• bildiğim kadarıyla hastalığının islamcılığıyla bir ilgisi yok. büyük adam, kurtarıcı vb. paranoyası zannedilenden daha yaygın ve bunun dincisi dinsizi, askeri sivili yok. çoğu kez de belli bir sınırı geçmediği için biz bu adamları televizyonda filan izleriz. seçimlerde bunlara oy verenler olur. askerse darbeyle ülke kurtarmaya (bkz: ülkeyi demokrasiden kurtaran general), diktatör olmaya filan meyyaldir. başörtüsüz, laik, çapçağdaş destekçileri filan olur.

farklı fikirlerde olsak da hasan mezarcı benim düşmanım değildi. ama düşmanım da olsa hastalığından dolayı onunla dalga geçmezdim. onunla dalga geçip sonra da "ya insanlar cahil, psikolojik rahatsızlıklar da grip filan gibi birer hastalık yani sonuçta, psikologa/psikiyatriste gitmekten çekinmemek lazım" diyen aydınımsılara selam ederim.
  • mental rahatsızlıklarını bu kadar açık etmese, muhtemelen şu anda bakandı.
  • malum videodan sonra hatirima geldi de ne yapiyor diye araştırdım ve resmi sitesi mesih.de yi de ziyaret ettim sonra eksiden entrylere baktim ulan her kesimin kutsalina ya da inandigina binlerce soz soylenen sözlükte yazik deliyle dalga gecilir mi falan denmis olum hepiniz mi kafayi yediniz adamın havarileri var tipta da toplu delirme diye bir sey yok bildigim kadariyla. bence hafif bir tirsma hali var gibi . dusundukce o kadar sacma ve absurd geliyor ki havarileri var lan adamin resmen benden baskasi sasirmiyor fikrasina gulunmeyen adam gibi oldum amk neyse benim favori havarim adem baba ile kar efektli fotografiyla havari ibrahim.
  • fethullah gülen'i kendisine düşman bellemiştir: http://www.mesih.de/mektuplar/mektup2.html

şimdi fethullah hoca düşünsün!

"sayın başbakan, bana karşı bu mezâlimi yapan ve yaptıranlardan biri de, hükümetinizin en büyük ortağı olduğu iddia edilen fethullah gülen’dir. allah’ın bildirmesiyle, bel´âm misyonu icra ettiğini çok iyi bildiğim bu şahıs, benim cezaevinde ilaçla delirtildiğimi iddia ediyor. hatta “yurt dışına çıkmasaydım, bana da ayni ilaçtan verilecekti” diyerek, başında bulunduğunuz devleti, millet ve tarih önünde mahkûm ediyor. öyle anlaşılıyor ki, “ergenekoncular” sizi çok sevdikleri için, cezaevinde size bu ilaçtan vermemişler veya sizi adam yerine koymamışlar! vay eyvah, vah, vah, vah... zamanın en büyük evliyası ve türkiye’nin akıl hocası geçinen böyle olursa, gerisini siz düşünün. medya ve internet arşivleri, fethullah gülen ve benzerleri tarafından yapılan bu “deli saçması” iddia ve suçlamalarla doludur. sayın başbakan, belki size de ayni ilaçtan verilmiştir de, haberiniz yoktur. geçmiş hukukumuza binaen, isterseniz birlikte bir hastahaneye gidelim de, böyle bir ilaç verilip verilmediğini tıbben tesbit ettirelim. malum “bir şeyin şuyuu, vukuundan beterdir” derler. daha da önemlisi, başında bulunduğunuz devleti, bu ağır suçlamalardan kurtarmış ve aklamış olursunuz."
  • web sitesini görüp ekrana bakarak "anaaaaa" diye kalakaldığım, mesih adayı.

http://www.mesih.de/
  • töbe bismillah bu ne la diye sitesine bakınırken gördüklerime inanamıyorum bakıyım valla inanamıyorum...
    (bkz: havarilerden harun)
  • değişimde son nokta olan adamdır. buck angel bile bu adam kadar şaşırtmadı beni.
  • "iman et kurtul" mottosuyla piyasaya surdugu urune bakarak marketing'ini basarili buldugum tuccar kisi. onceki urunlere kiyasla daha basarili bir strateji isliyor. oncelikle kurtulus tek asamali, yani cennete bilet icin iman etmek yetiyor. ustelik kitap pdf halinde sunulmus ve siteden anladigim kadariyla (update date koymuslar) zaman zaman yenileniyor. ustelik kitabin tamami dortlukler halinde ve ilkokul siirleri tarzinda yazilmis. ezberlenmesi oldukca kolay. havariler de bizden birileri ve gayet samimi. giyim kusam konularinda havariler ve mesih'in bazi problemleri olsa da bunlar da zamanla giderilebilir.

saka maka ben delirdigine inanmiyorum. ya da soyle diyim su anda milyonlarca insanin taptigi, inandigi tarihsel figurlerin oldugundan daha deli degil. yaptiginin aynini tarihte bir suru kisi yapmistir, kiminin numarasi tutmustur kiminin ki tutmamistir. numarasini tutturanlara bugun peygamber diyoruz, tutturamayanlarsa adlari unutulmus meczuplar. ha bir de arada kalip, buyuk bir guruhu arkasina takip sonra dara dusup iddiasindan vazgecen sabetay sevi gibileri var. hasan mezarci da sansini deniyor.
  • yıllarca ataturk hakkında atıp tutan sonra mahpusta (güçler tarafında) delirtildiği :d iddaa edilen en son mesih(hz.isa) rolunde gözüken sarı saçlı sakallı bişidir. en ünlü repliği ""hasan mezarcı öldü. onu günahıyla sevabıyla defnettik. ben meryem oğlu isa'yım"" seçilmiştir.
  • merak edip, sitesini havarilerini inceledim, sağa sola atar yapmış güzel. mücde adlı kitabı biraz komik, ilkokul tekerlemeleri gibi.

yani insan koskoca mesihden daha fazla edebi değer bekliyor. kendisine inanalım istiyor ama göstersin kallavi bir mucize önce, ne bilim "valla mesihim ben, valla bak" demekle olmuyor bu işler. mucizesi olmayan sahte mesih.
hesabın var mı? giriş yap