• finalde kaybetmek için ilk olarak finale çıkabilmek gerektiğini bilen taraftarlara sahip takım. 2 senedir hem ligde hem kupada son 1 ayı formalite olarak takip eden taraftarlarca eleştirilmesi komiktir bir hayli.
  • taraftarları sadece fenerbahçe'yi tutarlar. rakip taraftarlar ise kendi takımının mücadele etmediği / iddiasının kalmadığı durumlarda fenerbahçenin karşısındaki takımı tutarlar. buraya kadar herşey doğru. fakat efendim, bu fenerbahçe'nin karşısındaki takımı destekleyenler fenerbahçe çok büyük olduğu için bu şekilde davranmazlar. böyle davranırlar çünkü kimse kusura bakmasın ama fenerbahçe iğrenç bi takımdır.
  • bir fenerbahceli olarak acı söyleyeceğim (bkz: dost acı söyler) :

muhtemelen şampiyonluğu da kaptıracak olan takımdır.

olur mu? olur. geçmişte de oldu, şimdi de olur. hatta kehanetimi daha da ileri götüreyim; fenerbahçem şampiyonluğu ankaragücüyle berabere kalıp trabzonu yenerek kaybedecektir. o derece yani.
  • çok pis bir antifenerliyim ben. fenerbahçe yunanistan milli takımı ile oynasa yunanlıları tutarım, o derece yani.

ama bir şeyler olsun, federasyon yardım etsin, bir kampanya falan başlatalım ne bileyim, alsınlar türkiye kupasını önümüzdeki sezon.

çok önemli bir kupa mı? belki de değil, evet ama ne bileyim ya, alsın garibanlar şu kupayı da bir rahatlama gelsin, ortam şenlensin.
  • severiz,sayariz,sempati duyariz,firsat buldukca kiyasiya destekleriz o ayri da, soylemeden edemeyecegim:

28 yillik kupa alamama basarisi musebbibiyle her turlu tassagi ziyadesiyle hakeden takimimizdir. 28 yil nedir lan?

p.s.: bu hizla kesin 30'a yuvarlariz.
  • gecenlerde colde gordugum bir bedeviye sormustum bedevi olmak nasil bir duygu diye. bana rastladigindan dolayi buyuk bir korku icerisindeydi,bana aynen soyle cevap vermisti : "ben ol da anlarsin " . o zaman pek cozememistim bedevilik duygusunu. sagolsun fenerbahcem bana bugun bedevi olmanin haletiruhiyesini tattirdi. farzimuhal mac birazcik daha cenup taraflarinda olsaydi col kosullari saglanip bana daha gercekci bir deneyim yasatabilirlerdi.
  • o değil de hala anlamış değilim insanlardaki bu el sikiyle gerdeğe girme tutkusunu. gerek facebook'da olsun gerekse sözlükte olsun, insanlar (anti fenerliler mi demeliydim?) "oo fenerbahçe nasıl da alamadı kupayı", "hehe 30 yıl oldu hala alamadınız şu kupayı","trabzon ne çaktı beee" tarzı söylemler içerisinde. başkalarının benim takımıma yaptıklarıyla değil, kendi yapabildiklerinizle sevinin.

türkiye kupasını bu sene de kazanamayınca, bazılarının bacak sayısını 3'e çıkarmış takımımdır.
  • dalga geçilen şeyin bu sene kupayı alamamaları değil 28 senedir kupayı alamamaları olduğunu idrak edemeyen mal taraftarlara sahip güzide kulüp.
    hala el siki diyorlar gerdek diyorlar.
  • loserların sevgilisi.
  • psikolojik problemleri olan takım.

-türkiye kupası önemsiz diyorlar, yenilince çok üzülüyorlar. yok el sikiyle gerdek elli tane laf.
    -beşiktaş rakibimiz değil diyorlar, maç öncesi atmosferi ve maç sırasında ve sonrasındaki atmosferi gördünüz. sanki ivan drago, rocky ile kapışacak.
    -galatasaray rakibimiz artık değil diyorlar. yenilince çok seviniyoruz diyorlar. bu ne perhiz ne lahana turşusu?
    -tüm türkiye'nin kendinlerine düşman olduğunu ve bunun sebebinin kendilerinin çok büyük olduğuna bir şekilde ikna olmuş bir camia bunlar. ulan antipatiksiniz lan. ondan nefret ediyoz! kendinizi bir bok sanıyorsunuz ondan! anlayın bunu artık.
hesabın var mı? giriş yap