• -sen hiç çin seddi'ni gördün mü?
    -evet iki kez uçakla geçtim,bir kere de yürüdüm üstünde.
    -ben bir kez uydu fotoğrafına baktım, hiç üstünden geçmedim.
    -olsun, sen de güzel insansın..
  • (bkz: hakki baba) (bkz: berber ra$it) (bkz: huseyin usta)
    (bkz: heather) (bkz: brit) (bkz: dilemma) (bkz: samsa)
  • 23 kasim 1999 programindan:
    mete- kim lan bu erol egemen
    kaan- abi kim bu erol egemen ya bak yine hatirladim ya
    tel/dilemma- orda da sordular da ben
    k- kim bu erol egemen ya
    d- sormu$lar yani ben duymadim
    k- birisi buna aciklik getirmeyecek mi ya
    d- kim hakkaten
    k- ben hangi eve gidip zeytinyagli barbunya yemeye kalksam erol egemen boyle seviyo diye icine yarim kilo $eker mi koyucaklar ya
    k- kim bu erol egemen ya
    m- harbiden oyle bu yani barbunyanin uzerine pudra $ekeri serpilmi$ gibiydi ya
    k- kurt barbunyasi gibi bi$ey yani
    m- haa neredeyse
    k- kimdir bu erol egemen ya
    d- ne kim
    m- kimse ciksin ya bu ortaya
    d- oyle birisi mi var
    k- benim desin ciksin gorelim ya nedir yani
    m- delikanliysa ciksin ayrica abi gorelim ya
    m- sanmiyorum.
    k- delikanli oldugunu mu sanmiyosun
    m- sanmiyorum tabi ya
    d- son iki saattir cakmagim bittigi icin sigarami kibritle yakiyorum kultablasi da oldukca dolu oldugu icin sizi beklerken kibritleri
    k- pogaca yiyeyim dedin
    k- yandilar mi
    d- o sirada erol egemen diye aklima bi$ey geldi
    k- anladim kibrit yakarken
    k- bana da oluyo zaman zaman gecen gun arkada$larla $ey yapiyoruz
    d- pogaca mi yiyosunuz
    k- senden iyi olmasin pogaca yiyoruz arkada$larla
    k- ben peynirli pogacayi istedim peynirli pogaca dedim kiymali cikti bi isirdim o sogan tadi geldi o le$ sogan tadi ya dedim kimdir bu erol egemen ya
    d- gecen gun karelerden birine istanbul manzarasi ciziyodum orda da aklima geldi acaba $u evde mi oturuyo diye baktim, ben ciziyodum gerci ama bulamadim
    k- neyse dilemma soyleyecegin ba$ka bi$ey yoksa kapatmak zorundayim cunku hatta
    d- erol egemen mi var
    k- hayir erol egemen degil ama serdar bey var kendisini cok beklettik
    d- peki
    k- saygilar sunuyorum sana, aklima $oyle bi fikir geldi dilemma sen ne dersin mesela 16 aralikta karga'da $oyle bi cok yalnizlar partisi diye bi$ey olsa diye du$undum icimden gecti yani
    d- olur da $imdi burda bi kritik nokta var ondan sonraki partinin ismini de $eyapmak lazim cok cok yalnizlar mi olcak
    k- (gegirir) sanmiyorum ya o kadar cok yalnız olabilecegimizi sanmiyorum
    d- ama bence du$unmek lazim o fikir de iyi
    k- diyosun yani genius yani
    k- oyle bi cin markasi var di mi genius
    d- o diil de loto
    mete-sanmiyorum
    d- loto reklami
    k- genius ya duman $eydeyiz kenyadayiz safaride arkada$larla dedim bi titreme geldi bana, baya titriyorum
    m- kenya'da safari yasaklandi lan
    d- soguk galiba bu
    k- yasaklanmadi bence ya daha kimdi bu carolyn'in annesi kim ya
    m- hangi yil gittin sen
    k- aa i$te daha louis armstrong hayattaydi genc falandim yani ohoo
    m- ohoo naaptin yavrum
    k- gene kelly miydi duman bi yavru vardi
    m- turkiye'de bile safari serbestti o zaman
    k- gene kelly miydi ya
    m- gene kelly vardi, grace kelly vardi
    k- grace grace kelly i$te
    k- dedim bi titreme tuttu beni kilimanjaro'nun eteklerindeyiz mete
    d- sabah cok erken?
    k- sabahlari soguk oluyo
    k- bi titreme bi titreme oyle yani i$te
    m- ben de titriyorum ben de cok titriyorum oyle soyluyolar cok titriyomu$um
    d- neyse daha fazla titremeden ben kapatiym
    k- eyvallah dilemma
    m- goru$elim dilemma
    d- gunaydin
    k- ozletme kendini
    ...
  • 23 kasim 1999 programindan yine, dilemma'dan sonra serdar bey bu sefer telefonda.

..blabla..
    kaan- catalimda dort tane adeta masanin uzerindeki halojen lambanin da etkisiyle altin tanesi gibi parlayan barbunya ve onun etrafinda adeta walter benjamin'in teknik yeniden cogaltim caginda sanat eseri isimli makalesini andirircasina zeytinyagi ve barbunya ni$astasindan olu$an yogun bi katman vardi. agir agir agzima yakla$tirdim. ve biraktim. fuck the christ dedim kendime, bu ne. <caps>barbunya receli mi? bi zeytinyagliya bu kadar $eker konur mu? nedir dedim bu ya nedir ya?</caps> erol egemen dediler serdar bey ilk defa orda duydum ismini. ve o gun bugundur bagiriyorum butun istanbulda, <caps>kimdir bu erol egemen?</caps>
    serdar bey/tel- biz de merak ediyoruz. nasi cikti nerden cikti, ee
    k- daha cikmadi bekliyoruz. delikanliysa ciksin ortaya
    t- yemek sohbetinde bi$ey sormak istiyorum ben cok guzel yemekler yaptiginizi ve buyuk bir keyifle tek ba$iniza yediginizi duydum
    k- evet yani son gunlerde risotto yapiyorum agirlikli yani son $eyim bu takintim bu risotti yapiyorum fakat bu erol egemen macerasindan sonra hicbir zeytinyaglida $eker kullanmiyorum zeytinyaglilari kitlama yiyorum artik
    t- yok az da olsa kullanilmasi gerekiyor
    k- bu daha dogru
    m- ama zaten risotto'ya $eker konmuyo neyse ki
    k- $arap konuyo biraz $arap $eyapiyoruz ona
    ...
  • mete avunduk - 1988 yazi
    kaan caydamli - hangi 88?
    m - 1988, $eyler var eylul ikmale kalanlarin tek ders sinavlari var, erenkoy kiz lisesinin onunde bekliyoruz. artik kim cikarsa $eyine gelmi$iz kotu bi yaz olmu$ gerginiz
    k - hrrmmh
    m - ben varim, tugay var, bizim bebek ahmet var bide bi ada$im var benim ona bicakci mete diyoruz. bekleyelim dedim ya burda, bekleyelim dedim. ozaman pek sevmedigimiz bi arkada$ var $eytan diye. be$ikta$li zaten. $eytan geldi "ne bekliosunuz lan burda" dedi " ne dion ya sen" diyip aldik a$$a $eytani. beklemeye devam ettik.........
    k - hhrmhmrm
    m - yanli$ gundeymi$iz
    k - hrhmm
    m - ya kimse cikmadi ak$am oldu hava karardi okuldan cikan yok, ya gidelim dedim $ey yapalim ya dedim, sahilde dedim....
    k - balik tutariz
    m - balik tutariz, yuzeriz dedim
  • programı sıklıkla arayan gezici badlik amiri taksici bi abi vardı. hafızam yamultmuyorsa orhandı adı. o vakitler cep telefonları falan yaygın değildi. benzin istasyonlarında jeton mukabili katılırdı programa. orhan gencebay külliyatını bitirmiş bir arkadaştı. gerek hayat, gerekse kaybetmek üzerine konuşmaları ile epey katkılar yapmıştır proğrama.

seneler sonra gecenin bir körü standart taksim bostancı dolmuş seyahati yaparken kendileri ile tanışma şerefine eriştim. dolmuş şöförlüğü yapıyordu. kaan ve metenin kendisinin popülaritesini çekemediklerinden bahsetti. karga ve hera gibi ortamlarda ki zirve benzeri organizasyonlarda kendisinin dışlandığı anlattı. yolculuk esnasında daha bir çok konundan konuştuk, midye ve bira ikram ettik ama almadı.
    dedim ki " takma kafana , onlar sahte kaybeden, sen ise asıl. bir kere daha kaybetsen bişi olmaz."
    küçükyalıya kadar bırakıcaktı , lakin arka sıralarda oturan bayanın alt bostancıya gidelim teklifine balıklama dalarak ekti bizi. o kadar keleği de olsun.
  • -..cok yalnizdim tabi..
    -kim kim?..
    -ben vardim, kanepe vardi, televizyonda bi film vardi. battaniye vardi. ustumde battaniye vardi...
  • radio hot da tekrar yayin hayatina donen radyo programi. sali gunleri 22:00 saatlerinde ba$lar.
hesabın var mı? giriş yap