• insanın tüm müzikal geçmişini, beğenilerini, hayatını, şunu, bunu gayriihtiyari bir kez daha gözden geçirmesine yol açan müzik grubu...post rock derler, o derler, bu derler, ha babam etiketlerler ama aslında kimselerle aynı kefeye konulur cinsten değildir bu sapkın adamlar.. hani bir dolu grup filan vardır müzik aleminde, bir şekilde birbirini andırır; yerine göre hepsini ayrı severiz, bağrımıza basarız hattızatında ama gy!be öyle bir kendine özgüdür ki (tıpkı sigur rós gibi), ben hala "valla da gadspiid'in müziğine benziyo aynen" diyebileceğim bir durumla karşılaşamadım.. kimileri sıkılır, "aman canım, şarkının hareket eden kısımlarını toplasan 3-5 dakika anca eder, tutup da bunu 27 dakika sündürmenin ne alemi varmış ki? bayıyor bir yerden sonra" hallerindedir amma velakin gy!be'ın sırrı o uzuuuuuun parçaların her bir dakikasına yayılmıştır zaten.. öyle "konsantre içecek" şeklinde alındığında sağlığa pek bir yararı olmaz.. nokta...
    eklemeyi unutmamalıydım : tuhaf isimlerindeki ünlem işareti seneler içinde yerinden hoşnut kalmayıp, bir sona, bir ortaya yer değiştirip durmuşsa da bu durumun müzikalitelerine olumlu ya da olumsuz bir etkisi olmadığı bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır...
  • insanın bazen iç bazen dış kimyasallardan ötürü yakaladığı uç bir orgazm hali vardır. hatırladığında gerçeği sürekli bozunmaya zorlarsın. yıkarsın zihnini (her iki anlamda da) tekrar yaparsın(kirletirsin) ve bu uzun sürer. tıpkı gsybe şarkıları gibi. tıpkı rutin biçimde geçmiş bir diğer gün gibi.
  • dinlenerek ve/veya izlenerek tüketici tarafından gerçek anlamıyla tüketilmesi, zihinlere emilmesi gereken bir grup, topluluk, sanatçılar cemiyeti.
  • 8 subat 2008 itibariyle dagilmis olan grup.

http://en.wikipedia.org/…godspeed_you_black_emperor

edit: megersem dagilmamislar, dezenformasyonmus.
  • her dinledigimde aklimda farkli farkli film senaryolarinin olusmasina sebep olan dinleyip tutkunu olunasi grup. ayrıca parcalarinin uzunlugu genellikle iki haneli sayilardan olusur.
  • ortalama 15 dakikadan aşağı eser icra etmeyen bu efendiler, upuzun şarkılarının içine 3-5 dakika arasında süren, insanın aklına bir kere girdi mi çıkmayan, sonra sonra bu melodiye bağımlı olduğunu, işte çalışırken, yolda yürürken çok şiddetli bir biçimde tam da orayı dinlemek istediğini farkettiren bir bölüm koyarlar...

gizlice.
  • nicd pil adaptörüne benzeyen bir müzik yapan gruptur efendim. kafayı önce boşaltıyor, sonra doldurdukça dolduruyor. fazla düşünmeyip hayatın tadına varan insanların uzak durması gereken bir tür yani bir yandan.
    oturdum bunu düşündüm dinlerken bir de, o derece.
  • her bir parçası soundtrack tadında olan grup. özellikle (bkz: east hastings).
  • adı zaten direk film adı olan, müzikleride gayet herhangi bir aksiyon veya epik filme uyabilecek tarzda grup...
    hatta fallout un filmi yapılırsa bunlar yapsın müziklerini....
hesabın var mı? giriş yap