• bu adamın gideceği takımlar arasında en iyisinin bulls olacağını düşünüyorum, en hayırlısıda o diye düşünüyorum. çünkü rose gibi bir adam var hem çok iyi oyun kurucu hem güçlü hem de savunması iyi. bu konularda fazlasıyla rahat olacak kendisini rakip sahaya top taşımak üstün oyunculara savunma yapmak için zorlamayacak. boozer'da bu takıma geldi ve buraya yüksek kontrat yaparak gelmedi bu da takımın tamamen lebron'a emanet olacağını gösteriyor. gittiği her takım için geçerli bir durum bu ama açık açık böyle söylenmesi farklı bir güven farklı bir durum oluşturuyor. jordan'ın ezikliği yaşanır falan deniyor da bu adam lige adım atmadan önce kral lakabını almış da gelmiş, farklı olarak değerlendirelecek kendi farkını ortaya koyacaktır.

wade'in olduğu bir takımda bu konuda(yüksek kontrat konusu, liderlik falan) biraz sorun olabilir her ne kadar iyi arkadaş olsalarda.

knicks'e gitse orda da ilk senede cav'daki gibi kalitesi o kadar yüksek olmayan oyuncularla olacak ve bir sene daha şampiyonluk için beklemesi gerekebilir. bir sene diyorum çünkü new york'a gelmek isteyen oyuncu çok olur.

velhasıl kelam, altı numarasıyla bulls'ta boğa gibi bir adam çok güzel olur. çok zevkli bir seyir zevki oluşturur.
  • (bkz: #19635860)
  • miami heat'e gitmeyi seçerse hayatımda ilk kez l.a'yi desteklememe sebep verecek oyuncudur. kobe'nin bu üç arkadaşı da (wade, bosh, lebron) kafa kafaya vurdurması oldukça keyifli olurdu.
  • an itibariyle, dünya üzerinde, çevresine takım kurulabilecek en iyi oyuncudur. ayrıca daha şampiyonluk kazanamamış olması, onu kamçılayacağından, gideceği takımı etrafındaki doğru oyuncularla 2010'lu yıllarda haneden yapıcaktır.

yetenekleri bakımından nba'in gelmiş geçmiş en yetenekli 10 oyuncusu olmasada, bu mevcut yetenekleri inanılmaz fiziği(203 cm ve 113.4 kg) ve atletikliği ile birleşince, nba'in gelmiş geçmiş en iyi 3 oyuncusundan biri ve en komple oyuncusudur bana kalırsa. ayrıca bakılınca kariyerinde bir çok başarıya imza atmıştır bu hayranolunası şahsiyet(olimpiyat altın madalyası, nba mvp'si, yıllarca en iyi beşe seçilme vb.).

insana "jordan'ı izlemedim bilmiyorum ama bu adamı izledim ve ondan daha iyi nasıl olunur bilemiyorum" dedirtebilecek kadar üstün bir oyuncu ve aynı boyutlarda insanı şaşırtabilen bir basketbol ilahıdır.

perşembeyi cumaya bağlayan gece türkiye saati ile 04:00'da espn'den yaklaşık bir saatlik basın toplantısı ile duyuracakmış hangi takıma gittiğini. umarım bulls'a gider. bir sitede şöyle bir heber okumuştum. lebronun yeni forma numarası 6 olacakmış, bulls'a gideceğini güçlendiren bir haberdir bence bu.

knicks bu adama ömür boyu anlaşma yapması halinde newyork'ta 1 milyar dolar kazanacağını garanti etmiş sanırım(reklam anlaşmaları, takımdan alacağı ücret, sponsorluk anlaşmaları vs.) inanılmaz bir ücret. herhalde bir sporcu için dünya üzerinde lanse edilen gelmiş geçmiş en yüksek ücrettir bu.

ah birde ülkemizdeki dünya şampiyonasına gelseydi tam olurdu. umarım kendisi ve destekleyenleri için en doğru kararı vermiştir.

ayrıca benim gördüğüm egosu en büyük basketbolcudur. şutunu geliştirmesine rağmen üst düzey bir şutör değildir. bunlarıda söylememek olmaz.

bulls'a gitsin alıcam bir tane formasını, ve asıcam odamın tavanına...
  • mj'in gölgesinde kalacak olması bu yüzden bulls'u tercih etmeyeceği bahanesi çok saçma yahu. yani bu mantıkla kobe hiç la'de oynamasaydı.. magic'in abdul jabbar'ın jerry west'in vs vs gölgesinde kalma ihtimaline karşı. paul pierce'da takasını istemeli mesela larry bird'ün gölgesinde kalıyor.. böyle bahane mi olur?

boozer'ın normalde alabileceğinden az paraya bulls ile anlaşmış olması önemli bir done bekleyelim görelim. ama lebron'un new york' a giderek önemli bir franchiseı küllerinden doğurması fikri.. cindirella hikayesi gişbi olur.. heyecan verici olur. o hikayeyi izlemek isterim.
  • umarım önümüzdeki sene oynayacağı eyalete annesini götürmez. bitirdi çocuğu yelloz karı.
  • hangi takıma giderse gitsin* paranın amına koyacak olan loser basketbolcu.
  • bu kadar gürültü üzerine cleveland da kalırsa akrabası artacak oyuncu.
  • şu yaptığı harketle (bkz: 8 temmuz 2010 lebron james basın toplantısı) bir kez daha kral değil, ancak saray soytarısı olabileceğini kanıtlamış nba oyuncusu. yeni takımında başarısızlıklarının devamını dilerim. kendisiyle ilgili bir tane zamanının ötesinde entry'im vardı*, bu da ikincisi olsun.
  • nasıl maradona'yı sevip pele'ye kıl oluyorsam, kobe ya da jordan'ın yanında da bu eleman aynı etkiyi yaratıyor bende. ha ona sorsan yaşadığımı bilmez bu da farklı birşey tabi. sikinde değiliz kısacası.

kahin ahtapot editi: bi de şey diyecektim unutmuşum newyork'a gidecek sanki... lan bugün mirac kandili ya yoksa.... töbe ya rabbim.
hesabın var mı? giriş yap