• --- spoiler ---
    televizyonda hemen sonrasinda gordugumuz s06e09 episode'unun promosyonunda richard soyle bir laf etti:
    (oceanic kampinda, jack vb yanindayken ellerini havaya kaldirir)
    - this, all of this, is not what you think it is (adayla ilgili diyor).

zannedersem bir sonraki episode manyak olacak bilgi acisindan.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

lan niye kimse bahsetmiyo, paralel evrende sawyer charlotte'a çaktı bu bölümde. ohoo, lost seyircisi çok sofistike çok rerörerö bi hal almış böyle olmaz ki. eskiden elde kalem kağıt liste tutardık sawyer kiminle sevişti diye. kate, ana lucia, juliet derken charlotte'u da ekleyelim. ilana'nın da sırası yakındır. haydi sawyer beline kuvvet!

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ulan sawyer bi charlotte kaldıydı onu da paralel evrende denk getirdin ya yuh diyorum

--- spoiler ---
  • 8. bölümün altyazısı ışık hızıyla yayınlanmıştır.

http://www.indivx.net/…ezon-8-bolum-turkce-altyazi/
  • --- spoiler ---

en kayda değer aksiyonu sawyer'ın charlotte'a da kayarak müdahale etmesi olan bölümdü. sawyer'in herkese küçük süprizler hazırlamasını izledik, ana hikaye de ilerlemedi zaten adam gibi. üç dakikalık üç kağıdı bir bölüme sığdırma becerisini de gösterdiler, bu hafta diziyi gayette türk bir yönetmen çekmiş olabilir çaktırmadan. zaten her söylediği ayrı yalan olan black smoke sayesinde theorycrafting de yalan oldu, ne güzel ne güzel.

p.s. sabah yataktan kalkmadan insanın gözünü lostla açması da bambaşkaymış, ohş.

--- spoiler ---
  • s06e08

--- spoiler ---
    i) sawyer hayatın yalan lan...

ii) flocke'un ise kendi yalanlarını devamlı şöyle açıkladığı bölüm olmuştur: "yalan söyledim ama bir sor neden"

widmore'un kimin tarafında olduğuna dair ipuçları verilmiştir: kara dumanın geçemediği çitlerden inşa etmeye çalışıyor tayfasıyla hydra adasında... senaristler bizi ters köşe yatırma ihtimali her daim var ama şu aşamada kara dumanın tarafında değilmiş hissi uyandırılmıştır.

bir ihtimal: widmore kara dumanın adadan ayrılmasını önlemeyi amaçlıyor olabilir

başka bir ihtimal: kara duman adayı widmore'a kaptırmak istemiyor olabilir

asıl önemli ihtimal: kara duman yanındakileri kandırıyor ve adadan ayrılmak falan istemiyor başka bir gündemi var ama yanında o insanlara ihtiyacı var

öğrendiğimiz başka bir şey tapınakta kalanları neden öldürdüğü konusunda ortaya çıktı. kara duman "ya ölecektim ya da öldürecektim" gibi birşey geveledi. doğruyu söylüyorsa tapınakta öldürdüğü tipler (ki hiçbirini tanımıyoruz aslında) kara dumanı öldürebilirdi... pek de mantıklı gelmedi bu bana. flocke ya yalan söylüyor, onları sadece düşman oldukları için öldürdü, ya da gerçekten kendisini öldürmek sandığımızdan kolay.

claire'in bir anda 180 derece dönüşü ilginçti. claire kate'e saldırırken sayid'in tepki vermemesi de ilginçti. bir arkadaş yazmış: flocke yakınlardayken bunları kontrol ediyor olabilir. hatta flocke başta claire'i kate'e saldırtmış dahi olabilir. (kate'i kurtarıp güvenini kazanmak, aaron'un claire'e tarafından bundan sonra da yetiştirilmemesini sağlamak için) daha sonra da claire (flocke'un yokluğunda) kate ile barışıyor... çok ilginç.

buradan şunu da anlamış oluyoruz. flocke aaron'un claire'e tarafından büyütülmesini istemiyor.
    dizide claire'e çocuğunu kendin büyüt diyenleri ve demeyenleri düşünelim, bu kim kimin tarafında hususunu anlamamızı sağlayabilir. (ben kim ne dedi unuttum gayrı, sadece azıcık fikir yürüttüm sabah sabah)

gerçi aaron'un kim tarafından yetiştirildiği hususu neden bu kadar önemli bilmiyoruz. flocke bunun için de bir ipucu veriyor olabilir: "benim annem deliydi. onun tarafından yetiştirilmek bugüne kadar çözmekte zorlandığım sorunlara yol açtı. aaron'un annesi de deli. bunu önlemeliyiz." demiştir özetle. bu kate'i gaza getirmek amaçlı olabileceği gibi, gerçekten de aaron'un kara duman veya belki jacob tarzında birine dönüşebilecek özellikleri olduğunu gösteren bir ipucu da olabilir mi acaba... aaron'un önemli bir özelliği neydi? adada doğdu... kara duman ve veya jacob da adada mı doğdu acep?

sorular sorular sorular... dizi bitse de çoğu soruya cevap bulamayacağız gibi görünüyor. ben yine de zevkle izliyorum, bu kadar zaman izledim, çoğu gitti azı kaldı, dişimizi sıkıyoruz napalım

--- spoiler ---
  • --- 8. bölüm sonrası ---
    geçen bölümlerden aklıma takılan şeyi yeni çözdüm, bu flock öldürülemezken neden jacob öldürülebiliyor diye.. ben, içinde kötülük olan biri olduğu için jacob'ı öldürebildi.. ya da adaya göre kötü biri olduğu için.. ya da bıçağı saplarken tamamen hırsla dolduğu için.

demek ki flocke'ı da içinde iyilik olan biri öldürebilir ve sayid'te içinde hızla büyüyen blacksmooke olduğu için flocke'ı öldüremedi. şimdi gelelim 8. bölümde, flocke ne dedi: ya öldürülecektim ya öldürecektim.. demek ki tapınaktaki dogen abimizin ya da ordaki başka birinin bunu yapabilme ihimali vardı.. bizim lostieelere bakarsak, jack ve hurley öne çıkıyor bu noktada da.. zira diğer isimlerin birilerini öldürdüğünü gördük hep: sawyer, kate ve hatta jin & sun da birilerini öldürdüler. ve evet unuttuğumuz sun da var.. 3. sezon muydu ya da 4 mü tam hatırlamıyorum, bir gemide others'tan birini vurmuştu sun! bunlardan sadece sawyer(locke'ın babasını tom sawyer'ı öldürmüştü) ve sun adada cinayet işleyen 2li..

bu noktada, jacob abi bu numaraları vermiş ama, jack ve hurley dışındaki herkeste bir yamukluk var. atını doğru kareye oynaması lazım gelmekte ki bence bu 2liyi deniz fenerine çekmesi de bundandı zaten. diğerlerini pek iplemiyor gibi jacob.

ama bunca şeye rağmen, sawyer'ın son anda " umrumda değil, jack ya da diğerleri.. bu adadan basıp gideceğiz çilli" ayaklarından vaz geçip bizimkilere de yardım edeceğini düşünüyorum.

--- spoiler ---
  • deseler ki bugün bitti eyvallahtır benim için. hiç kasmam. her bölüme ayrı ayrı kıl oluyorum artık, hala richard yok şimdi söyleyemem zaman yok geyikleri attırıyor. ula kaç yıl oldu be, her şeye zaman var 2 dakika açıklayacaklar bir şeyi o zaman “zaman yok”. yolda giderken anlat bari, sanki sempozyum düzenle diyoruz. yolda ağzınızı sallaya sallaya yürüyeceğinize konuşsanıza, yok susulacak sonra sahne değişcek aaa bir bakmışız adanın diğer ucundalar. ama o arada hiç konuşulmamış. zaten bi değişik tripler herkeste biliyorum ama söylemem, merak et ki önemli adam pozlarımı sürdürebileyim. ağız burun giricem birilerine o olucak. çok doluyum be sözlük. yıl 2010 oldu hala zaman yok diyorlar, adam adaya geleli yüz yıllar olmuş hala zamandan yakınıyor. kollarında saat bile yok ama. offf valla çok doluyum.
  • --- spoiler ---

black smoke daniel faraday falan cikarsa senaristlerine ates edecegim dizidir. nerden geldim? flocke kate ile konusurken benim de annem manyakti demistir, ki faradayin da anasini biliyoruz gozleri fildir fildir, dizideki en manyak anne o. olur mu olur yemegine bisey katmistir belki oglanin. bi de zamanda gidip gelmeler falan. zaten ortaliklarda da yok. bak killandim simdi iyice.

--- spoiler ---

(bkz: gotten teori uydurmak)
hesabın var mı? giriş yap