• sos fiyatlarına üzülenler genellikle 15 - 20 tane alıp evine götürenlerdir. çünkü eğer normal bir insansanız ücretli sosların fiyatı sadece 1 tl tutacaktır ki çok çok fazla bir ücret değildir. ha ben öğrenciyim, ekstra para ayıramam ona diyorsanız o zaman 4 tlye ev yemekleri yapan lokantalar var sizi oraya alalım.

edit 1: işbu entry sosların paralı olmasını değil, paralı olmasında bu kadar büyütülecek bir hadise olmadığını anlatmaktadır. beyini olupta anlayamayan arkadaşlar sizi ben nerelere göndereyim asıl? olupta kullanamamak daha feci bir hadise.

her gittiğimde bahsi geçen soslardan en az * 2 şer tane alan insanlar gördüm * durum böyle olunca bende o işletmenin sahibi olsam benim de uygulayacağım bir yönteme başvurmuştur.

son olarak, ekstradan para vermek çok mu harikadır? değildir tabii.

edit 2: alttaki entriye göndermeler yapılmıştı, fakat yazarı silmiş.
  • sosunu parayla satarak an itibariyle reklamın hasını yapmış şirkettir. pazarlamada çığır açmışlardır.
  • hayır bu sos olayında insanların algısı çok ilginç.. ciddi ciddi sosları paralı yaptılar diye burger king'in biteceğine, kazancının çok düşeceğine inanan insanlar var.. bilader herkes senin gibi berbat dil reseptörlerine sahip değil ki.. millet oraya big king xxl ya da steakhouse yemeye gidiyor, sosu da umrunda değil çoğunluğun.. koyarlarsa alırım bi sarmısaklı, yoksa ketçap-mayonezle ederim idare.. toplumun genelinin de algısı bu yönde, furyacı yuvası sözlükteki hayalperestler gibi değil ki kimse.. sos yemek için 10 kağıt harcar mı lan insan bi menüye.. hayır madem öyle bir adamsın, sosu ana plana alıyorsun yazık günah verme o kadar para o menülere.. ver 2 milyonunu al 8 tane, ekmeğin üzerine sürüp sürüp ye.. ay soslar bitmiş ben artık bk'ya gitmem yaneee moduna girmene ne gerek var.. o soslar hakikaten o kadar değerliyse senin için 25 kuruş az olmuş bence, bi dahaki gittiğimde söyleyeceğim börgır kingçi amcalara daha çok yapsınlar..
  • menulerin hepsine birden birer ytl zam yapmis olsa kimseyi sasirtmayacak, bu kadar laf yemeyecek sirket idi. kimsenin zaten 11-12 liralik bir menuye 1 lira daha odemekten gocunacagini sanmiyorum. al sana en temel ekonomik bir kural: yuksek fiyatli mallarda zammin tuketiciye marjinal maliyeti azalir diyeyim kurtulayim.

ustelik menu alan herkes, yani her bir musteri, bir seferde 4 kutu sos istiyor mu bilmiyorum, ama eger istemedigini farzedersek daha bile de iyi kar yapacak sirketti. ilginc bir pazarlama hamlesi dogrusu eskiden bedava verilen bir mala fiyat koymak. ve bence yanlis.
  • parayla sos satması hakkında fikirlerimi evvelce belirtmiştim.
    ancak parasıyla bile arzu ettiğiniz sos bulunmuyor artık bazı mağazalarında..
    :(
  • saçmasapan bir reklam kampanyası yürütmek konusundaki ısrarı sebebiyle,benzerlerinde bulunmayan fish royale menüsünü özellikle deniz mahsulleri sevenlere tavsiye ettiğim fast food zinciri. menünün artısı ağız yakan bir sıcaklıkta elinize geçmesi ve mezgit balığının dayanılmaz tadı iken, eksisi ise balığın önceden pişirilip saklanmasının sakıncaları sebebiyle 5 dakikalık bir pişirme süresi bekliyor olmanız (hızlı yemek yiyen arkadaşlarınız varsa, onlar yemeklerini bitirdiklerinde ancak sizinki hazır olur,o derece,en iyisi onları da fish royale'e ikna etmek).
  • sanirim bu ranch ve buffalo denen soslari pinar uretiyor. su kadar kiyametten sonra da siseleyip marketlere satmak aklina gelmiyorsa bu ise karar veren ekibi komple degistirsin pinarcigimiz. ulan hic mi piyasa arastirmasi yapmiyorsunuz, kac senedir bu soslari deli gibi arayan, yurtdisindan getiren insanlar turedi etrafta.
    hadi diyelim piyasaya kendimiz surmeyecegiz diye bi ek anlasmaniz var onun da cozum yollari var.
    bir sozum de mcdonalds'a; ramazanda iftar menusu, diger zamanlarda mcturko seklindeki ''yeniliklerin'' yaninda bu soslari sirf burger king'de var diye urun cesidine ekleyemiyorsan senin de akli melekelerine selam ederim.
    en son da burger king tanimi yapalim; turk milletinin belesi ne kadar sevdigini hesaba katmasi gereken sirkettir.
    ayranla simidi ayni anda bitirmek icin 5 isirik simit, 1 firt ayran icen bi millete yapmayacaktiniz olm bunu.

kendim edit: pinar yerine calve de olabilir. gerci ne olursa olsun ortada bir ihmal var. yetkililer uyuyor mu?
  • yarım saat kadar önce marmaris merkez şubesinde sos konusundaki saçma sapan fiyatlandırma nedeniyle çalışanına bi güzel azar çektiğim fast food restoranı..

çünkü neden?
    çünkü ben denyoyum.
    çalışana azar çekince bi bok oluyorum boyum uzuyo..
    parasıyla işini yapan insana, aslında yediğimin bedeli olan üç kuruşu ödeme yapıyorum diye, kendisini azarlayabileceğimi sanacak kadar denyoyum ben çünkü.. hıhı.
  • yarim saat sonra marmaris merkez subesindeki calisanin pipisini kesmeye gidecegim fast food zinciri
  • dün şaşkınbakkal şubesinde ice tea şeftali mevcut olmayandır
hesabın var mı? giriş yap