• küçük esnafın çakallığını gördüğümüz zamlar. ulan sigara arıyorsun, bazıları saklamış, bazları kafasına göre zam yapmış, bazıları da açık açık "1 taneden fazla vermem" diyor. siktir amına kodumun ibnesi... alayına küfürü basıp, gidip supermarketten aldık sigaralarımızı tabii. bi daha da tekelciden büfeden bilmemneyden alışverişi kestim.

ulan herif elindeki bütün sigaralarını zulalayıp 2 gün sonra zamlı satsa nolucak? kaç para kar edecek? 100lira kar için sigara saklayıp kendini küçük düşüren lavuk iflas etsin gitsin abi, ticaret yapma hakkı falan da yok, tüccar değil çünkü. bu kadar ufak düşünen adam tüccar falan olamaz.
  • ben en çok otlakçılara üzülüyorum. yani düşünsene adam meslek olarak kendisine bunu seçmiş, bilemez tabii sigaraya böylesine uçuk zamlar yapılacağını. kahvede yancı olarak takılıyor, masada duran sigara paketlerinden birine uzanması ile kafasına yiyor ıstakayı, akıtıyorlar pekmezini... çok acıklı yemin ediyorum. yani kazara sigara paketini falan evde unuttuğumu düşünüp birinden sigara istediğimi hayal ettim de, gözümün önüne bundan daha iyi bir senaryo yine gelmedi. acaba işsizliğin önüne böyle mi geçmeyi planlıyorlar.

"yan gelip yatmayın, pekmezinizi akıttırmayın..." tam başbakana göre bir slogan oldu vallahi.
  • camel ı direniş kalesi yapacak olan olaylar silsilesidir. öyle ki camel 5tl olarak kaldıysa (adını listede göremiyorum) bir çok dandik sigarayla aynı fiyat olan camel a yönelik ilgi artacaktır.
    "yaa bi daldan nolcak ki?" cümlesi de bitmiştir, paketimden 1 dal dahi paylaşmıyorum arkadaş bundan sonra.

edit: camel jti insanlarınındı, editlemem biraz geç oldu kusura bakmayın. onlar da yakında giydireceklermiş güzel güzel haberleri geliyor.
  • bugün izmirde bucadan konak istikametine otobüsle gelirken arkadaki 19-20 yaşındaki elemanların "sigaraya zam geldi, artık ben sigarayı bırakıom o paraya ben 3lü takılırım" dediğini duyduktan sonra bari bunu da yasal yapsınlarda vergileri paylaştırsınlar dedim.
  • paketlerin üzerine de artık "sigara içmek öldürür" yerine, "sigara içmek ocağa incir ağacı diktirir" yazılmasına neden olacak zam.
  • sigara zammı ve dumansız hava sahası açılımlarıyla avrupa standartlarını yakalayan akepe bakalım ne zaman kişi başına gelirde aynı standardı yakalayacak çok merak ediyorum. ayıptır söylemesi götümüz açıkken biz ağzımızı kapatmaya devam edelim. sen çok yaşa emi akepe ve rte! yarın insanlar aleni yolda esrar içerken o zaman görecez akepenin ampulü kaç wattmış.
  • insanı yaşar usta tribine sokan zamlar silsilesinin son halkası. elektrik, su, doğal gaz, benzin,ulaşım derken alkollü içkiler ve sigarayla devam eden (başka neye zam kaldı ki) zam sağanağı. dokunma artık işçime memuruma emeklime öğrencime... bir verip on alma.. ben ki yaşar usta ömründe bir karıncayı bile incitmemiş insan. eytt be ne desek boş anlamıyor bunlar. screw you guys ı'm going home
  • başka ülkede böyle sebepsiz ve anlamsız bir zam yapılsa ciddi ciddi ayaklanma olur. biz de klavye başında "yeaa çok kötü yeaa" diyelim anca.

kim geliyor lan benle taksim meydanına protestoya ??!?!??!?!!?!?1*11*1*1*1111111

spartaküs editi: 3 kişi olduk lan var mı başka gelen ?
    spartaküs editi v2.0: 6 kişiyz ! 4 kişi daha bulursak 5'erlikten çift kale ma..kafam karıştı protesto edicektik lan doğru.
  • gelişmiş avrupa ülkelerindeki sigara fiyatlarını yakalayamamış zamdır.
  • yazdıklarıma müteakip "firmalarla başımız derde girebilir, ha adam haklı ama " gerekçesi ile ispiyonlanmamı *
    ve ardından entrymin silinmesine neden olmuştur bu zamlar.
hesabın var mı? giriş yap