• albümlerine yine ara verdiği bu dönemde fazlaca kilo almış, uzaktan görünce sezen aksu saçlarını siyaha mı boyatmış diye düşündürmüştür beni. sesini duyduğumda o olduğunu anladım ama başka bir bedendi.
  • inanılmaz bir sese sahip olan ancak, katıldığı konser alanının kötü bir ses sistemi kurulması nedeniyle anlamsız bir konsere imza atmış ve konsere gelenlere bir türlü kendini duyuramamış olan müzisyendir.

acı çektim. sahnede şebnem ferah vardı ama ses sisteminin allahlık olması nedeniyle konser çin işkencesine dönüştü.

yazık...
  • orhan gencebayın 60. sanat yılı şerefine çıkacak olan tribute albüm için önceki gün öğlen saatlerinde stüdyoya giren sanatçı. albümde yer alacak, tarkan, sezen aksu, sertab erener, kenan doğulu, sıla, candan erçetin gibi bir çok sanatçı genelde çok bilinen gencebay eserlerini seçerlerken şebnem ferah ın, üstadın küçüksün yavrum gibi diğer eserlerine nazaran daha az bilinen bir eserini okuması, ferahın sıkı bir gencebay dinleyicisi olduğunu gösteriyor.
  • bana göre en güzel şarkısı meşhur olduğu şarkıdır.

(bkz: vazgeçtim dünyadan)

çok kalitelidir, eskidir, başarılıdır ama en güzel şarkısı budur.
  • her geçen sene yaptığı müziğin üstüne koyan; fakat sözlerde tekrarlamaların başladığı güzel sesli,türkiye'nin en iyi kadın rock şarkıcısı. sözlerin tekrar etmesinde pek bir suçu yok; zira sezen aksu bile dememiş miydi ''yazılmadık söz,yapılmadık beste mi kaldı? biz sadece var olanı, değişik şekillerde sunmaya çalışıyoruz'' diye.
  • sadece iyi kötü dans pisti gibi bir şarkı için bile saygıyı hakeder..
  • konserlerinde eski'yi söylerken sahnenin kenarına çekilir; yüzünü, arkada geçen fotoğraflara döner. teşekkür eder onlara bi nevi.

o fotoğrafların arasına girmeyi hak eden bir insandır şebnem ferah.
  • 30 mayıs ytü konserinde herkesi kendisine hayran bırakmıştır. şahane bir geceydi.

31 mayıs 2012 itibariyle ytü'de herkes dün geceyi konuşuyor.
  • saçını kesitirmiş, kilo almış, yaşlanmış... diyenleri yeryüzünden silmek istiyorum. kadın bangır bangır sesiyle beni yıllardır paramparça ederken milletin derdine bak! müziğini beğenmeyenlere sözüm yok. olabilir zevk meselesi. ama benim için tapılası muhteşem kadındır.
  • ay ve saatim çalmadan dışında diğer şarkılarını ayıla bayıla dinleyenler için öldürücü bir bomba yapılan çok güzel sanatçı.
hesabın var mı? giriş yap