• her hafta geçen haftanın en beğenilenlerinde görmekten gına gelmiş az önce de istemsiz ağzımdan şu cümleler dökülmüştür,

''hay sikecem aşk-ı memnu'nuzu da''
  • derin dizi aslında.

misal; firdevs'le bihter'in, behlül- nihal ikilisine karşı yürüttükleri asimetrik psikolojik harekat sonuçsuz kaldı. dedikoduydu, basındı, davaydı şuydu buydu derken tüm yıpratma saldırısı geri depti. hatta behlül'ü bıraksan nano saniyede nikah masasına oturacak. o derece. ama duyduğuma göre firdevs'in de bu konu hakkında mahir kaynak'la görüşmeleri sürüyormuş. profesyonel destek alıyor. beyler kadın haklı. öyle kolay değil bu işler. enformasyon- dezenformasyon. dediğim gibi derin dizi.

not: allah gecinden versin ama beşir ölürse yerine talibim bu arada. b sınıfı ehliyetim ve ront yeteneğim var. kimseleri aratmam.
  • süleyman efendi anahtarı matmazele verdiğine göre, bu bölüm beşir ölecek sanırım.
  • dizinin finali gündeme göre oluşturlacakmış. bu noktadan hareketle matmazel, bihter-behlül çarpışmasının olduğu cd'yi adnan'a verince, adnan "komplo bu" diye bağıracak, bihter ise "en az 40 yerde yapıştırma var" diyecekmiş.

son noktayı behlül'ün koyacağı söyleniyor "halk isterse bihter'e yeniden çakarım!"
  • seks-i memnu

kimin eli kimin neresinde olduğu belli olmayan, artık bitmesi gereken ilginç bir dizi.
  • hep düşünüyordum bu bihter neden evdeki herkesi bir bir göndermek istiyor diye. "hadi bülent'i, matmazel'i filan gönderdin; hizmetçi tayfasını niye gönderiyorsun? o koca evi annenle birlikte mi temizleyeceksiniz?" (gerçi büyük temizliğe ekip çağırıyorlarmış.) diye düşünüyordum. sonunda buldum. bihter hayatı boyunca saraylarda yaşamış ama gel gör ki o sarayların rahatlığını yaşayamamış. şöyle çiçekli basmasıyla tişörtüyle salonda yaya yaya oturamamış; küçüklüğünden beri evde etekten, elbiseden başka bir şey giyememiş. bakınız geçen bölümde son sahnelerde ne kadar sinirliydi... siz onu behlül yüzünden sandınız değil mi, ama yooo... hangimiz o daracık elbisenin içinde rahatsız olmayız a dostlar? hem bir değil iki değil, her gece her sabah bu tür kıyafetler giymek zorunda kalsanız siz de isyan etmez misiniz allah aşkına? geceliği bile gecelik değil ayol, sanki yatağa değil baloya gidermiş gibi gecelik giyiyor. bacaklarını açamazsın, yirmi derecenin üstünde eğilemezsin, dimdik yürümezsen askın dökülür bilmem ne... istese lastiği gevşemiş bir şortla orası burası yırtılmış, aşınmış bir tişört giyemez mi bihter? giyer ama yukarıda çıt çıksa lafını eden, çenesini tutmaktan aciz hizmetçi tayfasına rezil olma korkusu var. benim de evde öyle hizmetçim olsa "acaba arkamdan konuşuyorlar mı?" diye düşüne düşüne paranoyak olurum o evde. hadi bana gıcık oluyorlar da konuşuyorlar, yıllardır yanında çalıştığı ziyagilleri de çekiştiriyorlar ki bunlar. bihter herkesi postaladıktan sonra evde kıyafet devrimi başlatacak, adnan'a da beyaz atletle eşofman altı giydirecek; evde elma soya soya rahat içinde yaşayacaklar...

ekleme: bunun üstüne dizi ekibi daha çoooook üstünü başını kirletir. sabah akşam bütün oyuncuları eve görücü gelecekmiş gibi giydirmeye devam ederseniz o bluzlar tuvaletin kuburuna bile düşer, bihter bluzun üstüne kusar... daha çoook ariel lazım size.
  • "tebliğ etmek" lafını çok tutmuş yazarlar belli...

peyker? los angeles? sahilde ev? galeri açmak? büro açmak? yavrum ayakların yere bassın azıcık ya! nihat da dünya safı, nereye isterse gidecekmiş!
  • --- spoiler ---

taksiciye "ulus'a gidelim lütfen" diyen katya, aslında samandıra'ya gitmiştir (bkz: sinpaş lagün)
    bu yanlışlığı yabancı olmasına veriyorum.. ya da taksicinin istanbul'un yabancısı olmasına..

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

çetin özder: bu akşam bir şey var ama bana söylemiyorsun...

firdevs yöreoğlu: inan bana önemli değil. (içinden: ben sana daha neler söylemiyorum, dünyadan haberin yok çetin, sen şiir oku,roman yaz,evini başka bi renge boyat,oyalan kendi çapında)

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

yahu bu matmazel neden herşeye duyarsızmış gibi davranıyor, ya da neden evdeki yardımcılar ısrarla ne diyeceğini bile bile gidip onunla şüphelerini paylaşıyor.

- matmazel beşirin cdsi internete düşmüş.behlül ve bihter hanım.. aman yarabbi kör olaydım!!...

- bizi hiç ilgilendirmez. ayrıca korsan kötü birşeydir. emeğe saygı gösterelim lütfen. hehe hödö

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap