• "mesela çukurlarda herkes frene basar ben gaza basarım, düşünmeden geçerim. o parayı veriyorum o araçların hakkını vermem lazım. yok çukurda yavaşla, yok tümseğe dikkat et. hiç uğraşamam"

cumlesi, "ozellikle, yaya gecisi olabilecek yerlere konulan hiz tumsekleri hic bi tarafimda degil, yaya varsa ezer gecerim, parasi neyse oderiz" seklinde okunabilecek adam...

hasa, gorgusuz falan degil, ne var adamin parasi coksa...
  • röportajı sonuna kadar okudum sırf 30 bin kadınla nasıl birlikte oldumu nerde söyleyecek diye, ama söylememiş.
  • 2009'da alanında en iyi tasarım ödülünü alan aston martin one 77'a bakıp, beğenirse alacakmış. öyle de seçkin zevkleri var.
  • ancak benim güzel ülkemde olabilecek bir zengin örneğidir kendisi. zenginliğine nasıl zenginlik kattığını daha 1 yıl önce güzelce ve kendi ağzıyla anlatmıştı , denizden kum çektiğini , depreme dayanıksız evler yaptığını , bu evlerin bugün büyük tehlike arz ettiğini belirtmişti. 1970lerde başında bağdat caddesi civarında çok sayıda 18 katlı benzer inşaat yaptığını veya bunlara inşaat malzemesi verdiğini ve bunların bugün riskli olduğunu kendisi ihbar etmişti. savunma olarak da o dönem öyle yapılıyordu gibi bir savunma yapmıştı. ancak henüz binlerce insan ölmediği için , henüz toplumda bu konuda bir infial yaşanmadığı için bir insan evladı da çıkıp bunun hesabını sormadı.

denizden kum çektim , hurda demir sattım , böyle böyle 2 milyar dolar servet yaptım diye anlatan ve hakkında hiçbir şey yapılmayan zengin ancak bu güzel ülkede olur. bunun hesabını sormayan bizler de beklenen büyük istanbul depremi'ni beklemeye devam ederiz.

http://www.referansgazetesi.com/…128039&ktg_kod=458
    http://www.internethaber.com/…y-da-vay--204225h.htm
  • kendisi bir insaat sirketinin pr kampanyasidir. ismin akillara yerlesmesi icin surekli karsimiza cikmaktadir. bunun baska benzerleri de vardir insaatci olarak. cok da onemli degildir. reklam kampanyasi olarak 5 milyon dolarlik araba satin alinmasi gayet mantikli bir projedir buyuk bir insaat sirketi icin.
  • bir gün bir yerlerde sami'yle karşılaşmasını diliyorum. olası diyalogları da düşündükçe kendi kendime gülüyorum. galiba deliriyorum...
  • 9 ağustos 2010 - 10 milyon liralık ‘aga garajı’nı açtı ‘sonradan görme değilim’ dedi - hürriyet -
    20 temmuz 2010 - ali ağaoğlu türkiye'nin ilk elektrikli aracını aldı - hürriyet
    28 mart 2010 - kadının iyisi az görür az duyar ve az konuşur - hürriyet
    18 kasım 2009 - ali ağaoğlu'nun merak edilen yalisi - hürriyet

bunların karşılığında böyle bir reklam alıyorsunuz:

http://www.haber7.com/…rriyette-neyini-gosterdi.php

ve sunu da unutmamak gerekir ki, insaat sektörü "güven" ister.
    adam bir tasla iki kus vuruyor, hem zenginim iste havaları, hem de musteriye "bak ben de para bok gibi, güven bana, gerisini merak etme" mesajı...
    bundan cok, karısı varken, sevgilisiyle röportaj veren bir kisilikten cok, medyanın düstüğü hallere bakmak lazım.
  • bentley sever. araba listesinden öyle olduğunu düşünüyorum.
  • türkiye'nin donald trumpı olmaya çalışmaktadır galiba. yakında başarılarını (eğri oturup düz konuşalım, adamın 2 milyar serveti var) anlattığı kitapları falan da çıkar kesin.
  • en gariban yerlere bile rolls-royce ile gittiğini ve onu alkışladıklarını söyleyen iş adamı.

biraz çakı - aslan meselesi gibi.
hesabın var mı? giriş yap