• ben pele'yi seyredemedim.
    ama maradonayı 1982 dünya kupasından itibaren seyretme şansına sahip olanlardanım.
    ancak şunu çok açık yüreklilikle söyleyebilirim ki;messi'nin maradona'nın tahtına oturmaya felan ihtiyacı yok.
    eğer bir taht varsa maradona ancak messi'ye teslim etmek için geçici oturmuş olabilir.
    daha büyüğü gelene dek futbolun en büyüğüdür kendileri.
  • cacau'nun "messi'den çekinmiyoruz" diye açıklama yapmasından sonra coşmuş futbolcudur. sözüm sana cacau... lan biz evde izlerken korkuyoruz televizyondan fırlayıp ev ahalisini çalıma dizip camı kırıp gol sevinci yaşayacak diye. sen nasıl diyebilirsin messi'den çekinmiyoruz diye.
  • reel futbolu sifreyle oynayan futbolcu. aksi mumkun mu ?
  • boş kaleye gol atarak efsane olan şanslı oyuncu. arjantin milli takımına tarihinin en kötü yenilgilerini yaşatan çetenin lideridir.
  • yine süper işler yapan üstüne kattıkça katan futbolcu. lan olm yeter diyorum manyak hangi gazla oynuyorsun neden bu kadar bileniyorsun anlamıyorum.
    kocaman adam oldun git karıya kıza bak bir hayatını yaşa. rölantiye al ama yok hep böyle devam etsin. ballbender sürekli aklıma arkadaşımla yaşadığım diyaloğu da getirmiyor değil!
    (bkz: #15748685)
  • zaragoza maçından sonra ntvspor spikeri kendisine övgüler yağdırırken, süper lig hariç futbolu takip etmeyen arkadaşlarım "adama bak lan iyice abarttı", "mhahaha adamı peygamber ilan edicek lan birazdan" diye gülüyordu.

ben o sırada spikerin ne dediğini hatırlamıyorum bile, "tanrı seni korusun messi" dedikten sonra gittim, gözlerim doldu, etrafımdakiler gülerken ben neredeyse allah'ın arjantinlisi için ağlayacaktım. *

hakikaten adam için denebilecek hiçbir şey yok. onu izlemek bir keyif, bir şans, bir mutluluk, başka bir şey. insan kendi kendine de soruyor tabi, benim takımımın, ülkemin oyuncusu değil, izlerken sakatlanmasın diye dua etmek, yediği tekmelerden sonra korkuyla ekrana bakmak, gol sevinçlerine ortak olmak niye?

hadi her şeyi bir kenara bırakayım. futbolcu iyi oynadı duygulanılır mı lan?

iş messi olunca oluyor, neden bilmiyorum, ama oluyor.

sen ne güzel şeysin be messi...
  • 17 mart 2010 fc barcelona vfb stuttgart maçı sonrasında stuttgart teknik direktörü christian gross kendisi için "artık maradona ile kıyaslanmaya başlanması gerekiyor" demiştir...
  • futbolu yakından takip eden cinsiyet erkek yerine dişi olsaydı dünyada sikemeyeceği kadın olmazdı.
  • bu sezon ilk 11 de çıktığı 28 maçta 30 gol atmış şey (insan diyemiyorum). muhtemelen lig sonuna kadar bi 18 gol daha atar.

ayrıca daha da önemli bir bilgi vermek gerek.

bu muhteşem şey 28 maçta sadece ve sadece 1 sarı kart görmüştür. bu yüzden bu adama sorgusuz sualsiz tapılır. sabah kalktığında kahvaltı bile hazırlar, akşam geldiğinde gazetesini bile hazır ederim. öyle böyle mütevazi, öyle böyle saygılı, öyle böyle karakterli değil ya. nasıl bir şey bu arkadaş ya.

nasıl bir anadan doğdun lan sen? kim doğurdu kim yetiştirdi olum seni?
hesabın var mı? giriş yap