• matematik soruları arasında zor soru yoktu fakat şunu anladım üniversite hayatı bizi*biraz tembelleştirmiş. sayısal öğrencisi olarak matematik sorularını namus meselesi* yapmamdan dolayı sözel bölüme pek bakamadığım sınav oldu aynı zamanda. elif şafak sorusunu bile göremedim, o kadar yani...
  • sonbahar dönemi sınavı olmasından dolayı mıdır nedir girdiğim salondaki insanların yarısının sümüğünü çeke çeke soruları çözmeye çalıştığı sınavdır.
    varsa kulak hassasiyetiniz böyle mevzulara mayıstakine girin adamakıllı derim ben sıcak sıcak.
  • hayırlısıyla domuz gribi olduğumuz sınavdır.
  • accık ucundan çalışsaydım da mayısa kasmak zorunda kalmasaydım dediğim sınav. ve evet kolaydı, sistem köleliğiyle ne alakası var? matematiği üniversitede kavramaya başlayan bir zat olarak 60 kusür matematik yaptım, bu bile kolaylığına büyük bir örnektir.
  • fazlasıyla güncel bir sınavdı. usain bolt'tan, elif şafak'ın aşk'ına; facebooktan günümüzde sinemaya olan düşkünlüğün azalmasına kadar geniş bir çerçevede ele almışlar her şeyi. gel gelelim hala niye bu tarzda bir sınavı yüksek lisansa başvurmak isteyen öğrencilere yapıyorlar anlam verebilmiş değilim. maksat akıl yürütme hızını ölçmekse bunu zıt yönde 3km. ve 4 km. hızlarıyla giden araçların karşılaşma süreçlerini hesaplamaktan daha güzel yöntemlerle yapabilmelilerdi.
  • her zamanki gibi soru maratonu şeklinde geçen sınav.sorunun biri bitiyor diğerine geçiyorsun futursuzca.geçen dönemlere göre kısmen de olsa daha zor olduğunu düşünüyorum.özellikle sözel bölümde yanıltıcı şıklar çoğunluktaydı.gerçekten güncelliği takip eden bir sınavdı zira arkadaşlarım sanırım gözden kaçırmışlar ama c kitapçığı sözel 13.sorudaki maçta attığı son gol sezonun en iyi golü seçilen futbolcu cristiano ronaldo idi.valla lan*

not: dokuz nokta çemberi ve sabun sorularının yanıtlarını doğru hatırlayıp bana gönderen ilk 3 kişiye süpriz hediyeler vereceğim.ayrıca da paramın iki bölü sekiziyle fındık alacağım.
  • girdiğim ilk ales sınavıdır, herhangi bir beklenti içersinde olmadan, çalışmadan girdiğim için pek bilgi sahibi olduğum söylenemez ama uzun zamandır test çözmemenin verdiği sıkıntıdan olsa gerek matematik 2 bölümüne bakamadım hiç *türkçe sorularını okursanız gayet anlaşılır ve açık sorulardı, bir tek 70 tane soruyu okuduktan sonra son 10 einstein sorularında beynim durdu. ali ayşenin eteğinin altına bakaren veli ona yardım etmiş, ahmet uzaktan izlemiş, mehmet hocaya şikayet etmiş felan öldürücüydü. matematik özürlüsü olan biri için matematik 1 bölümünde 30 küsür soru işaretledim sanıyorum hepsi doğru. ama kolay soruyor olmaları üniversite hayatım boyunca görmediğim, ve yüksek lisans sonrası doktora için de işime yaramayacak hiç kullanmayacağım bir dersin sorularını yapmak zorunda olmam zoruma gidiyor abi, isterse oraya 1+1 = ? şeklinde soru sorsun, muhtemelen yüksek lisans için matematik 2den de 30 küsür yapmak gerekecek. ama ben matematik bilmiyorsam okumak haram olacak bana öyle mi?
  • raflara sabun dizme sorusundan ziyade asıl harf notları sorusunun beni benden aldığı sınav. sayısal bölümü bir kaç uğraştırıcı soru haricinde kolaydı sanki. sözel sorular ise sayısaldan daha uğraştırıcı ve daha da zor geldi açıkçası. anlamsız bir ilk soruda takılınca psikolojik olarak etkileniyorsun tabi ister istemez. anlamı değiştirilen sözcük mözcük afalladım yahu bir an.

ancak sınavın geçen senelere göre daha kolay olduğu genel bir kanı sanırım. ona göre de puanlaması değişeceği için panik yapmaya gerek yok. genelde anca yetiştirilir bu sınavlar, ancak giren sayısalcı arkadaşlara sorduğumda çoğu sözeli de bitirmiş, üstüne vakitleri de kalmış alayının.

o değil de sabah sabah bulmaca çözdük esneyerek. kalkılır mı lan pazar günü o saatte bir daha? ı ıh. bundan iyi bir şey almak lazımdı ama işte borun morun pazar...
  • alışılandan farklı biçimde türkçe sorularının matematik sorularından daha çok uğraştırdığı; hafif abartacak olursak, yirmişer satırlık paragraf sorularının sorulduğu sınav. ayrıca sözel bölümünün sonundaki mantık sorularıyla da haftalık olağan pazar radikal bulmaca eki ihtiyacımızı karşılamış, küfürlerden küfür beğendirmiştir.
  • saçma sınavdı. mayalarla ilgili sorular beleşti. yine de mayaların aklını sikeyim. sözelin sonundaki mantık soruları için ise kime hakaret etmem gerektiğini bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap