• finalini beğenmeyenlere "ne olsa beğenirdiniz?" diye sorulsa, hiçbir cevap alınamayacak olan dizidir. 6 yıldır açıklayamadıkları bazı olayları 2 saatte mi açıklayacaklardı? bırakın da bazı şeyler gizemli kalsın yahu.

hadi açıklanamayan bi sahne de benden gelsin.

1. sezonda, istasyonu buldukları zaman oradaki süt şişelerinin üzerinde walt'ın resmi vardı. bilmem dikkat eden oldu mu. hadi açıkla şimdi nasıl açıklayacaksan? (daha önce değinilmiştir belki de bilemicem şimdik)
  • sırf sonu kötü diye bir filmden diziden kitaptan soğuma eğiliminde olduğumu anlamamı sağlamıştır.
    evet lan sırf sonunda beyaz ışığa yürünüyor diye soğudum. soğurum da..
    zaten başından kötü olsa seyretmezdim ki, ne demek sırf sonu kötü diye. sonu için değil midir ilgi ile takip etmek.
    misal;
    sonunu sıçarak sıvasam bir fıkranın "ah be kardeşim ne güzel de anlattı adam" ama sonu kötüdüydü olsun mu diyeceksin?
    yoksa ne lan bu bir boka benzemedi mi?

hadi deneyelim;

temel ile hans afrikaya safariye gitmişler ikisinin de biner eurosu var savanaya çıkmadan malzeme almak için av malzemeleri satan bir dükkana girmişler. hans 1000 eurosuna bir defada 3 el ateş edebilen dürbünlü bir tüfek almış. temelse 500 eur 1 el ateş edebilen bir tüfek 500 eur ya da çok rahat spor ayakkabılar. uzatmayayım (ya da istersen bu kısmı 2 sezon anlatırım), çıkmışlar bunlar sahayaaa gel zaman git zaman bir de bakmışlar ileride ağacın altında deve kadar bir aslan hans biraz da dalga geçerek hadi görelim senin şu tek patları demiş. temel silahı doğrultmuş bammm (burda lost yazısı geliyoor siyahlar içinden). tabi kaçırmış. aslan da gürültüye uyanıp bunları görmüş ve üstlerine doğru koşmaya başlamış. hans: bak ben olmasam sıçmıştın demiş ve tüfeği ateşlemiş, kaçırmış, 2. eli ateşlemiş onu da kaçırmış "bak demiş,gördün mü senin gibi tek patlar alsaydım şimdi ikimizde ölmüştük" üçüncü defa nişan almış ve onun da kaçırmış. tam bu sırada bir de bakmış temel yere oturmuş spor ayakkabılarını giyiyor aceleyle. (5.sezon finali) sonra demiş ki ; olm sen harbi lazmışsın o ayakkabılarla aslandan hızlı koşacağını mı sanıyorsun?

temel de cevabı yapıştırmış; belki koşarım sanane sana neee, hem bak şurda çalıılar var, zaten ölü taklidi yapabiliriz ya da dur lan ölü bile olabiliriz...bir de "see you in another life brother" desem beni sever misin?

oldu mu? ne güzel anlattım ama...

halbuki olması gereken ne daaan yapıştıracak lafı ohhhh diyecek millet misal "senden hızlı koşsam yeter diyecek".

işte bu lost, bu bok yiyen bir "senden hızlı koşsam yeter diyemedi"

diyemedi..
  • (bkz: it worked)
  • sanki dizinin yüzküsur bölümünü biz çektik biz yazdık biz oynadık biz zevkten kudurttuk da finalini onlara bıraktık ve içine sıçtılar gibi bir nefret fışkırması yaşanmaktadır.
    ne olacaktıya, bizi hepimizi tivi başından, bilgisayar ekranından alıp ışığa mı götüreceklerdi?
  • 6 sene boyunca imdb puanı 9'un üzerinde olup final bölümünün yayınlanmasından 24 saat sonra puanı 8.9'a düşen dizidir.
  • sonu süreyya ayhan gibi olan dizidir.
  • --- spoiler ---

böyle final mi olur aa lostlar...

sanki o kutup ayısını, zaman yolculuğunu, kara dumanı gözümüze sokup bizleri meraktan perişan eden senaristler gitmiş, aynalı tahir'in senaristleri gelmiş. tamam 5. sezonda sıçtınız "du bakalım" dedik, 6. sezonda sıvadınız "finalde koyacaklar çocuğu" dedik, bekledik. ee finalde ne izledik; hiçbir şey. final öncesi jacob'ın, lostie'lerin adaya gelme ve adaylığa seçilme nedenini anlattığında bana bi titreme geldi. şöyle bi shannon'a dokununca her şeyi anlayan sayid'e döndüm. ne demek lan çok yalnızdınız. hayvanlığın lüzumu yok sarı pipi. adadan kurtulan kurtuldu, hadi benjamin ada çocuğu, peki tamam da bunun hurley'si desmond'ı ne olacak?

- ee öldüler çok sonrası.
    - öyle mi?!
    - bi de şey, hepsi kavuştu öbür tarafta. çok mutlu oldular.
    - budur yani?!
    - ...

olmaz aga, ben kabul etmem bu finali. nasıl o son birayı içmeyeceksek, o son finali de izlemeyecektik. sonlara doğru jack ve babası konuşana kadar vay dedim çok iyi olmasa da iyi bağladılar. neden, çünkü ben düşündüm ki, desmond bir ara çok yalama oldu bir geçmişe, bir geleceğe. işte o sıralar yolunu da yapmış demek ki adadan çıkışın. herkesi diğer tarafta (paralelde yani araf maraf değil) toplayıp burdan devam edecekler, herkes de adadan kurtulmuş olacak, adada ölmüş olanlar da dahil. ben tam bunları düşünürken jack babasına "sen ne ayaksın ki ben seni görüyorum" dedi. babası da "asıl sen ne ayaksın kido" deyince hassiktir dedim bunlar salağa bağladı. bütün hayallerim orada yıkıldı işte. keşke hepsi aynı hastanede deli olaydı da bu olmayaydı, 6 sene böyle harcanmayaydı. şimdi söyleyin bana, böyle final mi olur aa lost'lar.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

hurley in en sonlara kadar kale gibi durmasıyla, bir filmde/dizide şişman çocuk ve orman varsa, ormanda ilk ölen şişman çocuk olur klişesi yıkılıvermiştir.

--- spoiler ---

edit: arkadaşlar uyardı, gözlüğü yokmuş............
hesabın var mı? giriş yap