• 2009-2010 senesinde şampiyon olmuşcasına sevinme sebeplerini '' futbolcuları seyircilerden korumak için yaptık'' olarak açıklayan kulüp. yani bilerek, kendileri isteyerek beşiktaş-bursa maçının skorunu 2-2 yazdırmışlar ve yetmiyormuş gibi 3 kez de anons geçmişler. bu resmi açıklama insanın aklına çok soru getiriyor, en basitinden o bildik sloganlar; sevinmek için sevmedik, sevdamız renklere vs. bunlar yalan mıydı? ya da futbolcu hiç seyircisinden korkar mı? acayip işler bunlar...
  • dünyayı yakacakken, yanlışlıkla stadlarını yakan taraftara sahip kulüp.
  • bu gece en çok kıyıda köşede sessizce maçını izleyen, ağız dolusu küfür saçmayan ve gereksiz polemiğe girmeyen taraftarını üzmüştür şüphesiz. haftalar öncesinde beş puan gerideyken, şimdilerde esamesi okunmayan rakipler o zamanlarda liderlik potasındayken hangi fenerbahçe taraftarına sorsanız "ikinci olalım, şampiyonlar ligi olsun yeter" cevabını alırdınız ama böyle bir lig finali de haliyle koyuyor yahu. üst üste, gol dahi yemeden alınan galibiyetlerden sonra kendi sahamızda takılmak çok can sıkıyor. nüfus kütüğünde adınızın yazdığı şehir şampiyon olsa dahi içinizden bir parça kopup düşüyor önünüze.

artık ne desek boş bu gece hakkında, tüm fenerbahçelilere sabırlar diler ve tüm branşlarda sağlanan büyük üstünlüğün buruk sevincini yaşamalarını öneririm. futbol olmayınca hep çok eksik hissediyor olsak da...
  • kalp doktoru olsam hastalarıma tutmayı yasaklayacağım takım..harbiden öldürür adamı..
  • bu gece şampiyon olmasını istemiyordum.
    tercihim gençlerbirliği'nin ve trabzon'un kazanması, bursa maçının berabere bitmesi, gecenin bjk ve bursa için güzel sonuçlanmasıydı. olmadı.

fb berabereyken biz bursa'da mağluptük. beraberlik golümüzü isteyecek gibi olduğum her an, bilica'nın kazdığı çukur, emre belözoğlu'nun her fırsatta deli gibi yaptığı ve asla karşılığını alamadığı itirazlar, hiç oynamadan alex'in bir iki golüyle aldıkları maçlar, son üç sezondur şükrü saracoğlu'nda saçma sapan kaybettiğimiz üç lig maçı geldi gözlerimin önüne. isteyemedim beraberlik golünü.

adalet yerini buldu bu akşam. güzel oldu. iyi oldu. sevindim.
  • öle güzide bir kulüptür ki ne denilebilir; mevdivenler engel olmuştur, yoksa şeref yoksunu hekem ve satılık rakip kalecileriyle iş bitmişti. mevdivenler engel olmuştur...
  • tsl'de 17 kere şampiyon olup, 19 kere sevinen camia.
  • en cok da ezeli rakiplerinin seyircilerinin (seyirci diyorum bak, taraftarla karistirma hemen) agzini ishal eden takim.

iki bursali cikip su "buyuk" takim taraftarinin gecmeye calistigi "kupa yaz 1907'ye yolla, kupa cebine gelsin" gibi olaganustu yaraticilik gerektiren dalgalari gecse, "sampiyonluk yarinlara kaldi fener.." diye seslense tutup alnindan opucem. ha su an buyuk ihtimalle sampiyonluklarini kutluyorlar, haklari da sonuna kadar, yarin yapsinlar, seneye yapsinlar, desteklerim..

noluyo size arkadasim? derbilerde yenin, sevinin. biz sevinince kizmayin ama. fakat sampiyon olmamis takimin, yine sampiyon olmamis bir takimla eglenmesi nedir? daha iyisini yapabiliyorsan sen yapsaydin, kim tuttu? galiba sozlukte okumustum yine "yense de yenilse de aglayan rakiplere sahip olan takim" diye fenerbahce hakkinda. hakemleri, rakipleri satin alarak geldik de son macta fena patladik, paramiz yetmedi, kalmadi.. adama "salak mısın?" diye oyle kolay bi soru sorarlar ki cevab veremedi durumuna dusersin..

fenerbahce.. sampiyon olamadi evet. utandigim tek nokta mactan sonra yapilan sevinc gosterileri oldu malesef ki. keske biraz daha dikkatli olunsaydi.. eminim ki sampiyon olunacagi ihtimaliyle bir suru para harcandi herseye, iki dakika beklesen olur musun aldigin haberi teyid etmek icin?

surada sevindigim tek bir nokta var, o da guiza efendim, umuyoruz ki pilini pirtini toplayip kendi kendine yol verecektir.

esen kalin.
  • parasıyla övünen camia. hayır 20 küsür milyona guiza'yı alacağınıza 3 kuruş ödeyip bi el radyosu alsanıza be adamlar? şampiyonluk ilk kez kaçmıyor, ama bu tarihi skandal her zaman hatırlanacak...
  • "güiza gibi bir oyuncuya rağmen, şampiyonluğu son maçın son dakikasına kadar kovaladık" şeklinde bir argüman ile, aslında çok da büyük bir travma yaşamaması gereken takım.

bu çok ilginç bir durum esasında, yani trabzonspor ile oynanan maç bağlamında bakıldığı zaman; güiza' nın yerinde futbolu bırakmış bir jardel, 5-6 milyon euro ya alınabilecek 30 küsur yaşındaki bir martin palermo, 40 lık batistuta, crespo, balbo, asprilla, weah, dely valdes ya da başka bir adamla bugünkü maçı kazanabilir ve dolayısıyla şampiyon olabilirlerdi. bazen doğru olduğunu sandığınız tercihler bile büyük hayalkırıklıklarına yol açabilir. bugün görülen şey tam olarak buydu.
hesabın var mı? giriş yap