• bazı zekasız futbolcular yüzünden gönderilirse bu sene sonunda, bir daha galatasaray'ın hiçbir maçına gitmeyeceğim. ahanda buraya yazdım, unutursam hatırlatın.
  • dünyanın en başarılı takımlarının hocaları olan amcaları öğütme ve beğenmeme hastalığımız nedeniyle türkiye'den sene sonunda kovulması ile biz bir kısım futbolseveri üzecek hoca
  • inanıyorum, inanmaya devam edeceğim, sezon sonunda kendisini göndermek yerine şöyle gönderilmesini istediği oyuncuların listesinin istenmesini umuyorum.ha yanına bir de alınmasını istediklerini almayı unutmasınlar.
  • geldiği sene takımı şampiyon yapamayınca yol gösterilen teknik direktörler kervanına katılması harbiden büyük ziyan olacak.. biraz sabredemiyoruz ki anasını satim, bu olmadı öbürü, o da olmadı başkası, böyle her sene her sene teknik direktör mü değişir ya.. 4 senede 5 adam gitti geldi.. :( bu adama bari biraz zaman verin ya..
    (gerçi şu durumda daha ziyade reykart siktiri çekebilir gibi görünüyo bizimkilere..)
  • son derece saygideger bir futbol adami, kaliteli bir insan olmakla birlikte hicbir zaman iyi bir teknik direktor olmamistir.

kulube vizyon katacagi, kurumsal yapiya katki yapacagi veya gs markasini iyi temsil edecegi saikleri ile takimin basinda tutulmasi mumkundur, hatta bakis acisina gore mantikli da sayilabilir. ancak salt teknik direktor olarak bakildiginda, sırf barcelona çalıştırdı diye kendisine bir mourinho, bir hiddink, bir van gaal ya da bir martin o'neill muamelesi yapilmasi abesle istigaldir.

p.s: koskoca galatasaray kulübünün ingilizce bilen bir tercüman bulamaması asıl abesle iştigal olandır gerçi. eğer bu adam basın toplantılarında yaptığı çeviri düzeyini soyunma odasında da koruyorsa, başarısızlıktan rijkaad'ı sorumlu tutmanın anlamı yok.
  • vizyonu, futbol felsefesi, duruşu, kariyeri, kültürü, hayata ve futbola bakışı, hıncal uluç'un spor yazarı sıfatıyla otorite olarak kabul ediliği bir ülkenin futbol dünyasına, beş bilemedin on gömlek büyük gelen efsane surinamlı.
  • geldiğinden beri beni hayal kırıklığına uğratan tek hareketi 5 nisan 2010 sivasspor galatasaray maçının son dakikalarında gökhan zan'ı oyuna almak istemesidir. skoru böyle korumaya çalışmasını kendine yakıştıramadım.

gerisi mi? ulan rijkaard deniyor, "derhal gönderelim, adam değil" diyorlar. benimse, rijkaard denince aklıma ilk önce galatasaray'ın teknik direktörü değil, barcelona kulübesinin önünde dikilip eto'o, ronaldinho, giuly'i izleyen bir adam geliyor...

gerçek misiniz arkadaşım siz?

hele hele sivas'ta atkısına yapışan eleman... gerçek misin sen?
  • hep ayni nakarati basa sardiran teknik direktor.mina koyayim ya bu sistem degisecek yada biz taraftar olarak degisecegiz.beyler ampul degistirmiyoruz dunyada bir isim haline gelmis riykard`i gonderelim diyorsunuz.ayip be ya ayip yazik. adam bugunku olaylardan sonra kafasini yastiga koydugunda aklina gelebilen butun kufurleri sayacaktir nerden geldim buraya diye.avucumuzun icine konmus kus beraber buyumek, buyutmek varken harcamayin bu kadar kolay adami.
  • teknik direktörlüğüne diyecek pek fazla lafım yok. en azından uygulatmaya calıştığı belli bir prensibi var bu işin iyi tarafı iken, kötü tarafı ise; elindeki mustafa sarp, mehmet topal, ayhan akman, barış özbek ile barcelona'daki sistemi oturtmaya calışan hayalperest, uçuk teknik traktörlükten öteye geçemez. birilerinin kendisine acilen bu hayalciliğinden vazgeçmesini söylemesi gerekir. keza türkiye'nin hangi takımı olursa olsun uygulamaya calıştığı sistemi layıkıyla yerine getirecek ne bir futbolcu ne de total futbol anlayışı vardır.
  • turk medyasinda gordugum kadariyla kazaninca iyi , kaybedince kotu olan antrenor.
hesabın var mı? giriş yap