• ezel'i yaşayan insandır.
    adeta ruhen sevişiyordur diziyle, o derece kaptırmıştır kendini.
  • eti serttir ama uzun uzun çiğnerseniz tadı güzel.
  • belki ilk defa bugün izlemiştir yeğen.
  • tam da dün gece kurdum bu cümleyi. "ezel ne yaaaa?".

ezel seyrediyorum dedi biri, ismi bir şeye benzetemedim, çağrışım yapmadı, dedim yeğeni falan, küçük kız, kız bir numaralar, sevimlilik falan yapıyo, onu mu seyrediyo. nasıl yani, sen bilmiyo musun? dedi, yok dedim, ne dicem, bilmiyoruz ki soruyoruz. kemal oynuyo ya dedi üstüne. kemal kim diye sordum. ne var? bilmiyorum kemal kim ne. ayıp mı? dedi ki imirzalıoğlu. haa dedim, bak onu biliyorum, o soy isim unutulmaz.

bu sırada ne mi yapıyordum? asosyalim, wow oynuyordum. raid saati mi neydi, ventten takılıyoduk. benim anlamadığım o arkadaş hem oyun oynayıp, hem nasıl dizi seyrediyor. guild’den atarım ben bunu, böyle olmaz.

şimdi oyuna özgü terimleri bir kenara bırakıp konuya gelirsek... “x diziyi seyretmeyen y” üzerinden tanım yapmak kabız bir durum. vallahi... haa, bir varsayıma dayanıyor, orası belli: x diziyi seyretmeyen kişi bu diziyi ve dahi seyredenleri küçümseyen adamdır/kadındır aynı zamanda. başlık buna dayanarak açılmış belli de, yani nasıl desem... boş be.

a) diyelim ki doğru, yani küçümsüyo bu y kişisi, sana ne, ona ne, sen keyfine bak. sen o insana o diziyi zorla seyrettiremiceksin, o da sana tersini yapamıcak.

b) türk dizilerini beğenmemek aşağılık kompleksi kaynaklı olmayabilir, hiç düşündünüz mü? bir şey kötüyse kötüdür. bunun arkasında illa ki derin çözümlemeler olmayabilir. misal ben mesleki olarak haz almıyorum kendilerinden, kötü yazılıp, çekilmiş, oynanmış çoğu. brezilya dizilerinden de bu sebeple haz almıyorum mesela. ama köle isaura bir külttür, ona laf yok...

c) somut nedenleri geçersek (kötü senaryo, karakterler, diyaloglar vs) geriye kişisel beğeni kalıyor. e ama yani... sizinle aynı zevki paylaşmıyor diye başkasına laf sokmanız sizi bir şey yapar, bulamadım şimdi kelimeyi.

ç) pek tv seyretmeyen insandır. o zaman ne diyelim bu y kişisine? belki kitap okuyor, çocuğuyla oyun falan oynuyor, keyfince mantı açıyodur; bence alnından öpelim.

d) sevdiğimiz şeyleri savunmak zorunda değiliz. kimseye anlatmak zorunda değiliz. sevdiğimiz şey kaliteli olabilir ama başka seven yoktur, mümkün. sevdiğimiz şey kötü olabilir ama bir şekilde bağlanmışızdır, hoşumuza gitmiştir, kime neeee...

e) madem “x diziyi seyretmeyen y üzerinden tanım yapmak kabız bir durum.” diyorsun, ne demeye buraya yazıyorsun diyebilirsiniz (seviyorum sanki böyle soru-cevapmış gibi yazmaya). yukarıda biri çok samimi bir soru sormuş, bu diziyi seyretmiyorsanız ne yapıyorsunuz diye, harbi samimi geldi, dedim bir örnek vereyim kendimden.

güzel dizi madem, seyredin güzel güzel, millet seyretmiyormuş, aman ne.
  • hiç bir yerli diziyi izlemediğinden bunun da eksikliğini hissetmiyordur.başroldeki herife kıldır ayrıca.*
  • zilyon defa dönen fragmanlarından konuyu takip etmek mümkün olacağı için ayrıca izlemeye gerek görmeyen insandır.
  • (bkz: aa bu benim lan)

güzelim... haftaiçi her akşam işten sonra spora gidiyorsan, eve gidişin saat 22.30'da oluyorsa..
    elini yüzünü yıka, git yemek yoksa hazırla, yemeğini ye..
    çantanı çıkar, yeni spor malzemeleri koy.. (şampuan & krem azalmışsa şişelerine ekle)
    ertesi gün için kıyafet hazırla..
    dişlerini fırçala kremlerini sür..

oldu mu sana saat 23.30 veya 23.45?
    oldu oldu..

24.00'e kadar kalan süre ne ise bir de dvd film koy, şansına kaç dakikan varsa izle..
    saat 24.00'de tumba yatak..

hani nerde ezel'e güzele ayıracak vakit hıı? tv'nin yanından bile geçmiyorum..

hadi arkadaşım kendi dar görüşün içine girmeyenleri abuk sabuk yaftalayarak sinir yapma burada boşuna.. kaybol şimdi..

zaptedilemeyen edit:
    "hani nerde ezel'e güzele ayıracak vakit hıı?" kısmına şunu eklemem şart;

"artı, o vakti bulsam ezel'e mi ayırırım güzel**'e mi sence?
    tabi ki güzel'e!!"
  • burda hakkında yazılanları okuyunca atarı koyup elini emanete götürecek yiğittir yeğen.
  • bunlardan bi tanesi ezelden beri hur yasama esprisi yapan 5. yazarin butun entrilerini kotulicekmis olene kadar
hesabın var mı? giriş yap