• bugunku de bir entry surmus daha sonra el birligiyle indirilmistir.
  • hükümetin gençlerdeki işsizlik sorununa merhem olabilecek bir yasa taslagı olması vesilesiyle sıcak bakacağı , biz askerlik sorunu olan üniversite mezunlarının ise gecelerinin kabusu olacak hadise.
    gazetelerin internet sitelerinde haberlerin altına " lan iki okul okudunuz diye kendinizi adam mı sandınız gavatlar yapacanız tabi 12 ay askerlik s.ke s.ke " diye yorum yazanlar var, eğer askerliğim 12 ay sürerse muhtemelen yüksek lisans mezunu oldugum için çavuş felan yapacaklar beni ve o tarz yorum yazan bu barzo tayfasının anasından emdiği sütü burnundan getirmezsem bana da abooooooo demesinler
  • eşitlik ve hakkaniyet açısından bakıldığı zaman yerinde olacak bir uygulamadır.

okumuş elemanın ülke ekonomisine katkısını, beyin göçü olayını, işsizliği, asker sayısını, asker besleme maliyetini, bilmemneyi bir tarafa bırakırsak, üniversite mezunu olanın 6 ay, olmayanın 15 ay askerlik yapmasının adaletle uzaktan yakından alakası yok. vatana hizmet borcumuzsa, okuyanınki de borç okumayanınki de. ha "okuyunca memlekete daha faydalı olunur" diyene de kısaca siktir lan derim. kimin faydalı, kimin faydasız olacağı hiç belli olmaz bu bir. kimse memleket aşkı için okumaz, herkes kendi için okur, bu da iki. okuyup da gelirini sağlama alınca senin götün rahat ediyor, memlekete olan bir şey yok, okumayana zaten hiç bir şey yok. bu durumda okumayan adamın günahı ne oluyor?

herkes 15 ay yapsın demiyorum, süre önemli değil. 3 ay, 6 ay, bir sene olmuş fark etmez. hatta bana kalsa komple kalksın, profesyonel askerlik gelsin. ama bu hizmet zorunlu olarak herkes tarafından yapılacaksa, herkesin eşit yapması lazım.

(bkz: #18846891)
  • efendim biz üniversiteyi uzatma konusunda telaşı olmayanları sıçırtmış olan taslaktır. olmaz demeyin şahsi görüşüm olacağı yöndedir. (her ilde bir üniversite ile birkaç sene sonra ayağını bastığın yerde üniversite mezunu bitecek olması) zaten kamuoyundan bu konuda kısa dönemlerin lehine kıl kıpırdamayacaktır (kıl oluyo olum herkes bize). kıpırdasa da karar vericilerin pek de *ikinde olmayacaktır zaten. askeriye'nin içinde 4 yılını heba etmiş biri olarak, herkese kredi kartı borçlarını bitirdikten sonra bu cennet vatana olan borcunu da seve seve ödemesini tavsiye ediyorum. ha ama biz bir araya gelip zorunlu askerlik ortadan kalksın diye sağlam bir taban hareketi başlatacağız diyorsanız da siktir edin derim. ölüp gidersiniz sokak aralarında. ne ise son sözüm medyaya ve hükümete:
    son söz,
    uleksalans medya ve hükümet, askeri yıpratacağınıza zorunlu askerliği yıpratın da bir işe yarasın yaptıklarınız. adamlar yıprandıkça bize çalışıyor lan. sizin ufaklıklar zaten amerika'da anasını satayım.
  • eşitsizlikten bahsetmek düşük iq seviyesinin göstergesidir.

adamın birisi evde götünü büyütüp kız peşinde koşarken, ben it gibi derslere çalışıp mühendislik okumaya çalışıyorum, sonra gelicek benle aynı haklara sahip olmaya çalışıcak.

tutturmuşlar bi haksızlık, lan sanki türkiye'nin her yeri doğru bi yanlış burası.
  • 329. kısa dönem olarak askerliğimi bitirmiş olmanın huzurunu yaşatan haberdir. ordu içerisinde de çok ciddi bir şekilde konuşulan konu bu. ne zaman olabileceği hakkında milyon tane spekülasyon var. ancak profosyonel ordu organizasyonunun 2011 sonunda tamamlanacağını ve bu uygulama ile tek tip askerliğin artık devreye alınacağı haberleri ciddiye alınabilir kanaatimce.
  • sağlam kaynaklardan aldığım bilgiye göre askerlik herkes için 12 ay olacakmış.
    forum gibi oldu lan...
  • ordunun bedelli söylentilerine 'gördüm ve arttırıyorum' demesi. eşitlik diyenler, bugüne kadar her kim 6 ay askerlik yaptıysa onları da geri toplasın 12 ay yaptırtsın o zaman. hazır bir kaç milyon askerimiz olmuşken de bi zahmet ırak a iran a filan saldıralım. boşa gitmesin o kadar insan. nasıl olsa genlerimizde var, osmanlı' nın torunlarıyız biz. o kadar askerle fethedemeyeceğimiz yer yoktur. tabii bu işler hala kılıçla topla oluyorsa...
hesabın var mı? giriş yap