• karı koca çiftin sosyal mesafe kuralına uymadıkları gerekçesiyle, polisler tarafından saçma bir şekilde azarlandıktan sonra hanımefendinin motorun üzerinden indirilip evine otobüsle gönderilmesi.

link
  • maske takmadığı mobese ile tespit edilen vatandaşa ceza kesilmesi.
  • sınava girebilmek için aşı olmak zorunda kalmıştım. şimdi mecburi koşulan aşılar kötüleniyor falan.
  • ilk vakanın açıklandığı gün, ofiste evden çalışacağız haberini almışım keyfim keyif... arkadaşlar dağılmadan son bir çay içelim dedi(ev sahibi hoşlandığım hanım, misafirlerden bir ileride sevgilim olacak ne gereksiz detay ama) o dönemki ofisim türk telekom santral binasından çıkıp tramvay'a bindim, sadece ben maske takmıyordum(hiç de takmadım)... tramvaydan inip yürüdüm yıldız teknik'e kadar, yıldız teknik önünde otobüse bindim ve işte o an; otobüse çakmak çaksam alev alırdı... kolonya, parfüm, dezenfektan hatta arko traş kolonyası kokusu... o kokuların karışımında çıkan kokuyu hiç unutamayacağım ve hala iddia ediyorum çakmak çaksak yanardık...
  • (bkz: angela merkel'in koronavirüs bilgilendirme videosu)

net ve temiz bir şekilde virüs nedir, ne değildir; almanya ve hükümeti ne yapmaktadır ve nasıl hareket etmektedir; biliminsanları bu aşamada nerededir ve ne yapacaklardır gibi tüm konulara ve sorulara tertemiz açıklama yaptığı bir videoydu. bana kalırsa covid-19 döneminin en etkileyici konuşmalarıydı bunlar. eğitimli olmak böyle bir şey. doktoralı bir insan konuşuyordu nihayetinde. seyahat özgürlüğünden girip bunun aslında çok önemli bir hak olduğunu anlatıp böyle bir zamanda bundan ödün vermek gerektiğini belirttiği anlar muhteşemdi.

"biz, her bireyin hayatının değerli olduğu bir toplumuz." cümlesi ise hala aklımdadır.
  • emekli bir dedenin sokaga cikma yasagi var diye polis ekibinden kacmasi.
  • birbirinden farklı varyantları olan virüse aynı aşının yapılması, lise biyolojide bile öğretilen doğal bağışıklık diye bir şey yokmuş gibi davranılması, aşı yaptırıp korunduğunu iddia edenlerin aşı yaptırmayanlardan korkması. baştan sona zeka testi gibiydi.
  • ambalajlı ürünlerin deterjanla yıkanması kjdksjdks

ben üşengeçliğimden hiç yapmadım ama özellikle çocuğu olan insanlar bunu ciddi ciddi yaptı. ne günlerdi.*
  • o dönemde bolca gördüğümüz manipülasyonlardan ve insanların akıllarıyla oynanmasından dolayı bir bilgiyi saklamanın en iyi yolunun onu itibarsızlaştırmak olduğunu hâlâ anlayamamışsanız süreçten hiçbir şey anlayamamışsınız demektir.
  • ülkeye turist daveti için millete aşılıyım maskesi takıp it muamelesi yapmaları ya da benzeri şebekliklerden çok başka bir konu üzmüştü.

bir vatandaşımız işsizlik ve umutsuzluk nedeniyle kendisini diri diri yakmak zorunda kalmıştı. kime sorsan biz güçlü ve birlik beraberlik içerisinde yaşayan bir milletiz. hükümet dünyanın herhangi bir ülkesine düşmanımız bile olsa, hele ki pandemi döneminde bile yardımlar götürürken kendi insanına uzan(a)maması kadar başka bir konu dokunmamıştır.

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap