• bu adamla ilgili yazmaya gerek duymamıştım ne yazsam sıradan olacak diye ama bu akşamki maçta* yaptıklarını ve bu maçtan önceki antrenmanlara diş ağrısı nedeniyle çıkmadığını, muhtemelen gece yine aynı sebepten doğru düzgün uyumadığını falan düşününce, neyse ben böyle şeyler yazmak için oturmadım klavye başına.

diyeceğim şudur ki önceleri oturalım güzel futbol izleyelim, çalım atsın köşelere vursun topu, nerede ne yapılması gerekiyorsa onu yapsın, hatta biz o yaptıktan sonra "doğru ya bu pozisyonda yapılacak en mantıklı hareket budur" diyelim diye izliyordum ama bu akşam adam oynadıkça resmen sessizleştim. doğa üstü bir olayla karşılaşan bir insanın yaşadığı durgunluk gibi birşey yaşadım resmen.

hani bazılarına denir ya futbol oynamak için yaratılmış diye sanki futbol bu adam gelip oynasın diye ortaya çıkmış. umarım sakatlanmaz, umarım başına birşey gelmez yıllar yılı aynı keyifle izleriz.
  • formda olduğu dönemde* herhangi bir defans ya da herhangi bir takım tarafından durdurulması imkansız olan oyuncu. top bir şekilde ayağına gelsin yeter. formda değil normal zamanında ise xavi ve iniesta'nın akıl dolu paslarıyla durdurulması imkansız oluyor. formsuz olduğu zamanlarda da xavi ve iniesta da kilitlenmişse işte o zaman zaten barcelona puan kaybediyor ya da az kalsın eleniyor**

bir de 21 mart 2010 zaragoza barcelona maçı'nda 3 golün üstüne gitti penaltı yaptırdı, 4.golü atıp maçı kendi açısından daha da efsaneleştirebilecekken, ya da gol krallığında arayı bir gol daha açabilecekken gitti penaltıyı zor zamanlar geçiren ibrahimovic'e attırdı ya.. işte mes que un club!
  • basketbolda michael jordanı izlemenin futboldaki karşılığı.
  • taraftarları her golünden sonra klasik tapma hareketini yapmışlardır.
  • la liga tarihinde arka arkaya oynadığı maçlarda hat-trick yapan ilk futbolcu.
  • takvim yapraklarindaki isim onerilerine girmesi gereken futbol herseyi.
    erkek olursa: messi.
    kiz olursa: lionel.
  • ibrahim üzülmez ile karşı karşıya oynamadığı sürece bir yanı eksik kalacak futbolcudur.

(bkz: deli ibo)
  • futbol bir dinse eğer messi o dinin son peygamberidir...
  • sırf bu adamı izlemenin zevki bile hayattan umudunu kesmiş insanları yaşama bağlayabilir.
hesabın var mı? giriş yap