• ilk yarıda sabri'nin kanadının kevgire döndüğü maç. işin ilginci sabri çalım da yemiyor çünkü hiç savunmada değil.
  • galatasaray adina kabus gibi bir ilk yari bitti. defansif agirlikli, kontra-atak amaci ile sahaya cikmi$ galatasaray bu planlarini gercekle$tiremedi cunlku bursaspor kazandigi toplari ayaga oynayarak hizli ataklarla galatasaray'a yuklendi. bu baski kar$isinda kimyasi bozulan galatasaray son 5 dakika haricinde varlik gosteremedi.

2. yari ilk golu atan maci cozer gibime geliyor...
  • eger bir takim sampiyon olmak istiyorsa kotu oynadigi maclari da alabilmeli. bu sene kotu oynayip aldigimiz mac yok. fenerbahce ve besiktas bu konuda bizden daha ilerideler. bu nedenle ozellikle fenerbahceyi sampiyonluga daha yakin goruyorum. gectigimiz senelerde eger basa bas giden bir lig varsa hep bu tip galibiyetleri alan takimlar basarili oldu.

bu macta takim olarak da bireysel olarak da cok kotu oynuyoruz kazanmamiz cok zor beraberlige raziyim acikcasi. galatasaray'in en buyuk sorununun orta 3 lude oynayan 4 futbolcunun kotu oyunu oldugu bu mac biraz daha aciga cikti. mehmet baris sarp ayhan arasidan hangi 3'lu ile oynarsak kopuk bir takim goruntusu ciziyoruz umarim ara transferde forvet oyuncusu almak da sirar etmeyiz. zaten baros ikici yari basi gibi donecek yapilacak yabanci transfer bence gereksiz olacak besleyemedikten sonra forvet oyuncusu almanin mantigi yok.

arda da gereksiz bir sinir var bunun sebebi kendisinin de farkinda oldugu kotu oyunu. en onemli ozelligi bir anda 2-3 oyuncuyu oyundan dusurup tehlikeli paslar atmasiydi sol kanatta aldigi toplarda zorlamaya calisiyor ama daha topu ayaginda tutusunden kaybedecegi belli. sinem kobal sahneye ciktigindan beri arda kendine gelemedi idman eksigi sakatlik form dusuklugu bir sekilde duzeltilir de ozel hayata bagli olan form dusuklugunu duzeltmek sadece arda'nin elinde umarim atlatacak bu donemleri. arda takimin yarisi oldugunda ozellikle arda'dan bahsettim ama takimin kalani da pek kosamiyor keita'ya serbest takil taktigi verilmis sanirim bu goreve alismaya calisiyor henuz nerede duracagini bilemiyor. en cok goze batan eksikligimiz takim halinde pozisyon alamiyor olusumuz 2li 3lu gruplar halinde oynuyoruz oyunu.

ikinci yari muhtemelen nonda girebilir, arda cikarsa sasirmam ama bence arda ortaya gecer orta 3 luden biri cikarsa daha faydali olur . hatta orta 3 luden 2 sinin cikarip elano'yu bile dahil edebiliriz oyuna
  • gözümüzün nuru, yeşil sahaların türkiş maradona'sı sabriciğimizin özüne döndüğü karşılaşma.

"bir insan sağ kanattan orta açıp topu sağ korner direğinin ordan auta nasıl gönderebilir ?" sorusunun cevabını uygulamalı olarak gösterdiği için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.
  • o değil de saha kenarındaki reklam panolarının birinde "durma" hemen yanındakinde ise "durmazlar" yazıyor. ne olur anlatın bana ne demek istediğini. 45 dakikadır içim içimi yiyor. hehe.

bursaspor hücuma çıkarken topu mümkün olduğunca kanada açıp, defansın ortasında boşluk yakalamaya çalışıyor ama henüz sercan'ın arkasından o bölgeye fazla destek verildiğini göremedim. sol beklerinden ara sıra destek alsalar da, sağ bekteki arkadaşın ileri çıktığını görmedim pek. defansta ise stoperler ilk yarı itibariyle rahat bir maç çıkarıyor. orta sahanın ileri şişirdiği topları, boy ve fizik avantajlarını kullanarak bir bir topluyorlar.

galatasaray ise az önce bahsettiğim top çıkarma sorunuyla cebelleşiyor. orta sahadan ve defanstan şişirilen toplarla hücum olmuyor. çünkü gerçekten forvet gibi oynayan biri yok şu an. arda ile keita kanatlara kaçarken, kewell biraz geride kalıyor. defansta servet ve gökhan zan başarılı görünüyor. sabri ise ileri gitse geri dönemiyor, geri dönse etkili olamıyor. bu maç çok aksadı. neskeens'te bu konuda uyarmaya çalıştı sanırım.

golü atanın çok rahat üstüne yatabileceği bir maç oluyor ilk yarı itibariyle. bu yüzden ya berabere biter ya da ilk golü atan kazanır diyorum. "ne kaldı geriye zaten aq" derseniz siz de haklısınız, ne diyim.
  • volkan şen'in sabahtan beri yapıp da beceremediği şey az evvel gerçekleşti. bursaspor 1-0 önde.
  • shabani nonda'nın az sonra dahil olacağı maç.
  • keita'nın yerine nonda'nın dahil olduğu maç.
  • barış özbek'in nasıl oynatıldığını merak ettiğim maç. yahu elano hiç oynamasın ondan daha yararlı olur be neeskens'im.
  • sporx canlı anlatım servisinde yazılanlara bakılırsa, bursaspor genel müdürü osman nuri biçer'in şeyh'liğini ilan ettiği maç.

"volkan şen, golden sonra osman nuri biçer'in elini öptü.. biçer, rüyasında volkan'ın gol attığını görmüş. bursasporlu futbolcu bunun üzerine kenara gelip, biçer'in elini öpmüş." -sporx-
hesabın var mı? giriş yap