• rooney çıkardığı biyografisinde* aralarındaki husumeti anlatmış;

"kırmızı karttan sonra tünel'e doğru yürürken ronaldo'nun bir suçu olmadığını düşündüm. kendi ülkesi adına maçı kazanmak istiyordu tabi ki. ayrıca ilk yarıda kendimi yere atarak ona sarı kart göstertmeye çalışmıştım. pek farkımız yoktu yani. ama kırmızı kart gördüğümde ronaldo'nun göz kırpmasını ve bu durumdan zevk aldığını milyonlarca insan gördü kamerada. dünya kupasından sonra medyada kıyamet koptu. benimle ronaldo'nun artık manchester united'da çözümlenemez bir problem yaratacağımız çizildi. bunu önceden görmüştüm zaten ve tünelin girişinde beklemiştim ronaldo'yu. ona "taraftarlar ve medya'nın yazacakları belli zaten, problemi büyütecekler. bunu aşmamız lazım, tüm yaz boyunca bunu yazacaklar" dedim. ronaldo da anladı, zeki biri zaten. medya onun real madride gideceğini ve onunla daha konuşmadığımı yazdı. bu tamamen bir saçmalıktan ibaretti. işin doğrusu ronaldo ile her zaman anlaşmışımdır. çok iyi ve takımda olmasından mutluluk duyacağınız biri. takım arkadaşlarımız tabi bu durumu çok sevmişlerdi, ilk antrenmana biri boks eldivenleri getirmişti ısınmalara başlayalım diye. ilk antrenmandan sonra belliydi artık ronaldo ile benim iyi anlaşabileceğimiz ve yeni sezona iyi bir başlangıç yapacağımız"
  • "kötü bir aileden gelmektedir ve 20 yaşındayken babasını kaybetmiştir.
    -alkol içmez çünkü alkol komasından ölen babasını hatırlatır.
    -yılda 2 kez kan verebilmek için dövmesi yoktur.
    -19 yaşında avrupa şampiyonasında final, 21 yaşında dünya kupasında yarı final oynamıştır. filistinli okullara büyük yardımlar yapmıştır. afrikada kıtlık çeken ülkere 3 milyon € bağışta bulunmuştur. buna rağmen kendisine bencil ve kibirli denmiştir.
    -dünyada en çok eleştirilen ve en çok nefret edilen futbolcu. sebebi basit çünkü o asla pes etmeyi düşünmedi.
    -babasının da hayali olan 2008'de dünyanın en iyi futbolcusu ödülünü kazandı."

sevmeyeni seveninden çok olan futbolcu. biz seviyoruz o ayrı...

edit: thehunterofthenight mesajla güzel bir bilgi verdi facebook'ta en çok fanı olan futbolcuymuş 48 milyonla ronaldo. benim çevrede de sıkıntı olabilir yani.
  • mutsuz oldugunu soyleyerek dunya yi birbirine katmis insan. millet gunlerce, sayfalarca bunun nedenini tartisiyo ve elindekilerle yetinmesini istiyo. ben de mutsuz oldugumu soyluyorum, facebook a yaziyorum ama kimse siklemiyo aq.

tanim: benden daha populer olan insan.
  • bulunduğu yere çabalayarak gelmiş futbolcudur. on beş, on altı yaşlarında ronaldo için en iyi futbolcu olacak denmiyordu ama bu messi için söyleniyordu. buradan messi çabalamıyor sonucundan ziyade messi var olan doğal yeteneğini kullanarak başardı sonucunu çıkarabiliriz. ama ronaldo çalışarak, çok çalışarak, en fazla çalışarak buralara geldi. bu yönüyle takdir edilmesi gereken adam. fifa oyunlarında yapılan futbolculara benziyor. sanki özellikleriyle oynanmış gibi.
  • vefakar topçu.

c.ronaldo : "başarılarım için arkadaşım albert fantrau'ya teşekkür etmeliyim. beraber 18 yaş altı şampiyonasında oynadık. bizi izlemeye gelen sporting lisbon menajeri kim daha fazla gol atarsa takıma onu alacağını söylemişti. ''

c.ronaldo : ''maçı 3-0 kazandık ben ilk golü attım albert ise ikinci golü attı üçüncü golde ise ben dahil herkesi etkileyen bir olay yaşandı. albert kaleciyi geçmişti ben de yanında koşuyordum albert'in tek yapması gereken topu boş kaleye göndermekti ama o topu bana pas attı. maçtan sonra neden yaptığını sorduğumda ise '' sen benden daha iyisin'' demişti. ''

gazeteciler albert fantrau'ya hikayenin gerçek olup olmadığını sorduğunda albert '' evet hikaye gerçek ronaldo o maçtan sonra sporting altyapısına girdi ben ise futbolu bıraktım ve şu an işsizim '' cevabını verdi. gazetecilerin ''işsiz biri olarak bu kadar büyük bir eve, böyle güzel bir arabaya ve ailenin ihtiyaçlarını karşılayacak parayı nereden buldun ? '' sorusuna albert fantrau'nun verdiği cevap ise her şeyi açıklıyordu. '' bunların hepsi cristiano ronaldo 'dan.''
  • internette son okuduğum ve bir yazarın da benden önce davranarak bahsettiği olaydan sonra böyle bir egoizmin altında iyiliksever birinin olduğunu biliyordum diyebilirim. her ne kadar egoist olursa olsun bu adamın ardında başka bir şey var. bu yüzden seviyorum kendisini. hem çok büyük futbolcu hem de başka biri. zaten egoizmin yakıştığı nadir kişilerden. diğerleri için; jose mourinho ve zlatan ibrahimoviç diyebilirim.

edit: hikayeye tabi inanmayanlar da olmuş. ama bu adamın ardında başka bir şey olduğu gerçeği var; http://tr.eurosport.com/…gol_sto3318747/story.shtml ve http://tr.eurosport.com/…ldo_sto3319400/story.shtml
  • çok acayip kafada bir sporting scout u tarafından keşfedilmiştir. kim gol atarsa onu alcam ne lan?
  • internette okuduğum kadarıyla günde 5 vakit namaz kılan ve sıkı bir şalgam suyu hayranı olan über oyuncu. yıl olmuş 2012 halen internette yazan her boka inanan eğitim miğferleri var sayesinde bunu gördük.
hesabın var mı? giriş yap