• sam worthington biraz heyecanlı sanırım.
    "jim cameron is a fuc... eeöö is a legend." dedi az önce.
  • yağmurun kırmızı halı törenini etkileyecekken birden kesildiği tören. kesin birşeyler yaptılar..
  • bu ve bundan sonraki törenler için türk sinemasının şahane dizesi;

"oscar diye diye nicesine sarıldım,
    benim sadık yarım altın portakaldır.."
  • james cameron'ın cebinde na'vi mavisi bir mendille, eşinin de na'vi mavisi bir elbiseyle arz-ı endam ettiği tören.
  • oscara 5 kala, kazananları buradan medyaya sızdırmakla görevlendirildim.* bol adaylığı bulunan filmlerin çoğunu koştura koştura izledim.****gönlümden geçen değil de akademinin tercihlerine ilişkin tahminlerim;
    bol kötüleme üzeri edit: kötülemekte haklısınız çünkü bir önceki cümleyi ters yazmışım aşağıdakiler aslında gönlümden geçenlerdir. ha kim sikliyosa, akademi mi pehh. 12 de 6 tutmuş zaten .

en iyi film: avatar
    en iyi yönetmen: the hurt locker
    en iyi özgün senaryo: inglourious basterds
    en iyi uyarlama senaryo: district 9
    en iyi kadın oyuncu: sandra bullock
    en iyi erkek oyuncu: jeff bridges
    en iyi yardımcı kadın oyuncu: mo 'nique
    en iyi yardımcı erkek oyuncu: christoph waltz
    en iyi görüntü yönetmeni: avatar
    en iyi müzik: sherlock holmes
    en iyi yabancı film: the white ribbon
    en iyi animasyon: up

geri kalanı da rastgele veriyorum kim alırsa.
  • 10 filmin mi, 2 filmin mi yarıştığını anlayamadığım ödül töreni. oyuncularda favoriler belli zaten, süpriz olmaz. yalnız christoph waltz bu oscarın değil, tarihin en iyi yardımcı erkek oyuncuları arasında ilk 3'e girer. en iyi film ve yönetmeni avatar alır, ben de anna kendrick'i alırım. yalnız gelmiş törene. canım yaaa..
  • simdiden soyleyebilecegim tek sey var o da kotuler hep kazanacagindan mo'nique en iyi yardimci kadin oyuncu ve christoph waltz en iyi yardimci erkek oyuncu odulunu alacaktir.
  • jeremy renner'in annesi ile beraber katıldığı tören. "ya annem olacaktı, ya da bir adet pompalı tüfek." tarzı bir şeyler söyledi. the hurt locker'dan sonra ayakları henüz yere basmamış sanki. biraz samimiyetsiz geldi bana tavırları.

ha bir de tam reklama girerken sandra bullock'un kameralara yaptığı west side işareti de gözlerden kaçmadı.
  • e! entertainment kanalında çirkin bir abla ve gay bi modacı tarafından tüm oyuncuların kıyafetlerinin eleştirildiği bir kırmızı halı olayına sahip. ulan kendi tipinize bakın önce hayatımda gördüğüm en kötü giyinen gay'le ayak suratlı teyze çıkmış "yok sandra'nın götü büyük, yok bilmem kimin elbisesinin kumaşı rererö" diye konuşuyorlar.
hesabın var mı? giriş yap