• bugün beşn birk da gördüm ki ülkem sanatçılarının cesur, aydınlık yüzüdür..helal olsunn...!!!
  • ulkemde ucundan kiysindan unlu olan herkese anayasa hukukcusu muamelesi yapildigi su gunlerde ciktigi programda, cuneyt ozdemir tarafindan kendisine sorulan sorular karsisinda siyasetci, hukukcu ya da devlet adami olmadigini en az 5 * kere belirtmek durumunda kalan piyanist abimiz. ayrica bu aksam bir kez daha gorduk ki kendisi sanirim aydin. hem zaten kendisi de sizi aydinlatayim soz obegini kullanmasiyla benimle ayni fikirde oldugunu ispatladi sanirim.
  • herkesin söylediğini söylemiyor, herkesin beğendiğini beğenmiyor diye mahkum edilmeye çalışılan sanatçıdır. cnn'deki konuşmasının düzeyi, açıklamaları hala anlaşılmadıysa, tam da arabesk yaşam tarzına oturmuş olmanın somutlanması denir buna. zaten anlatmak istediği de bu. arabeskin toplumu nasıl yavşaklaştırdığı. kadercilik, içe kapanma, isyankar ruh hali vs. bir zamanlar dalga geçilen arabesk "sanatçılarının" filmlerine gülenler pek az artık. neden. çünkü toplum zaten alasını oynuyor her gün. tv'lerde, magazin basınında pompalanan "kültür" ögelerine bakın. e gel de, yavşak, deme! sanat da sanatçı da acıtır. rahatsız etmiyor, silkip silkelemiyorsa sanat değildir zaten. yaptığı çaktırmadan s.kip silkelemektir.
  • "insanlar iyi şeyleri tanımak için çaba sarf etmiyor" dedi 5n1k'da. kafamla onayladım.
  • sanatçı.

eğer bir yeteneğin, çalışıp yorulmaktan, emek vermekten gocunmayan bir aklın veya bileğin, biraz da kendine güvenin varsa, hiç bir iktidara yalakalık yapmadan yaşamını sürdürebilirsin (bkz: fazıl say). bunlara sahip değilsen, toplumda bulunmak istediğin yer de yeteneklerinin çok üstündeyse, kendine güvenin de yoksa, maalesef yaşam boyu yalamaya devam (bkz: hülya).
  • dünya çapında bir sanatçı, piyanist.

kendi çapında sanatçıları(!) ve insanları düşünceleriyle silkeleme ve sarsma olayına girerek sanatçının gerçek anlamda ne demek olduğunu burnumuza sokmuştur.
    alışık olmadığımızdan mıdır nedir irkildik haliyle tabi.
    bu gece katıldığı 5n1k programında kendisine duyduğum öfke hayranlığa dönüşmüştür.

program sunucusunun fazıl say'a nefret dolu bakışlarıysa gözüme gülünç geliverdi, üzüldüm. *
  • sanatçı dendiğinde ilk olarak akla hülya avşar'ın geldiği bir ülkede sanat yapan bir adamdır.

sanat hayattan soyutlanamayacak birşeyse (ki öyle) sanatçının hayata karşı duruşu da en az sanatı kadar önemlidir.
    sanat hiçbir zaman sadece sanat değildir. sanatçı da sadece sanatını icraa eden "insan" değildir. sanatçının düşünceleri en az sanatı kadar değerlidir. bu yüzden bu adamın piyanosunu dinlediğim kadar düşüncelerini de dinlemek istiyorum...

ve şahsen söylediklerine tamamen katılıyorum; iyi şeyleri tanımak için çaba sarfetmiyoruz...
  • ''baba'' lakabını müslüm baba dan daha çok hak ediyor.
    bugüne dek sesini bile duymuşluğum yoktu. cüneyt özdemir'in programından sonra '' çok baba adammış vesselam'' dedirtti
  • jakobendir. tahminimce, göbeğini kaşıyan adam sözüne de bayılır.

edit: entry'i yazdıktan sonra; göbeğini kaşıyan adam başlığına gidiyorum ve fazıl say beni haklı çıkarıyor. (bkz: #12111581)
  • programda sunucu pozisyonunda olan cuneyt bile ikina sikila "eheh isterseniz o goruntuyu gorelim mi?" gibi cumleler kullanarak pasiflesmistir. cunku fazil say o derece baskinlik ve ustunluk saglayarak konusmaya hakim olmustur. cuneyte ayarini da vermistir. o derece dolmustur o derece haklidir o derece de sanatcidir.
    cuneyte de kapak olsundur.
hesabın var mı? giriş yap