• 2 hafta üst üste etnik tabanlı grupları çıkardığı için ne güzel program olmuştur gözümde.
    önce;
    (bkz: kultur shock)
    şimdi;
    (bkz: luxus)
    haftaya da yerli kontenjandan gevende yabancı kontenjandan zdob si zdub mu istesek ne yapsak...*
  • programdaki ses sorunu maalesef her geçen hafta daha kötüye gidiyor. ani ses yükselmelerine bu hafta cızırtılar da eklendi.
  • haftalardır devam eden ses patlaması problemi, artık ikna oldum ki kanal d yayın çıkışından değil karasal iletimden veya bunun gibi bir ara noktadan kaynaklanıyor. hiçbir yapımcı böyle bir probleme bunca zaman kayıtsız kalmaz.
  • kultur shock ve luxus akabi bandista yı da konuk ederse mükemmel üçlüyü yakalayacak program.
    eğlendik biz bu gece.
  • bu gece derya büyükuncu'nun "alçakgönüllü olma, inanırlar" lafının gereğini yerine getirdiği program.
  • sonunda sigara konusundaki saçma sapan uyarıların gerçek yerini bulduğu program olmuştur. zorunluluktan yapıldığı uyarının inanılmaz isteksiz seslerce hayat bulmasından belliydi zaten. ama bu programda faşist uyarılara karşı alınan bir cephe vardı ki sigarayı bırakmış, sigaradan nefret eden biri olarak selam durdum. ey yetkili, anlıyorum artık için kaldırmıyor, birşeylere biryerlere yapmalısın, ama lütfen televizyonun içine sıçma. televizyon yeri geldiğinde bunu kendi de hallediyor zaten.
  • rejideki 150 yıllık ses mikserinin kaldırılarak artık dijital sisteme geçmesi farz olan talk show programı. evet belki bu olay türkiye'de bir ilk olacak. evet belki biraz da maliyetli. evet belki bu denli bir teknoloji ancak eurovision gibi büyük prodüksiyonlarda kullanılıyor. ancak o sesçinin işini kaybetmeden bizlere temiz bir ses sağlayabilmesinin yegane formülü budur. böylece sesçi sadece monitörün başında durur, patlamaları çatlamaları bilgisayar ayarlar.
  • dün gece izledikten sonra sabaha kadar gözüme uyku girmedi, bir o yana döndüm bir bu bu yana. tek derdim buymuş gibi uykusuz kaldım (bkz: okan bayülgen tarzı entry girmek)

şimdi efendim programla ilgili nacizane görüşlerime başlıyorum; ey okan bayülgen , sen ki bu işi türkiye'de en iyi yapansın (yapanlardansın demiyorum), izleyicinin neden sıkılacağını da iyi bilirsin. bu hafta ki prograramda tek bir adam vardı (üzülerek belirtiyorum) mahmut tuncer. bu adam hariç programda izlenecek, ilginç gelecek hiçbir şey yoktu.

abi bilmiyorum para mı alıyorsun bunun için yoksa rica minnet mi yapıyorsun, ama şu konuk çağırma işine bir çözüm bulman gerekli. nedir yani oraya bir sirk ekibi getirmek, hollanda'lı bir müzik grubu getirmek (üstelik konserleri bile yokmuş). hadi getirdin. hatunları hiç konuşturmadın bile. bi bok anlamadık. bunların reklamını mı yapıyorsun, yoksa malzeme bitti de başka atraksiyonlar mı deniyorsun anlamadım.

yeni bir film girmiş vizyona (adını sen koy ), bunu tanıtmak için konuk çağırmışsın, ama iki dakika konuşturmadın kimseyi. ahmet mümtaz taylan garibim orada kös kös oturdu. sadece kırmızı gömleğiyle ilgi çekti. sirk ekibi için platform hazırlıyorsun gönderiyorsun konukları, ondan sonra platformu kaldırtıp geri çağıyorsun, ama yarım saat hiç konuşturmadan oturtuyosun ve sonra da programı kapatıyorsun.

araya saçma sapan bir sürü geyik giriyosun. tamam yüzücüler önemli sonuçta şampiyonayı tanıtmaya çalışıyorlar, birkaç haftadır güzel birşey yapıp programın sonlarına doğru müzik grubu koyuyosun (bu da size gelsin sayın bayülgen (bkz: conan o'brien tarzı program yapmak)), bunlar güzel şeyler, ama bu sirk ve o hollanda'lı grup boşuna. gereksiz zaman kaybı.

ha bi de bunun adına disko kralı demişsin. medya kralında medya, muhabbet kralında muhabbet var. bi zahmet şu disko kralının formatını da bi oturt da artık ne izlediğimiz bilelim. sadece eğlence diyorsan dün hiç eğlenceli olmadığını sen de benim kadar iyi biliyorsun.

velhasıl kanaatimce programa konu bulmak zorlaşıyor gibi gözüküyor, bayülgen de bari konuk bulalım demekte.
  • sigara uyarıları bölümünde, sigarayla ilgili şarkılar sayılırken adı smoke two cigarettes olarak söylenen bob marley şarkısının adının aslen smoke two joints olduğu herkesin malumudur.
  • sorununun ne olduğunu çözememiş sorunlu bir televizyon programı. geçen hafta mıydı ne idi sesçiyi çıkardı vay efendim bu sesçi şöyle iyidir dünyada bir tanedir vs. diye sesçiyi gazladı. sonra sesçi saçma bir açıklama yaptı yok biz misafirlere göre ayarlıyoruz ama enstrümanlar girince ayarı bozuyor falan dedi ama kusura bakmasın da ben yemedim. o yıllardır taklit ettiğin conan o'brien, jay leno nasıl yapıyor okancım? parayı artık çuvallara sığdıramıyorsun gözümüz yok ama biraz da seyircin için harca o paranı. istersen o conan o'brien'ı bile satın alacak paran var git yurt dışından teknoloji ithal et ses mühendisi al mesela kadrona bi tane. tv başında saat 12 de bam güm fısı fısı sonra tekrar bam güm bam güm olmasından bıktık.
    (bkz: ses mühendisi)
hesabın var mı? giriş yap