihsan'ın kapak oluşunu seyrettik...bu güzel hissi bize yaşattığın için sonsuuuuzzz teşekkürler...

aydın yarınki konseyde gruptan çıkacak isim gibi gözüküyor. ihsan efendi onu layık gördü düelloya...
    kendine güveni kalmayan, daha dokunulmazluk oyunu yapılmadan mervenin kazanabileceği ihtimaliyle hareket eden kas yığını çirkin herif...allah'tan başak gitti de mıy mıy halinizi görmekten kurtulduk..bir de demez mi yok efendim ben gizemi yollamayın dedim hakanla ayrılmasınlar istedim..sıkıyorduysa gruptan ayrı hareket edip yazmasaydın gizem'i...işte o zaman sana hak verirdik..

neyse akşam akşam hopladı yine sinirlerim..
    hadi be merve yarınki dokunulmazlığı almış ol da psikolojikman ezilmek neymiş görsünler!!
  • ertanın, ihsanın merveye tavrını söyle dediğinde "seninle muhatap olmuyoruz merve!" dedikten sonra dil çıkarıp nanik yapmadığı eksik kalmıştır.
  • bu akşam baktım biraz da anlayamadım, ömrümde gördüğüm en garip yarışma. dört sap bir de ahu gibi hatun kalmışlar adada, bunlar hala hatunu gönderme peşinde. biz kare ası bozmadık falan da dedi içlerinden birisi, lan ne karesi ne ası? kumara dördüncü arıyorsan git otur bizim köye, adada yaşıyorsun abicim. ben olsam bırak kare ası erkek bukalemunları bile gönderirdim o adadan. ben mi anlayamadım lan yarışmanın mantığını?
  • yarışmacılarını sözlük popülaritelerine göre sıralarsak:

(bkz: var mısın yok musun oğuzhan)
    (bkz: survivor oğuzhan)
    (bkz: oğuzhan eroğlu)

(bkz: survivor merve)
    (bkz: merve oflaz)

(bkz: survivor ertan)
    (bkz: ertan rodoplu)

(bkz: ihsan tarkan)

(bkz: aydın gülşen)
hesabın var mı? giriş yap