• ne bir jay leno, ne conan o'brein, ne de jerry springer. bildiğin hülya avşar bu. sunduğu program da hülya avşar show. bu seda sayan'ın nikahından beridir böyledir canlar. yeni mi uyandınız?
  • kendisinden özür dilemek istiyorum. şöyle anlatayım, bir süre önce, istinyepark'ın sinemalarında da gösterime giren neşeli hayat filmini izlemek üzere eski bir arkadaşımla buluştum, neyse efendim salonda bir biz, bir de hemen önümdeki koltuktaki adam ve yanında sıralanmış iki kişi daha var. ben her zaman ki gibi bacak bacak üstüne atmışım, filmin komik bir sahnesinde hayvan gibi gülerken ayağım öndeki adamın kafasına sürter gibi oldu, belki de sürttü bilmiyorum yani bot giyiniyordum. neyse işte film bitti, ışıklar yandı. öndeki adamın ayağa kalkmasıyla birlikte yanımdaki arkadaşımın kolumu dürtmesi bir oldu, bir baktım ki önümdeki adam beyaz'mış. aynı saniyelerde zihnimden, başrolünü ayakkabım ve beyaz'ın kafasının oynadığı bir film şeridi geçti. allahtan film şeridi biterken beyaz kapıya doğru ilermeye başlamıştı bile, derin bir nefes aldım sevgili sözlük o anda.

orda fırsatım olmadı ama şimdi özür diliyorum kendisinden.
  • kendisini bu hafta; candan erçetin, sunay akın, nebil özgentürk ile tazeleyen vatandaş. "bende ne cevherler var; köpeklere kendimi ısırttırmaktan başka" demek istemiştir zannımca.
  • sürekli aynı format, aynı espriler, aynı gereksiz inceliklerle, yıllardır her cuma aynı program bir fon olarak açık duruyor hissini verebilen şahsiyet. biz de sayesinde zamanın gözü dönmüşçesine ilerlediğini unutup, hep aynı zamandaymışız hissini yakalayabiliriz. neredeyse yüksek lisansı bitirecek bünyeleri, lise döneminde bir cuma gecesindeymiş gibi hissettirebilmektedir. bir de bu yönden bakmak lazım kendisine.
  • bu akşam şu malum video'da ki çocukları (başkan ve başkan yardımcısı) çıkartacakmış programa. radyolardan, samimi sohbetlerden, hacivat karagöz'lerden hangi ara buraya indin be abi? umarım yalan haberdir.
  • son zamanlarda iyice gözümden düşmüş showman'dir. en son guinnes rekorlar kitabı'na en uzun insan ve en kısa insan olarak geçenleri konuk almıştı, yaptığı espriler o kadar kalitesizdi ki, bakkalın çırağını mumla arattı. o ufacık adam yerine de o dev adam yerine de ben utandım yaptığı esprilerden.

son numarası da facebook'ta falan dönen "sınıf başkanı ve yardımcısının dramı" isimli video'da gözüken kızları programa çıkartmak. ayıptır bu kadar dejenerasyon olmaz. bu çocukların yaşadığı travma değil mi? bu saçmalıktan beyaz'ın kendisi mi sorumlu yoksa prodüksiyon ekibi mi bilmiyorum ama bu gidişle grafiklerindeki düşüş daha da hızlanarak devam edecektir. ailesi fakir ama kendisi uyanık kız belliki biraz acaip kafalar yaşıyor, şimdi bu renkli ışıklı dünyada ettiği iki "büyümüş de küçülmüş" lafına yüzlerce insanın güldüğünü görecek, ikinci dönem okul açıldığında arkadaşları arasında acaip triplere girecek. ve kimbilir bu kız büyüdüğü zaman neler olacak? yazıktır, günahtır ya.
  • (bkz: beyaz amca)
  • sana yazıklar olsun be. o iki kız çocuğunu sırf izlenmek için programına çıkarabildin, güldün ve milletin gülmesine neden oldun ya. sana kazandığın paraları nasıl harcayacaksın sorsun yüce ilahi adalet. sana kırk bin kere yazıklar olsun. ben sana ne diyeyim? o kadar izleyici var hepsi mi mal bir tane insan mı çıkmaz aralarından sen napıyosun diyecek. sana yazıklar olsun lan. 10 yaşında kardeşim var izlerken; "yapma beyaz" dedi. allah seni inandırsın ki dedi. yuh sana yuh. seni bir yerlere getirenlere de yuh reytinge de kafam girsin. seni bundan sonra izleyeceklere de kafam girsin. şu an o kadar tutuyorum ki kendimi senin yüzünden burdan atılmamak için inanamazsın. kızın derdi var derdi. senin boş programın için değil sitemi. onu kameraya çeken hocaya bile iyi ki yapmış diyebildin ya. senin aklına şaşayım ben beyaz. bittin, beni de burda sinirden bitirdin. yazıklar olsun. yazıklar olsun.
  • bu adam toptan herkesi televizyona çıkarıp insanların zayıf yönleriyle dalga geçse, reytinglerini de yanına alıp bir kereden tamamen bitse...
  • halen abuk subuk işler yapınca "yakışmadı" diyorlar bu adam için.. lan adam diyanet işleri başkanı mı? neresine yakışmadı!?

15 yıldır kendi hataları ve potları üzerine espri yapıyor, sen de ayıla bayıla buna gülüyorsun, asıl sana yakışmadı..

son zamanlarda populizm'den sıyrılıp fiziki engellilerle ve garibanlarla dalga geçme moduna girmiş çok mu!?
hesabın var mı? giriş yap