• madem bu adam demokrasi kahramanıydı, askere karşı siper duruyordu. neden direk "atatürk hitlerdir" diyemiyor? ismet inönü'ye laf atıp kelime oyunu yapacağına çıkarsın artık bağırsaklarına kadar gitmiş baklayı...
  • gulbeddin hikmetyar'ın önüne diz çökeğine biraz tarih okusaydı ve gerçekçi olabilseydi, hakkında yazılan 6000 küsür entrynin büyük çoğunluğu yine olumsuz olurdu. zihniyeti; (kitap okuyorsa tabi) okuduğu kitaplardan ders çıkarmak yerine nasıl burayı çarpıtıp halkımın önüne sunarım olduğu için bu adamdan hiçbir şey ummamayı öğrendim ben artık. bence siz de öğrenin. bırakın yüksek egolu, cahil kitlesiyle meydanlarda bağırsın çağırsın, alternatif tarih şovuna devam etsin.
  • geçenlerde kısaca kulak misafiri olduğum yurda sesleniş programında, küçük esnafa vergi kolaylıkları gibi bir sözler söyleyen insan. önce yabancı sermayeyi bu adamın başına gönderip kuşat, sonra ağır vergiyle ez, daha sonra küçük esnaflık bitecek, siz de birleşin canım diye dalga geç, en sonunda da ağızlara bir parmak çalayım bari de.

ben senin siyasetinin hapsindeyim.
  • kendisi bir 23 nisan gunu cocugun birine bir ogut vermistir; basbakan sensin ister asar ister kesersin -simdi inonu nun biyigi mi daha cok hitleri animsatiyor size yok sa bu ogut mu? maksat sazan avi. ortaya bir polemik at, millet onunla ilgilenirken sen baska seyler uzerinde calis. bana biraz da george bush u hatirlatiyor kendisi. bush un demecleri daha bir uclardaydi, oyle bir soz soylerdiki butun dunya gulerdi kendisine, ama o sonucta istedigi butun herseyi yapti. ayni yoldan gidiyorlar bence.
  • siyasi tavrı ve söylemi, sözlükteki troll yazarları andıran başbakan. bu kötü huyları bülent arınç'tan kapmış olmalı ya da belki siyasi geleneğinde var. şu halde sözlükteki trollerin ciddi mi oldukları, komiklik mi yaptıkları ikilemi yeniden düşünmeye değer.
  • şu anda bir dakikalığına zihninizi temizleyin ve son bir haftayı ve bugünü düşünmeye başlayın ülkemizde yaşanan, bize etki eden öncelikli ve gündemdeki sorunları bir düşünün lütfen. ne geldi aklınıza? istihdam sorunu ve işsizlik mi? eğitim politikasındaki olumszuluklar mı ? artan şehit haberleri mi ?...

eğer buna benzer şeyler aklınıza geliyorsa yanılıyorsunuz zira bu ülkenin başbakanına göre bugün en önemli gündem ismet inönü ve bıyıkları. üstteki sorunlar ise dile getirilmeyecek düzeydedir zaten işsizlik sorunu yoktur ve dün terör saldırılarında şehitler vermedik. öyle olsaydı bu ülkenin başbakanı ağırlıklı olarak bunlar üzerinde dururdu belkide o nedenle başbakan gündemini kendi belirlemiş olabilir zira kendi başlığına da bir anda 50 küsür entry girilmesi gerçek gündemin aslında başbakanın belirlediği gündem olduğunu gösteriyor.
  • türkiye cumhuriyeti'nin herhangi x bir sorununa çözüm bulmayacağından emin olduğum kişi. ülkenin herhangi bir sorununa el atacak şekilde somut bir hareketi yok, 19:00 haberlerinde yine önce kendisinin konuşmaları çıkacak, ve akabininde "yine tükiye'nin x kadar şehrine şehit acısı çöktü" tadında haberler takip edecek bunları.

ne avrupa birliği konusunda adım atıldı, ne işsizlik, ekonomi, eğitim sistemi veya sağlık sistemleri hakkında. bütün devlet kurumları "özelleşti". açılım yaptı, kendilerini "kürt haklarının savunucusu" olarak gösteren parti kapatıldı. her konuşmasından sonra haber programlarında dakikalarca "karşı kutuplar" dedikleri hakkında tartışıyor. bütün düzenlemeleri keyfi, hepsi tartışılıyor. hiç bir vaadini yerine getiremedi. o üzerinden çok nemalandığı türban konusunda bile herhangi bir gelişme yok.

işin daha kötüsü ve en vahimi, yerine kim gelsin denilirse cevap vereceğimiz kimse yok.
  • kendi selameti açısından bıyık yapı ve özelliklerini siyasi performans değerlendirme ölçütü olarak gündeme getirmemesi gereken kişi.. liseli ergen bıyığına dahi mağlup olabilir..
  • hedefine, sayelerinde bugün kendisinin işgal ettiği koltuğun, kabinesindekilerin "babalar gibi sattığı" vatanın olduğu milli mücadele önderlerini yerleştirmiştir. bugün ismet paşa, yarın atatürk...

ne dersiniz damat ferit'le, vahdettin efendilerine de iade-i itibar ederler mi?...
hesabın var mı? giriş yap