• birlikte banyo yaptım, tuş takımı bozuldu ama düzeldi.
    defalarca bilerek ve yanlışlıkla yere düşürdüm. ekranı söndü, simi çıktı ama kapatıp açınca çalıştı.
    torrent indiriyor, her siteye giriyor, mail alıp gönderiyor, her dosyayı indiriyor.
    teyzemden ona zorla 150 lira vererek aldığım telefon.
    kamerası not defterlerinin görüntüsünü biraz zor okunarak ama okunacak şekilde çekebiliyor.
    wifi si yok gps i yok. çok yavaş günümüz telefonlarına göre ama mesaj fowardlayabiliyor. androidte yok bu seçenek.
    hala o tür telefonlara göre programlar yapılıyor.
    birkeresinde çok sinirlenip duvarlara fırlattıp. ranzanın demir kısmına döne döne çarpıp yere düştü. simi yerinden çıkmadı bile.
    ne paslandı nede parçalara ayrıldı. birçok yeri çizik içinde ama hala çok kullanışlı.
    yaklaşık 5 yıl kullandım. birlikte sayısız anı yaşadım. birçok ilkimi, en heyecanlı günlerimi, en sinirli günlerimi, günahlarım, derslerim... bütün hayatımı seninle yaşadım.
    ekranın yeni çıkan telefonlardan küçük olabilir. gps ve wifi olmayabilir. işlemci hızın az olabilir.
    seni çok seviyorum en eski dostum.
  • 2006 mayısında 7650 ile benzer ada ve gelişmiş özelliklere sahip olmasından dolayı 800 tl vererek aldığım telefondur. çok uzun yıllar mesaj sesi polifonik mehter marşıydı. gelen her mesaj mutluluk kaynağıydı. bir dosya yöneticisi sayesinde içerisindeki bir çok programın şifresi kırılır ya da yükleme dosyasına gerek olmadan kopyalanır, paylaşılabilirdi. lifeblog (yanlış hatırlıyor olabilirim) adında mesajları resimleri videoları tarih sırasına göre kaydeden bir progra vardı. sadece size verilen hafıza kartında bulunur ve bu program diğer programlara inat kopyalndığında çalışmazdı.en mutlu olduğum yılların, sevgilimle aynı telefona sahip olup kapak değiştirerek bağ oluşturduğum zamanın en yakın şahidiydi. hala anı olarak saklarım eski dostlarımı hiç açılmasalarda. telefonu özledim açsam yeniden mutlu olabilecekmişim gibi özledim.

kendime not: 4-5 ay sonra okul bitince hobin bu telefonları tamir etmeye çalışmak olsun. bu uğurda ne kadar 7610 bulursan satın al hatta 7650'de bul al.
  • bu telefonun tasarımı biraz daha değiştirilip güncel özelliklerle piyasaya sürülse yine satar bence. o kadar da zamanının ilerisinde bir telefondu tasarım olarak. ayrıca havuza atlarken bunu cebinde unutup ikincisini aldıran bir ağabeye sahibim. kendisi aldığı iki iphone'un da üst tuşunu bozdu, yeni aldığı 6'nın ne zaman ebesine atlayacak diye bekliyorum.
  • döneminin en marjinal tasarımına sahip olan telefondur. o zamanlar 1 milyar 100 milyon türk lirasına almıştım.
  • kırmızı ve siyahın efsane tasarımla buluştuğu telefon. tuş takımı bir acayipti bunun. klasik nokiaydı sonuçta. kasa farklı içi aynı. iç yazılım nokia 6600'la aynıydı. ancak o zaman 6600`dan daha pahalıydı diye kalmış aklımda.

https://upload.wikimedia.org/…ns/9/92/nokia7610.jpg
  • şu sıralar kendisini kullandığım dönemleri özlediğim telefon. sanki dünya elimde gibiydi lan ne hava atardım. her şeyiyle yetiyordu ama şimdilerde iphone 8 peşindeyiz. keşke teknoloji gelişmeseydi.
  • zamanında yaptığı hype şu an iphoneların yaptığı hype'tan 10 kat fazlaydı. elinizde gören alıp tutmak, bakmak istiyordu. gerçekten efsane idi. 1 megapikselli ilk telefondur. o zamanlar için 64mb memory ile geliyordu. 6600'ın 10 saniyelik video kısıtlamasına karşılık 5 dk video çekebiliyordu. 1 yıl arayla çıkan telefonlar için büyük bir farktı. gerçi o yıllarda çıkan her şey katlanarak çıkıyordu. şimdi ki gibi ufak tefek değişiklikler olmazdı. güzel telefondu. 4-5 sene kullanmıştım. bir daha da amiral gemisi telefonum hiç olmadı. şu an bi nokia 6220 telefonum olsa negzel olurdu.
  • zamanının tasarım harikası estetik cihaz
  • kendisi ilk akıllı telefonum olur.
    kasa tasarımı benim gözümde hala en iyisidir. resmen elimde bir sanat eseri tuttuğumu hissediyordum, çocukken bile.

keşke aynı kasada güncellenerek yeniden çıkarılsa.
    benim için kalınlık önemli değil, tam tersi takoz telefonları seviyorum ben.
    çok şey yapmasına gerek yok.
    whatsap, youtube, instagram ve düzgün bir tarayıcı ile çıksın elimdeki iphone’u sktireder buna geçerim.
  • yer yüzüne gelmiş en iyi telefon. 2004'te çıkan bu uzay mekiğini 2021 yılında sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. yüzlerce olan uygulama desteğinin yanında dünyanın ilk 1 mplik kamerasına sahip olan bir canavar aynı zamanda. içine kuruyorsun bi opera mini işin bitti al sana smartphone (zaten s60 var diye smartphone diye geçiyor ama milattan önce çıktığı için pek akıllı bir yanı kalmadı). opera mini ile beraber facebook'ta sorunsuz gezip amcaların profillerini ziyaret edebiliyorum, gruplarda rahatça gezebiliyorum. ınstagram'a da girdim ama hikayeler açılmıyor. aynı şekilde google maps'te adres tarifi alabiliyorsunuz. n-gage oyunlarını zar zor olsa da taş devrinden kalma internet sitelerinden bulup direkt 1gb lık mmc kartıma atıp oynadım. bazı oyunlara ram yetmiyor. cihazda şuan uygulamalar ve oyunlar dahil toplamda 150 program mevcut. e haliyle kasıyor ama 7610 güçlü adamdır kolay kolay yıkılmaz
hesabın var mı? giriş yap