• konuşmaya vakit ayirmak zorunda olan mesutyilmazgiller familyasinin mimik fukarasi ve zengin kalpli başcanaydin'ı
  • bugün hürriyette çökmüş resmini görünce içimizin cız ettiği eski galatasaray başkanı. kral hakan şükür, hasan şaş, vedat inceefe, hakan ünsal, ümit davala veteran beşlisini yıllar sonra birarada görmek de garipmiş. ahanda bu da linki;

http://www.hurriyet.com.tr/…ol/13403290.asp?gid=211

edit: çökmüş resmine içimiz cız etmişti. gidişi yürekleri burktu. mekanın cennet olsun başkanım...
  • adnan polat'ı sevmeyen 5 galatasaraylı eski futbolcuyla beraber, galatasaraylı taraftarların "çok sevdiği" hürriyet gazetesine röportaj veren, bu esnada konu oraya nereden geldiyse artık, altına imza attığı şahsi kefalet belgelerini gösteren ve röportajın sonunda "ünal aysal’ı kesinlikle almak lazım. çünkü galatasaray için çok büyük yardımlarda bulundu. galatasaray, aysal gibi bir ismi mutlaka desteklemeli." diyen eski galatasaray başkanı.
  • hürriyet'e verdiği röportajı, bilgin gökberk'in köşe yazısına konu olan eski galatasaray başkanı.

http://www.milliyet.com.tr/…erk&kategoriid=6&ver=74
  • 6 yıllık başkanlığı süresince yaptığı tek olumlu iş, mart 2006'da haldun üstünel'i yönetime almasıydı. ne tesadüftür ki, üstünel'in bugünkü kankası murat yalçındağ, o gün canaydın'ın çok az oy farkıyla geride bıraktığı yiğit şardan'ın listesinde yer alıyordu, abdürrahim albayrak ve mümtaz tahincioğlu'yla beraber.
  • gelmiş geçmiş en başarılı ve en centilmen galatasaray başkanı. yaptığı nokta ve ekonomik transferler ile şanlı kulübümün adını göklere yazdırmıştır. şimdiki yönetimin en azından transferlerde özhan başkanı ve yöntemlerini örnek alması gerekir.
  • galatasaray başkanı iken en ağır suçlamalara, en ağır ithamlara maruz kalmasına rağmen, beyefendi duruşunu hiç bozmayandır. eğer, galatasaray bugün elano, keita, baros, kewell gibi isimlerle futbol oynuyorsa bu başarının mimarıdır.

ayrıca, başkanlığının son dönemindeki protestolar sırasında ufak bir kalp rahatsızlığı geçirmişti, anjiyo ile atlatmıştı. acil şifalar diliyorum kendisine. ağır bir beyefendi..
  • zarif adam. futbol camiasında duruşuyla fark yaratabilmiş, en zor anlarda bile bu duruşundan taviz vermemişti. gs'nin başındayken gıpta ile bakardım. sportif başarılar /başarısızlık gelip geçici, adamlık kalıcı.
    acil şifalar diliyorum.
  • bir galatasaraylı olarak; centilmen, asil ve başarısız bir başkan olarak hatırlayacağım kendisini.

zamanında serhat ulueren'e konuk olduğu bir programda "ben mondragon'un bonservisini aldım, 5 milyon dolara" beyanatı; bir taraftar gecesinde haberini aldığı üzere "avrupa'nın en iyi 10 numarası, henüz 28 yaşında, lincoooln gaaassaaray'daaa" şeklinde haykırışı durumu anlatıyor. nereden nereye geldiğimizi...

kendisine mutlu, o ağır hastalığından tamamen kurtulmuş, sağlıklı ve uzun, sami yen'e sonrasında çokça emek verdiği türk telekom arena'ya yakın, yönetim kurulundan uzak bir hayat diliyorum.
  • zaman gazetesi haberine göre vefat etmiştir.

edit: zaman gazetesi'ne güvenip son dakika haberi geçilir mi lan? aklımı seveyim.
    allah uzun ömür versin başkan!
hesabın var mı? giriş yap