• bolume, el degmeden kullanilabilen bir tuvalet yaptirdigi ve "ben attendance'i kafadan yaparim" dedigi anlatilir.
  • su ara hacettepe üniversitesi dahiliye servisi yogun bakım ünitesinde tedavi altinda olan kisidir kendisi.
  • döneme bu sınıfın %50'si bu dersi geçemeyecek diye başlamış, siz ne iğrenç bir dönemmişsiniz sizin kadar berbat bir sınıf daha görmedim diye dönem boyunca bas bas bağırmış. bir ara geçemeyecek olanların oranını %80'e çıkarmış. sonra da derslere devam etmediği için mimlediği bir iki öğrenci dışında herkesi geçirmiştir. öyle korkulan bir hocadır ki her sene bu sene emekli olsa da bizim derse girmese dualarıyla ders yılı açılırdı.
    gariptir, zorunlu aldığımız strateji dersine emekli olmayarak gelen ve bize bir dönem ecel terleri döktüren sevgili hocamız gidip gönüllü olarak seçmeli olan negotiation dersini aldığım zaman dönem ortasında bir mide ameliyatı geçirmiş ve bizi ilgi ve alakasından yoksun bırakmıştır.
    evet korkardık ondan hem de ne korkma. ama nefret etmedim hiç. severdim kendisini yanına yaklaşamadan.
    acil şifalar ve uzun ömür diliyorum.
  • vefat etmistir..cenazesi 4agustos cuma günü ankara da topraga verilecektir..tüm sevenlerinin basi sagolsun..
  • hasta yatağında bile "bu beni yenemez, boşverin" diyerek neşesinin hiç eksilmediğini göstermiş odtü işletme efsanesi. öğrenciyken bana fazla geldiyse de, sonra iş hayatında en sık ve en önemle hatırladığım cümlelerin sahibi. unutmak mümkün değil.
  • odtü işletme bölümünün web sayfasında yayınlanan duygusal yazı ile uğurlanan efsane* hoca:

sevgili muhan hocamızı yitirmenin derin acısını yaşıyoruz.

muhan hocamız kendine has renkli kişiliğiyle temas ettiği herkeste silinemeyecek izler bırakmıştır. prof. dr. muhan soysal işletme eğitiminde yenilikçilik ödülü, prof. dr. muhan soysal işletmecilik kütüphanesi, - ve belki en önemlisi - kahramanı olduğu veya anlattığı sayısız hikayeleriyle hep bizimle yaşayacaktır.

üniversitemize, fakültemize ve bölümümüze yaptığı sayısız katkılar için şükranlarımızı sunmak ve son bir kez beraber olmak için 4 ağustos 2006 cuma günü saat 14:30da iibf a binasında buluşalım.

tören sonrası (saat 16:00da) fakültemizden kocatepe camii'ne otobüs kaldırılacaktır. muhan hocamız kocatepe camii'nde kılınacak ikindi namazından sonra cebeci asri mezarlığı'nda toprağa verilecektir.
  • "patronunuz ne okuyorsa siz de onu okuyun. patronunuz hürriyet okuyorsa hürriyet okuyun. playboy okuyorsa playboy okuyun." tavsiyesinde bulunan sevgili hocamızdır. bu tavsiye üzerine sınıfta gülüşmeler yaşanınca kızlara hitaben:
    "ne gülüyorsunuz. erkekler yalnız kalınca ne konuşuyorlar sanıyorsunuz." da demişti ruhu şadolsun.
  • hem annem hem babam aynı sınıfta öğrencisi olmuş 25 sene sonra bile severek andıkları, her fırsatta görmek için çaba sarfettikleri arkasından bir sürü kişiyi ağlatan muhteşem zat.
    cenazesinde muhan hocanın yenilikçi ve enteresan ders anlatma yöntemlerinden birkaçı anlatılmıştır. bunların bir kısmını kendi öğrencileri olan anne ve babamdan, diğerlerini de yine onu çok seven eski mezunlarından duymuştum.

sınıfta ders dinlerken kalem çeviren öğrenciler sebebiyle ders anlatırken dikkatinin dağıldığını anlatmak için bir derse elinde kocaman bir sopayla gelip, ders anlatırken sopayı sürekli çevirmesine şaşıran öğrencilere konsantre olmak zor oluyor değil mi demiştir.

teori ile pratik arasındaki farkı göstermek için 80 öncesi odtü işletme mezunu olan bir sınıfa önce 3-4 saat boyunca tango teorik dersi anlatır. arkasından yapılan sınavda sınıfın büyük bir kısmı yüksek notlar alır. ertesi hafta herkesi salona çıkarıp, tango müziği koyup teori sınavından çok iyi notlar almış öğrencilerinin tango yapmalarını ister. tabi ki büyük çoğunluk çok düşük notlar alır.

ruhu şad olsun.
  • ölümüyle odtü işletme bölümü öğrencilerinin "muhan"sız kalmış olması ne kötü... böyle bir hocadan ders almadan işletme bölümü mezunu olmak büyük kayıp diye düşünüyorum... üniversiteden mezun olduktan sonra bir kaç sene içinde öğrendiğiniz tüm bilgiler yok olup giderken, muhan hocanın her lafı, her sözü, her davranışı yıllar geçtikçe daha da kalıcılaşır. öğrenciyken, despotluğu, acımasızlığı ve meşhur sinir krizleri ile en çok nefret edilen hocadır ama mezuniyet yaklaştıkça ve yıllar geçtikçe değeri anlaşılır. efsanedir muhan hoca, asla yok olmayacak ve unutulmayacak bir efsane...
  • unlu risk nedir? sorusunu sordugu iddia edilen hocalardan biri. mizacina bakilirsa, gercekten o olabilir.
hesabın var mı? giriş yap