• kimse kusura bakmasın ama loser edebiyatı. şiirleri/yazdıkları güzel ama bu kitap olmamış gibi. ben de blog'umu kitap yapsam aynı şey olurdu.
  • bazi gerzekler tarafindan sirin olmak gayesiyle "ilen" seklinde kullanilan, dikkat cekmeyen ama cok onemli bir baglac. -yarin gorusmek dilegiylen!!!
  • kronkda ve yerine kullanılan bağlaç.
  • oruç aruoba ile beni tanıştıran kitap.
    yazarın kelime oyunları bence kitabı içeriğinden daha çok çekici kılıyor. bazı sayfaları anlamak, özümseyebilmek için kaç kere okuduğumu bilemiyorum. bir bilmece çözermişcesine insan cümlelerin arasında ilişkisel dinamikleri çözmeye çalışıyor kitabı okurken. kesinlikle birden fazla kez okunması gereken bir kitap. eğer hala okumadıysanız vakit kaybetmeyin derim.

her kitapta yaptığım gibi bu kitapta da beğendiğim satırların altını çizerek okudum. kitabı bitirince bu satırlara tekrar bir göz attığımda gördüm ki bazı sayfaların neredeyse yarısı fosforlu kalemimin yeşiliyle bezeli.
  • abartmaya meyyal romantik kahramanlar tarafından aşkın bir gerçeklik kazanmış kitap. şahsıma son derece sıkıcı ve lüzumsuz geldi.
  • imkansız bir aşkla yaşanan on yıla..

birine adanmanın, kendi hayatımdan kaçmanın bir yolu olduğunu anladım..kendimi düşünmekten çok daha kolaydı, başka birinin mutsuzluğunu düşünmek ve mutlu etmeye çabalamak..uzun yıllar boyu..

-yaşama tutkumu kaybediyorum..her gün aynılığında, düşlerimi yitiriyorum..bir anda saatler geceyarısını gösteriyor ve balkabağı ile kalakalan bir kız çocuğuna dönüşüyorum- yazmışım bir peçetenin üzerine..ne para, ne işler, ne dostlar..herşey önemini yitiriyor böyle anlarda..

kendime ait bir hayat istediğimi anladım..sadece bana ait bir hayat..acıların, düş kırıklarının, korkuların, olması gerekenlerin, adanmışlıkların, başkalarının kurallarının yönetmediği bir hayat..pişmanlık gibi değil..gitme zamanının geldiğini nasıl anlayabilir insan..nasıl anlatabilir..yalnızlığı özlüyorum, yüzümde gölgeler olmadan yaşamayı..önceleri çok korktum..hala bazen korkuyor olsamda, usulca fısıldıyorum kulağına aslında herşeyi..
    "içimi sızlatacak kimse kalmadı içimde"
    beni affet.
  • ' canım,
    içimden akmağa çalışan özlem türkülerini geri itiyorum;
    onların yeri burası değil.'

(bkz: oruç aruoba)
  • "bir kadın 'seni seviyorum' derken aslında 'yüreğime bir çizik attın ve bu yüzden seni öldürebilirim demektedir."
    ile. oruç aruoba. sf.86

kadınların sevgilerinin içinde muhtelif zamanlarda ortaya çıkan "öldürebilirim!" hissine hiç böyle bakmamıştım ama vardı o his. bir ilişkinin en başından, en sonuna kadar. belki de ellerimizin böylesi su misali dökülmesini kabullenemeyişimizden..
  • eski yunan'da küçük süvari birliğine verilen admış aynı zamanda.

kaynak için: (bkz: cumhuriyet dergi bulmaca)
  • nietzsche- üst insan ne ise, oruç aruoba-üst aşk odur nazarımda. erdemli aşkın not defteri.
hesabın var mı? giriş yap