• 2009 kpss ye girdim.105 eğitim netim vardı.türkiye 7. siydim.yani 15 eğitim sorum yok ama türkiye 7. siyim.gel gelelim bu seneye.adamın oğlu 120 de 120 yapmış türkiye 467. si.(bu da örneklerden sadece bir tanesi.)peki 2009 sorularıyla 2010 soruları arasında bu denli bir fark var mıydı? tabi ki hayır.e o zaman kimi kandırıyo bu adamlar?

ünal yarımağan ise insanları rahatlatacekken çıkıp öyle bir açıklama yapıyor ki insanı bunalıma sokar.dalga mı geçiyorsun ünal yarımağan?fulleyen 500 kişi değilmiş de bir kaç yüz kişiymiş.yahu sen bu sınavın nasıl bir sınav olduğunu araştırdın mı hiç?başında bulunduğun kurumun yaptığı sınavlardan haberin var mı?bırak bir kaç yüz kişiyi 10 kişi fullese, bu bile şüphelidir.yazık değil mi bu kadar insanın emeğine?bu sınav için kaç kişi gecesini gündüzüne katıp çalışıyor.ailesinin geçindirmek için kaç kişi bu sınava bel bağlıyor.bu kadar bariz durumlar varken nasıl olur da sen çıkıp gereken incelemeleri yapacağız demekten bile aciz kalırsın.
  • bir takım tezatları ve bunların ardında yatan nedenleri çok güzel açıklayan skandaldır.

(bkz: kpss'yle eleman almak istemeyen ösym başkanı)
  • ben bu sınavda toplu şekilde kopya çekildiğini düşünmüyorum. yani soruların bir şekilde dışarıya çıkarılıp -en az 500 kişiye- servis edildiğini sanmıyorum.

sonuçta bahsettiğimiz adamlar cemaat üyesi. yani eninde sonunda kafası din ile yoğrulmuş, düşünme kabiliyeti olmayan, önüne ne konursa onu yiyen klasik yurdum dincileri. yani sınavdan 2 ay önce bile al bu soruları ezberle diye önlerine koysalar sınav günü kesin hata yapar bunlar. sonuçta kapasiteleri belli... hatta sınav gününe varmadan yakayı da ele verir bunlar. yani ya soruları bir yerde unuturlar, ya bir arkadaşlarına bundan bahsederler, veya bunlar aralarında konuşurken birileri duyar vs vs... sonuçta dediğim gibi bu adamlar bildiğin sıradan kafası çalışmayan, emir ile hareket eden, düşünme yetisi gelişmemiş tek tip yurdum dincisi. .. yani bir önceki sınavda 50 net yapacak kadar kafası çalışmayan adam bu sınavda nasıl full çekecek?

benim şahsi fikrim ya bu kişilerin cevap kağıtları daha önce işaretlenmiş başka cevap kağıtları ile değiştirildi ya da bilgisayar üzerinden bir numara çekildi. sonuçta adamlar kanser hücresi gibi her yere bulaştı. ama bakın burada da dinci parmağı olduğunun başka bir delili daha var. yani yüzlerce kişi full çekince dikkat çeker falan diye düşünmüyorlar bile. yönetim kadrosunda bile olsalar kafa bu kadar çalışıyor, seviye bu kadar. ya da "kim siker yalova kaymakamını" düşüncesindeler. tabi ya haksız da sayılmazlar. adamlar bu sınava varana kadar ne skandallara imza attılar da bir halt olmadı.

peki nasıl oluyor da bu kafasız adamlar bu kadar güçlü?
    "bir memlekette namuslu insanlar en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça,o memleket için kurtuluş yoktur."

evet bu adamlar acımasız, korkusuz, vahşi, sinsi, yalancı, düzenbaz, hilekar, çıkarcı... ama daha da kötüsü tüm bunların bilinmesine rağmen şahsi çıkarı için bu adamları yalayan liboşlarımız, tatlı su solcularımız, terörist hakları savunucularımız var.

umarım bu skandal birilerinin uyanmasına vesile olur.
  • eskiden dedikodu olurdu, "öyle yapmışlar böyle etmişer" diye duyulurdu da gözünle görmezdin. gözünle görmediğin için de "ulan sallıyorlar işkembeden" der geçerdin.
    artık öyle mi? değil. teknolojinin gözü kör olmasın di mi? saklamak zorlaştı. bi tc kimlik no ile herkesin geçmişine ulaşılıyor. bitaraf olanların bitaraflarının nasıl kayırıldığı açık seçik görülüyor.

ha bi bok olur mu? olmaz. bu millet her şerbete gelir, her sırtını sıvazlayana boyun eğer.

bir büyüğümüz de yakında çıkar "bitaraf olanlar elbet bu sınavlarda bertaraf olmuştur" der. hak verir çoğumuz. güçlü olan bileği bükemiyorsan öpmeyi, yalamayı öğrenmiştir bu güzel yurdumun güzel coğrafyasında yaşayanlar. alnı secdeye gider ama iman ağırlığı ile değil, üç kağıt ağırlığı ile. gören de namazında niyazında sanır. neyse.

evetçi zihniyetle noktalayalım; "sizinkiler de zamanında bu sınavlarda çok soru çaldı. şimdi sıra bizde."
  • valla ben olsam bu skandalı araştırırken geçtiğimiz sene soruları bir şekilde bazı dersanelerde dağıtıldığı için iptal edilen polis okulu sınavını baz alırdım.
  • bu skandalda, sadece full yapanlar üzerinde duruluyor. tamam belki bu sayı 400 küsür. bir de 119 net, 118 net, 117 net yapanlar var. fulleyenler 400 küsür ise bunları yapanlar 1500ü geçer.

yani toplamdaki kişi sayısının 500le sınırlı olduğunu hiç sanmıyorum. bu 500 kişi kusursuzca bu işi yapmış.
  • http://www.haber3.com/…lari-calindi-mi--598802h.htm

cidden her şey ortada, aşağıdaki yorumlarda birkaç tc kimlik numarasını vermiş okuyucular. gözleriyle görmek isteyenler, ösym nin sitesinden sonuçlara bakabilir.
    kpss2010 sonuçları, arşivden de önceki kpss sonuçları.

yazık çok yazık! uzakdoğu ülkelerinde yaşayan bir sınav merkezi başkanı muhtemelen çoktan intihar etmişti, bizde istifayı bırak, sınavı iptal bile etmez bunlar.
  • kimseyi itham etmek istemem, ama iddialar doğruysa bu sınavda kopya çekerek kul hakkı yiyen müslümanların bunu mazur göstermek* için kullandıkları kavram darü'l-harbdir.

merak etmeyin yani. adamlar her şeyin kılıfını hazırlıyorlar.
  • 500 kişiyle sınırlı olmayan skandal gibi.bari 1-2 yanlış yap da rengini belli etme değil mi,bencil davranmayıp,büyük fedakarlıklarla 1-2 yanlış işareteleyen bi 500 kişi daha olsa,sayı 1000 leri buluyor efendim.masumiyet karinesinden haberdar olmamla birlikte,bunlar hangi sikilmiş topluluğa üye orospunun evlatları çok meraktayım.bi 8 sene öncesine kadar iyi kurumdu ösym ama şimdi ne oldi sana ne oldi böyle yani
  • hiç şaşırtmayan olay. şaşırtmayacak bir şey daha var:

bu skandalla ilgili soruşturma açmaya yeltenen savcı, bir ay içinde ergenekon sanıkları arasına katılacaktır.

bir allah kulu çıkıp da canı yürekten "yok canım olmaz öyle şey, yazdıkların çok mantıksız" desin. desin ki içimizdeki son umut kırıntısı da ölmesin.
hesabın var mı? giriş yap